[ djdrale @ 11.09.2003. 14:12 ] @
Eh dragi moji da Vam kazem sta je problem.
Imam pomenutu SB Live! 5.1 i neki dan kada sam startovao Win XP nema mi u taskbar-u zvucnika(za audio karticu) i ja na Control panel a ona kao i da nije instalirana. Odem u Start Menu\Programs i odem na Diagnostic.... pokrenem neki k. i kaze mi samo da je prepoznao karticu kao hardware i jos nesto. Nema ni Directx drajvera ni Sound baze, midi baze, .... tako reci nista, da stvar bude gora ne mogu slusati muziku ni u cemu(Winamp, Media Player - nema Directx drajvera). Kako to srediti?
Nemojte mi reci da reinstaliram karticu, zato sto sam to vec radio i ne pomaze. Da li je mozda zbog registracije kartice ili neceg drugog?
Pozdrav
[ reiser @ 11.09.2003. 14:21 ] @
Ne verujem da je zbog registracije. Imam Win98, i kod mene je program nesto zezao, pa sam instalirao samo ciste drajvere, bez onih dodataka (mixer-a, i sl.).
[ mendei @ 19.09.2003. 19:16 ] @
probaj sa da skines sa windows update sajta microsoftov drajver (oko 2Mb). Ja sam imao problema isto sa drajverom, jer nije hteo da krene surround mixer, i nisam mogao da podesavam neke stvari. skinuo sam taj drajver i sad je ok. Vec sam citao u forumima da za neke druge probleme je bio resenje da se ne koristi creative driver jer nisu izdali novi, samo za win2k.
mozda ce pomoci.

kristian
[ MMX @ 19.09.2003. 22:45 ] @
Ko kaze da nemaju drajvere za XP:
http://uk.europe.creative.com/...&prod=264&drivertype=1

Ja imam pomenutu karticu, i dok sam imao XP, drajvere sam instalirao sa CD-a koji sam dobio uz karticu i sve je radilo savrseno. Mozda si ti kupio karticu ranije od mene, dok nije izasao XP, pa zato nemas drajvere.
[ indy @ 19.09.2003. 22:53 ] @
Probaj da instaliraš kx drajvere za SBLive! 5.1. Nalaze se na www.kxproject.com.

Značano su bolji i stabilniji od Creativeovih, ali gubiš podršku za EAX u igricama, ako ti to išta znači...
[ djdrale @ 21.09.2003. 03:17 ] @
Hvala narode probacu da skinem driver-e sa pomenutih sajtova. Nego cudno mi je to instaliram XP i nakon mjesec i po ili mi rikne XP ili me zeza zvucna???
Hvala jos jedanput i cujemo se.
Drale
[ kUdtiHaEX @ 26.09.2003. 11:48 ] @
Ja sam imao jedan slican problem - Live 5.1 nije hteo da radi na sveze stavljenom W2k (doticni sistem nije hteo da prihvati nijednu instalaciju DX-a). Posle sam stavio XP koji je sam prepoznao Live 5.1 ali potom sam satvio drajvere koje sam skinuo sa Creative sajta i desilo se s***** - falili su neki DLLovi i ko zna kakva cuda tako da nisam mogao da podesim Live kako sam zeleo. Reinstalirao sam sistem i onda je sve bilo ok....3p :|
[ djdrale @ 29.09.2003. 01:43 ] @
Imam ja drajvere koji su mi dosli uz karticu i sve je OK radilo, ali desi se nesto i nemam mi zvucnika(volume) u taskbaru. Takodje kada ukljucim onaj Diagnose fazon samo mi prepoznaje karticu kao harware. Ja skino neke nove driver-e ali ne ferceraju, nista drugo nego format:c i sada je sve OK.
Hvala svima li interesuje me sta kad se opet desi kako rijesiti problem, ako neko ima rjesenje slobodno postujte.
Drale
[ kUdtiHaEX @ 29.09.2003. 08:33 ] @
Jedno pomalo glupo pitanje...(pod uslovom da imas integrisanu zvucnu): da li si iskljucio iz BIOS-a zvucnu karticu?
[ djdrale @ 30.09.2003. 01:17 ] @
Hhehehehhe smijesno pitanjce, ali jesam, zasto???
[ kUdtiHaEX @ 30.09.2003. 10:28 ] @
Pitanje sma postavio jer se cesto desava da se zvucne kartice (ako su 2 aktivne) sukobe..pa sam mislio da i to moze biti uzrok problema. Jesi pokusao sa promenom PCI slota? Ili da ubodes samo Live bez modema?