[ croser @ 12.09.2003. 22:16 ] @
Ovako. Kupih novi Ascom telefon 535 i pise da treba moci slati i primati poruke do 80 slova.
Problem je sto mogu slati ali ne i primati...Sta je potrebno uraditi?
Vidio sam neki gatewaynr...da nije to nesto u vezi toga? Pise da je to fabricki sredjeno ali ne ide pa ne ide.
[ Balša @ 12.09.2003. 22:22 ] @
Koliko se ja razumem, potrebno je da naš Telekom to podržava (slanje poruka preko ISDN-a), a on to, naravno, ne podržava.

Koliko si platio telefon?
[ croser @ 13.09.2003. 09:35 ] @
Telefon kosta oko 200 eur ovdje u Norveskoj gdje trenutno zivim.
Norveski Telenor podrzava to ali ja nemogu primati poruke dok mogu slati bez< problema
[ Balša @ 13.09.2003. 11:17 ] @
Pa onda jedino da pitaš Telenor za taj gateway - sistem bi trebalo da bude sličan slanju i primanju SMS-ova kod GSM-a: ako nemaš upisan servisni centar, ne možeš da šalješ poruke.
[ RiV @ 22.09.2003. 14:31 ] @
Znam da odskache od teme al' da li nekom treba takav telefon u Srbiji, vrlo povoljno??
[ S a l e @ 02.10.2003. 00:33 ] @
Koliko povoljno? A ne kapiram kakvu bi funkciju taj telefon imao ovdje
To je isto bio slucaj sa GPRS telefonima dok se moblte nije sjetio da pusti tu uslugu

Tesko da ce Telekom da pusti to, a i veoma mali procenat je ISDN linija, za koju ti trebaju ili debela veza ili debeo novcanik, jer obicno "ne postoje tehnicki uslovi", pa se odjednom stvore kada "gadjas na pravo mjesto"...
[ RiV @ 28.10.2003. 15:57 ] @
Citat:
S a l e:
Koliko povoljno? A ne kapiram kakvu bi funkciju taj telefon imao ovdje :)
To je isto bio slucaj sa GPRS telefonima dok se moblte nije sjetio da pusti tu uslugu :D

Tesko da ce Telekom da pusti to, a i veoma mali procenat je ISDN linija, za koju ti trebaju ili debela veza ili debeo novcanik, jer obicno "ne postoje tehnicki uslovi", pa se odjednom stvore kada "gadjas na pravo mjesto"...

50 jevreja to ti je povoljno valjda!
[ pisac @ 29.10.2003. 15:57 ] @
Jedan moj poznanik (odavde iz Srbije) je mogao sa ISDN linije da šalje i prima SMS poruke (do 80 znakova) ali je to prestalo pre neki mesec (ne zna zašto).

Inače, koji je to telefon (tačno broj modela) da pogledam da li ima nešto na Internetu...
[ S a l e @ 01.11.2003. 02:02 ] @
I mene to interesuje... Ovih dana bi trebalo da mi instaliraju ISDN, u paketu se dobija swiss voice ili siemensov telefon... Pa cu da vidim sta ima od opcija
[ Billy_boy @ 03.01.2004. 19:13 ] @
Želim samo napomenut da bi bilo dobro znati radi li se o SMS-u ili korisničkim porukama.
Koliko sam razumio te korisničke poruke se šalju tijekom uspostavljanja poziva i to samo s drugim ISDN telefonom, a kako je poslati nemama blage!