[ absBeg @ 27.10.2007. 16:40 ] @
Ako zelim uciti C#, a znam C++, je li pametnije poceti uciti C# iz osnova (npr. neka knjiga od Jesse Libertyja) ili koristeci MSDN jednostavno samo uciti razlike izmedju ova dva jezika? Pretpostavljam da ima oblasti u C# koje moram uciti iz pocetka pa me zanimaju koje su to oblasti.

hvala
[ silthereen @ 29.10.2007. 14:37 ] @
Moje lično iskustvo mi je pokazalo da je dobro što sam se opredelio na naprednu verziju C#, a pre toga sam učio C++.
U zavisnosti od tvojih potreba, sam bi trebalo da izabereš....
[ yaelo @ 29.10.2007. 22:03 ] @
Ako dobro znaš C++ onda uči samo razlike, ali ne verujem da bi ti MSDN bio dovoljan. Probaj da nadješ ECMA standard ili neku napredniju knjigu za C#. U principu sve je veoma slično samo jednostavnije.
[ X Files @ 30.10.2007. 06:58 ] @
Naučiti sintaksu i semantiku jezika nije naročito teško. Simbioza je C++, Pascala i Jave (uglavnom). Ono što nećeš moći da učiš "na razlikama" je njegov Framework, a bez njega ti je jezik neupotrebljiv - pa ćeš svakako morati da kreneš "od nule". Ipak, .NET je organizaciono napredan, i vredan je uloženog truda.
[ android~paranoid @ 04.11.2007. 16:37 ] @
Za razliku od C#, C++ ima konstruktor kopije (ugrađeni ili se može napisati) koji posreduje prilikom prosleđivanja objekata kao parametara, tj. moguć je prenos objekata po vrednosti. On kopira objekat na stack, dok se to ne radi (bar ne automatski) kod C#, nego je prenos isključivo po adresi. U C# konstruktor kopije se pravi kad se želi instancirati klasa sa objektom te klase. Jesam li upravu?
[ kolombaja @ 11.11.2007. 22:12 ] @
Evo i ja sam poceo kao i ti, znao C++, a poceo da radim na C#. Sintaksa se brzo savlada (recimo nedelju - dve), ostatak lezi u iskustvu i upoznavanju .NET frameworka. Ja nisam koristio nikakvu literaturu, koristio sam MSDN za framework. Mislim da je to sasvim dovoljno, jer sustina C# nije u sintaksi nego u poznavanju cega sve ima u frameworku (kao sto je MFC za C++).

Sto se tice stacka i heapa iz posta iznad, C# ima dve vrste podataka, value i reference tipove. Kao sto im i ime kaze, jedna kod jedne vrste se prenosi vrednost parametra, a kod druge adresa (referenca). Pored toga postoje i kljucne reci "ref" i "out" koje mozes koristiti za prenos parametara metoda. A vise o tome mozes procitati ovde:

http://dotnetjunkies.com/Tutor...2F-47DF-B41B-63FAED31ED23.dcik