[ ConanBM @ 04.11.2007. 20:57 ] @
ozbiljno se razmisljam da kupim digitalni kamkoder.. cena ne bi smela da je iznad 500-600 evra.. za oko mi je zapala Panasonic PV-GS320 jer ima stabilizator slike, 3CCD cipa.. da li mogu za taj novac da dobijem nesto bolje?
jos jedna stvar.. idem u Ameriku na mesec dana.. da li tamo da kupim kameru, tj. znam da su se ranije ljudi bunili sto ameri koriste NTSC, a mi PAL standard? da li to vazi i za ove kamere?
[ crnibombarder @ 05.11.2007. 00:17 ] @
Pozdrav, ako ides u SAD na mesec dana, mozda zakacis njihovo predbozicno snizenje, pa kameru mozes da pazaris za znatno nize novce. Mislim da imas u MENU-iu opciju biranja standarda. U toj klasi je Sony HC96. Iako nije 3CCD, na mnogim forumima je dobila i bolje ocene od GS3xx, pogotovo kad je nocno snimanje u pitanju.
[ ConanBM @ 05.11.2007. 17:04 ] @
thanx na infou.. stim da sam na user guide-u za Pan 320 nasao samo ovo: Television system: EIA Standard: 525 lines, 60 fields NTSC color signal..
i od toga sledi pitanje: da li standardi PAL i NTSC vaze samo za televizore? tj. da li mogu da mi prave problem samo oko prikaza na TV-u, ili me uslovljavaju i na racunaru?
[ sinabl @ 06.11.2007. 00:10 ] @
Ne mozes kod nas koristiti NTSC. U svakom slucaju ce ti praviti problem...
NTSC i PAL se dosta razlikuju; drugacije su razlike boja, kod PAL-a su u pitanju U i V a kod NTSC-a I i Q, tako da se to sve drugacije kodira odnosno dekodira... Ako kodiras u kameri u NTSC sistemu, televizor sa PAL sistemom ti to ne moze dekodirati. Cini mi se da je luminentni signal u principu isti...
Dakle samo PAL...
POzz!!!
[ priest77 @ 16.11.2007. 22:54 ] @
U svakom slucaju materijal sa mini DV kasete ce prebaciti na racunar i konvertovati u mpg2 ili vob za DVD pa uopste nije bitno da li je PAL ili NTSC jer prilikom obrade moze da izabere sta hoce da ima na kraju. To je bitno samo u slucaju ako ima neki TV koji ima samo PAL i hoce da gleda sta je snimio direktno sa kamere.
GS320 je za svaku preporuku.
[ ConanBM @ 17.11.2007. 10:14 ] @
da.. hvala.. tako sam i skontao istrazivajuci po netu.. trebala mi je potvrda.. hvala jos jednom..
[ srdjanm3 @ 03.12.2007. 10:24 ] @
Da li mozete da mi kazete sta znace te oznake u imenima kamera...

PV, NV, VDR, SDR,

Hvala