[ zrnoo @ 30.10.2007. 17:02 ] @
na koliko vremenksi google indeksira odredjene strane sajta....kao sto je recimo index.html. I jel mogu ja to nekako da namestim da mi on to radi svaki dan ili recimo svakih 5 dana ???
[ DR83 @ 30.10.2007. 17:04 ] @
Ne mozes ti to da radis, to google radi automatski
[ zrnoo @ 30.10.2007. 17:10 ] @
a je lse zna na koje vreme ... barem okvirno?
[ Stijak @ 30.10.2007. 17:13 ] @
Google vrijeme odredjuje na osnovu toga koliko se često sadržaj tvog sajta mjenja. Sadržaj sajtova koji se stalno mjenjaju, a imaju i odgovarajući Page rank se ažurira i nekoliko puta dnevno. Ukoliko je sajt vječito isti, onda to vrijeme može biti i nekoliko mjeseci.
[ DR83 @ 30.10.2007. 17:15 ] @
probaj ovde neki info da dobijes
www.google.com/webmasters/sitemaps/
[ momsab @ 30.10.2007. 18:26 ] @
prelsitaj Pretrazivace...
[ stil @ 30.10.2007. 19:25 ] @
Za prvo naruceno indeksiranje treba oko dve nedelje. Za kasnije sam stavis na koliko zelis da te pauci posecuju u zavisnosti od tvojih potreba.
[ Stijak @ 30.10.2007. 19:59 ] @
Citat:
Za kasnije sam stavis na koliko zelis da te pauci posecuju u zavisnosti od tvojih potreba.
A gdje to imaš ovu opciju???
[ zrnoo @ 30.10.2007. 21:06 ] @
pa kako da namestim da me posecuje svaki dan recimo ili svaki 3 dan?

i jos nesto, pronasao sam sajt http://www.xml-sitemaps.com/ i pronasao pciju da mi napravi sitemap.xml , ja to uradim i ubacim u ovaj google/webmaster tool ali mi google izbaci error !! Zasto
[ stil @ 31.10.2007. 08:30 ] @
Proslo je vec neko vreme od kada sam prijavljivao sajt na Gugl. Krenes od Add your URL to Google. Kad ga tu prijavis ima jos posla . Na primer , trebas se potruditi da se link ka tvom sajtu nadje na nekom koji je vec indeksiran i koji se dobro kotira. Ostale detalje imas po citavom netu . Moras uraditi domaci zadatak citajuci uputstva ako zelis da ga pretrazivaci " vole ". Sto se tice errora , verovatno imas neku gresku u kodu kojim si pisao stranicu.
[ zrnoo @ 01.11.2007. 13:15 ] @
resio sam problem sa sitemap.xml . Sam osam uradio ponovo i prekopirao i to je to!
Nego ima mog linka na drugim sajtovima, ali gugl je samo jednom indeksirao kada sam prijavio i jos nista, nikako da uradi re-index...a sad ima a 300% vise informacija od tada... :(
[ Stijak @ 01.11.2007. 20:41 ] @
Koliko sam ja upućen ne vrijedi ti da išta radiš. Google je registrovao tvoj sajt, i to je najvažnije, a ti ne možeš direktno da utičeš na to koliko će često da je indeksira. Stil je rekao da može da se podesi koliko često da ti reindeksira, ali ja nikad nisam čuo za to.

Vjerovatno je poslije prvog indeksa potrebno malo više vremena za reindeks, ali čim spider skonta da ti se sajt mjenja i to puno izmedju indeksa, počeće češće da dolazi. Npr, sajt čiji sam ja urednik eureka.phy.bg.ac.yu ima low page rank, ali se sadržaj relativno često menja, i google ga indeksira u prosjeku svaki drugi dan.
[ stil @ 01.11.2007. 21:05 ] @
Ne mogu sad tacno da se setim gde je to bilo da se bira na koliko ce pauci da obilaze sajt , jer sam to radio pre dve godine. Znam pouzdano da to postoji. Moras sajt reklamirati, ja sam ga reklamirao gde sam stigao. Takodje trebas izabrati i kljucne reci koje trebas implementirati u kod strane i tako dalje i tako dalje. Rezultat svega je da se sajt sada i posle dve godine nalazi na prvoj strani Gugla. Naravno postoje i stvari koje nikako ne smes raditi i koje pretrazivaci kaznjavaju.
[ zrnoo @ 01.11.2007. 22:10 ] @
ajde navedi mi barem 2-3 !!! ako ti niej tesko
[ Stijak @ 01.11.2007. 22:26 ] @
Recimo, pravljenje farmi linkova je zabranjeno. To su npr. sajtovi sa ogromnim brojem linkova napravljeni samo da povećaju tvoj PR.

Pročitaj http://www.google.com/support/...ers/bin/answer.py?answer=35769

P.S. @stil: Bio sam u pravu. Google nema opciju da podesiš koliko često da de reindeksuje, tako da pouzdano nemaš pojma:)). Pogledaj http://www.google.com/support/...ers/bin/answer.py?answer=34439

[Ovu poruku je menjao Stijak dana 01.11.2007. u 23:40 GMT+1]
[ stil @ 02.11.2007. 23:15 ] @
Nek ti bude , neka ja nemam pojma kako ti kazes. However , dobro se secam da sam se dvoumio da li da stavim tri meseca ili sest meseci kao vremenski interval posete pauka. Nemam sada vremena da kopam po bekap diskovima iz tog vremena da bih ti to dokazivao. Radi kako znas i umes. Ja sam radio kako sam znao i umeo i imam rezultate , prva strana na Guglu i ostalim pretrazivacima :-) . Poz.
[ Dulex85 @ 14.03.2008. 11:59 ] @
I ja imam isto problem sa indexiranjem.
Posavio sam jedan sajt (po prvi put :) ) pre nekih 15 dana ali ni na jedan sajt nisam postavio link ka njemu jer sam procitao negde da kada postavis link i google ga pronadje i indexira stranu preko njega dolazi do problema ako taj link bude uklonjen, [a me zanima da li to ima neke veze.

[ WOW @ 29.04.2008. 12:52 ] @
Pa kao prvo ne traba da prijavljujes sajt koji jos uvek nije gotov, samo ces se dzabe zakopati...

Stavi
Code:
<meta name="robots" content="noindex, nofollow"/>
<meta name="revisit-after" content="10 days"/>


I pre isteka 10 dana se potrudi da zavrsis sajt i onda promeni na
Code:
<meta name="robots" content="index, follow"/>


Isto stavi sitemap.xml fajl (uputstvo na www.sitemaps.org) i url listu urlist.txt (ovo je za Yahoo pretrazivac)...

Samo ovo 10 days i <changefreq> u sitemap.xml su samo smernica. Pretrazivaci imaju svoje algoritme za indeksiranje i nikako nisu u obavezi da prate ono sto si napisao... Medjutim svi veliki pretrazivaci postuju robots meta tag...

Isto mislim da sam negde procitao da googlu treba 90 dana da prodje ceo svoj algoritam... Tako da bi trebalo da reindeksira tvoj sajt za 90-tak dana, 10 dana manje, vise...

U svakom slucaju pre nego sto te indeksira validuj (x)HTML i CSS, semantikuj, uradi SEO, uradi WAI, jpegtranuj, gzipuj, optimiziraj, prijavi na visoko kotirane direktorijume (sa 6+ page rankom) i prijavi se na google analytics...