[ Maksima @ 31.10.2007. 17:31 ] @
Ne znam nista oko smart telefona, pda...koje li vec varijante postoje... Ono sto meni treba je uredjaj na koji cu moci da instaliram translation softver, tj. recnik, jer trenutno zivim u inostranstvu i potrebno mi je nesto sto ce mi pomoci u svakodnevnoj komunikaciji, a sto ce u isto vreme zameniti i telefon. Sta mi predlazete, koji model i koju uopste varijantu?
(Ukoliko neko zna za neki dobar software za prevodjenje, srpsko-svedski, bili bi odlicno!)

Hvala unapred!!!

[Ovu poruku je menjao Maksima dana 31.10.2007. u 19:05 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Maksima dana 31.10.2007. u 19:05 GMT+1]
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 31.10.2007. 17:47 ] @
Ja nisam video neki softver koji bi radio pravi prevod, sa jedno na drugi jezik..pogotovo da ima podršku za Srpski. Ima nekoliko dobrih rečnika, ali su to samo rečnici..ne mogu da prevode rečenice.

A Srpsko - Švedski nisam video.

Ipak, pogledaj SlovoEd. Imaju bazu Švedskog. A i Srpskog, ali, koliko se sećam, ne i jedno sa drugim :)

A bilo koji PDA će ti poslužiti svrsi..i ako ti treba samo za to, onda gledaj neki jeftiniiji i manji.
[ Maksima @ 31.10.2007. 18:04 ] @
http://www.tranexp.com/win/PalmTran.htm

Ovo je dobar softver. Prevodi sa/na vise od deset jezika. Jos samo da ga pronadjem za dz. :)
[ nmilosev @ 31.10.2007. 18:08 ] @
Da.. ovo ti odgovora. Kako stojiš sa poznavanjem engleskog jezika? Da li razmotrio kupovinu Sony PSP-a koji ti snima kako govori neko (oko dvadesetak svetskih jezika) a onda ti prevede-izgovori...

Pozdrav.

PS. Al' imam ideje prvo Windows na PPC a sad ovo
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 31.10.2007. 18:24 ] @
Ovo ti je lista podržanih PPC-ova..verovatno ti je to isplativije uzeti nego Palm.

http://www.tranexp.com/win/PocketTran.htm
[ Maksima @ 31.10.2007. 21:13 ] @
Hej hej! :) Hvala na odgovorima. Engleski i ja smo vrlo dobro, ali sada mora da se uci svedski, te je ipak bolje da imam srpsko-svedsku varijantu (mozda se desi da ne znam da napisem pravilno ili jednostavno ne mogu da se setim neke reci na engleskom). U stvari recnik mi je i bio potreban, ali lepo pa sam pronasla nesto jos korisnije. Pronasla sam i spravicu koja mi se dopada - TREO 750. Ima li neko iskustva sa istom? Vredi li tih para?