[ dragancesu @ 03.11.2007. 16:08 ] @
Instalirana je oracle 10xe baza na laptopu, jedna solidna msi masina, ima 512 ram ali za pocetka dosta i to radi.

Ali ne lezi vraze, kad sam hteo da ubacim podatke nece pa nece. Na kraju vidim da utility koji rade u text rezimu i prakticno otvaraju dos prozor nece da rade, exp/imp/sqlload konkretno neka TNS greska i ne mogu da nadju bazu. SQL*plus koji je win aplikacija radi bez problema.

Ako treba nesto konkretno mogu u ponedeljak posto nije moja masina

Cekam vase ideje
[ bags @ 03.11.2007. 16:25 ] @
Mozes li napisati koja je tacno greska?

Vjerovatno za te programe nisi podesio ime baze na XE.

Offtopic:
512 mb je iz iskustva stvarno malo za Oracle XE.
[ sasa_vu @ 04.11.2007. 23:00 ] @
Citat:
SQL*plus koji je win aplikacija radi bez problema.

SqlPlus nije Win aplikacija nego Oracle-ov alat koji dolazi uz instalaciju, sluzi za rad sa bazom, za administriranje, izvrsavanje SQL, PL\SQL i SqlPlus komandi.
A u svakom slucaju, napisi konkretno koja greska se javlja.
[ dragancesu @ 05.11.2007. 21:03 ] @
Hvala na odgovorima, @bags je bio u pravu. Baza je radila i kada sam pristupao sa mreze to je bilo tipa usr/pass@firma pa sam tako pokusavao i imp i sqlload. Bilo je dovoljno imp usr/pass

Sql*plus o kom sam pisao je deo designer 6i, verzija 8.0

[ sasa_vu @ 05.11.2007. 22:03 ] @
Citat:
Sql*plus o kom sam pisao je deo designer 6i, verzija 8.0

Ok, nismo se razumeli :-)
Inace, ako nekom bude trebalo, pristupanje preko mreze-username/password@[//host][:port][/service_name], gde je host-host name ili IP adresa, port je port za listener(default je 1521), a service_name je ime servisa baze. Za 10g je XE. Za pristupanje u lokalu, username/password.
Pozdrav