[ bradic @ 04.11.2007. 12:55 ] @
Radi se o intranet aplikaciji u okviru firme. Napravio sam novi Web projekat kao ASP.NET u VBasicu 2005.


Na stranici sam stavio kontrole TextBox i neke druge.


Pitanje je sledece:

Da li mogu podaci koje je neko od mojih kolega upisao na ASP.NET stranici u TextBox (i drugim) da se pogledaju na mom racunaru i da ti podaci ostanu do daljeg sacuvani dok se ne izmene, ali da se ne koristi baza podataka kao Acces ili SQL?
[ Shadowed @ 04.11.2007. 13:26 ] @
Mozes ih upisivati u tekstualni fajl (na primer).
[ bradic @ 04.11.2007. 14:10 ] @

Znam za tu varijantu, nego ne znam postoji li neki nacin zapisivanja strane.


Znaci, da "kazes" da tu celu ASP stranicu zapamti takvu kakva jeste. (posto na nekim stranama ima dosta TextBoxova tj. odvojenih tekstova pa mi je zapisivanje u fajlove isto kao i baza komplikovano)
[ Prokleta_Nedelja @ 06.11.2007. 06:57 ] @
Ne komplikuj dalje, nego zapisuj u bazu.

Trazis komplikovanija rijesenja "zapisivanje strane" jer ti je "baza komplikovana"? ... ma daj

Ne trazi polovicna rijesenja, koristi bazu.
[ bradic @ 06.11.2007. 21:33 ] @

Ne trazim polovicna resenja, nego jednostavnija

Hoces da kazes da, ako mi kolega s posla (intranet je u pitanju) posalje u TextBoxu poruku: Sta radis? - najjednostavnije resenje je oformiti bazu koja ce to pamtiti ili tekst fajl. Meni to izgleda komplikovano.

Kada radim u Wordu i nacrtam bilo sta na strani npr: 5 TextBoxova sa tekstovima, 10 linija, neki crtez, bilo sta.... on (Word) mi to sve cuva u jednom dokumentu, bez potrebe da sve posebno ucitavam i bez potrebe za bazom. Znam da je ovo poredjenje kao "babe" i "zabe" ali odatle mi je potekla ideja da bi i ASP mogao tako nesto da radi.


Ali, hvala na odgovorima, ako ne moze onda je to tako.

[ Shadowed @ 06.11.2007. 23:19 ] @
Pa, ono bi i moglo, al' to se ne smatra... uobicajenim nacinom rada. Mozes iz koda izmeniti sam .aspx fajl. Tj. bar mislim da moze ako nije zakljucan od asp.net-a jer ga koristi. U svakom slucaju mozes probati.

Neko jednostavno cuvanje kao "save" u word-u - ne postoji za to.
[ spoookysleeeper @ 08.11.2007. 00:00 ] @
Citat:
Da li mogu podaci koje je neko od mojih kolega upisao na ASP.NET stranici u TextBox (i drugim) da se pogledaju na mom racunaru i da ti podaci ostanu do daljeg sacuvani dok se ne izmene, ali da se ne koristi baza podataka kao Acces ili SQL?


Ovo je longshot, ali napr. mozda mozes da imas neku DTO klasu koja cuva te podake koje pokupis i lepo to serializuj u fajl na disku, ili salji kroz mrezu ili
bilo sta drugo.
[ bradic @ 08.11.2007. 17:49 ] @


Videcu, treba mi samo, da tekst, koji mi kolege upisu u tekst boksove sa Copy-Paste prebacim kod mene u program.
[ bjevta @ 08.11.2007. 20:20 ] @
ako je copy/paste u pitanju, može biti da bi i ova varijanta pomogla: kad neko popuni sva ta polja i pritisne Submit, pokupi u code behind-u sadržaje svih relevantnih kontrola i programski pošalji njihov sadržaj na predefinisanu mail adresu. Pre slanja se podaci mogu formatirati po potrebi, na primer, kao csv, txt, xml, html, itd.
[ Prokleta_Nedelja @ 09.11.2007. 06:13 ] @
Naravno da sva ta rijesenja mogu, ali da li su ona komplikovanija od rada sa bazom? Mislim da jesu.
[ bradic @ 09.11.2007. 13:51 ] @

Ma da, copy/paste je u pitanju. Znam da bazu korisnik moze da edituje i menja, pa sam mislio da ASP mozda dozvoljava da korisnik nekako menja i celu stranicu - *.aspx. Onda bi ASP jednostavno sacuvao novi zapis iz svojstva TextBox.Text i tako novo svojstvo prikazao pri slededecem ucitavanju strane.


Slazem se sa Prokl_nedeljom da je ovo sa bazama i sa fajlovima ok, sve radi super i to mogu da primenim, ali ovde se radi o nekom drugom resenju - za Intranet gde sa kolegama razmenjujem tekstove otprilike velicine jedne obicne strane ali u vise Tekst boksova. Tj. ja njima u ASP napravim seme a oni kada tu ukucaju sta imaju, ja to sa copy/paste prebacim u Quark. To su sve podaci koje cuvam jedan (1) dan.


Zato mislim da mi ne treba ASP, baza ili ucitavanje u fajl - nego samo ASP.


Ovo sto kaze Shadowed mi se cini resenjem ako to moze:
Da se nekako sam *.aspx fajl promeni, tj. kada kolega upise u TextBox "neki tekst" da se taj TextBox pri sledecem ucitavaju pojavi sa tim novim tekstom.