[ gossa @ 12.09.2003. 17:29 ] @
Imam sledeću situaciju MS Windows mreža sa Acitve Directory-em na 72 radne stanice pod WinXP i 5 Windows2K Advanced Server-a od toga 2 su Domain Controler-i, i imam oko 145 korisnika na te 72-e radne stanice .
Imam potrebu zbog programa koji se koristi da nesmem da dopustim korisniku mogućnost logovanja na dve mashine istovremeno tj ne smem da imam ulogovanog istog korisnika na dva puta na mreži u istom trenutku

Kako to mogu ograničiti na domenu ?

Problem dva, kako na domenu mogu ograničiti korisnika na koju mašinu sme da se uloguje tj imam grupu od 25 radnih stanica (prodaja) i hoću da se samo korisnici iz prodaje (Prodavci) mogu logovati na njih i naravno administratori

Please help me !
10x in advanced


[email protected]


[ degojs @ 12.09.2003. 20:15 ] @
Uz svu mogućnost da pomognem :) evo šta kažu na temu:

"In the Windows 2000 Resource Kit there is a tool called Con-Current Connection Limiter (cconnect.exe) that you can use. It allows concurrent connection limitations to be set on a per-user or per-group basis."

http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;en-us;q237282
[ afrocuban @ 26.09.2003. 08:48 ] @

Evo ti predlog za problem broj 2:

Na svakoj radnoj stanici, za svaki disk na njoj, odnosno particiju odradi security tako što ćeš eksplicite pristup dozvoliti samo nalozima koji pripadaju prodavcima i administratorima (domenskim i lokalnim).
Postoji i less administrative effort rešenje, ali mislim da je za tebe ovo prvo lakše.