[ Gandalf The Gray @ 01.11.2007. 08:42 ] @
Naime nasao sam na netu neke neonke za kuciste,Coolink je proizvodjac,porucio jednu,stigla mi,ali sad imam mali problem,vidim da je konektor za napajanje slican onom za flopi samo sto je manji,tropinski sa dve zice (srednja je prazna) pa me interesuje gde bih ja to trebao "nabosti" u kucistu? Izvinjavam se ako je pitanje glupo,ali nisam do sad vidjao tako nesto pa ne znam.

Hvala unapred
[ Gandalf The Gray @ 01.11.2007. 14:54 ] @
Bas sam magarac,neonke se porucuju posebno,a posebno se porucuje adapter za napajanje
[ StORM48 @ 01.11.2007. 15:18 ] @
E svašta...
Prvi put čujem da se to odvojeno kupuje.

Pozdrav
[ anon139614 @ 01.11.2007. 15:49 ] @
e svaka cast, to mi je trebalo. daj link ka site proizvodjaca ili prodavnice da vidim treba mi par komada.
Nego ako nije problem posalji mi na PP i cenu i sve sto znas. Ako se admini i moderatori ne ljute. stavi i ovde meni svejedno.
Vidis da nisi dzabe pisao treba i to nekom
Pozdrav
[ Java Beograd @ 01.11.2007. 16:07 ] @
Pazi, imati pravi adapter za napajanje je sasvim ok i najbolje rešenje.

Ali takođe, nije nikakav "rocket sience" izvući +/- 12 V iz nekog od već postojećih adaptera u kućištu i zatim zalemiti dve žice. Ili, izvuci (iščupaj) jednostavno žice iz postojećeg konektora za napajanje neonki i uguraj ogoljene žice u neko od već postojećih utičnica u kućištu. Još malo izolir trake - i rešen problem.

Mislim da je neviđeni hohštapleraj praviti neonke za PC kućište sa bilo kojim drugim konektorom osim već poznatih i standardnih.
[ StORM48 @ 01.11.2007. 17:21 ] @
Mislim da to neće ići tako kako Ti misliš. "Hladne katode" (Cold cathode), kako se ova vrsta fluo cevi još naziva, ZAHTEVA inverter, koji omogućava cevima da rade.

Prosto kačenje cevi na +12DC ni na koji način neće uroditi plodom. Inverter je, s toga - "must have". Zašto? Ove fluo cevi NE RADE na 12VDC, već na mnogo više (680V), pošto se temperaturna disipacija radi pobuđivanja gasa menja visokim naponom, a malom jačinom struje, što je u principu i jedina razlika između standardnih "neonki" i ovih "hladnih".

Drugo, provodnici koji napajaju same cevi (onaj deo od invertera do cevi) se NE smeju produžavati, jer je dužina proračunata za određeni intezitet, te se produženjem progresivno smanjuje isijavanje.

Dakle, "adapter za neonke" ili inverter nije namenjen samo da zbuni & diskriminiše sve koji hoće da im svetli (mislim - kućište), već ima i praktičnu svrhu.

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 01.11.2007. u 18:35 GMT+1]