[ Utokudana @ 07.11.2007. 12:02 ] @
Pozdrav,

Ispricavam se unaprijed sto ne poznajem terminologiju o kojoj pricam nadam se da cete me razumijeti

Imam ISDN na kojem koristim dva telefonska broja.
Na racunalo sam uspjesno nasnimio asterisk

Razlog zbog kojeg sam se odlucio na asterisk nije voip telefonija
vec kad me netko zove na jedan od dva broja da mu ide muzika na cekanju dok se nejavim.
tako da nikad ne moze biti zauzeto, vec da korisnik priceka. Za to mi nije potrebna pomoc.

Vec nerazumijem koju PCI karticu da kupim za racunalo. Vjerujem da treba takva kartica imati ulaz sa ISDN na racunalo ali trebala bi mi i dva izlaza na toj kartici za dva broja koja cu koristit na dva odvojena telefona.

Kad sam pitao u trgovini sto da kupim rekli su mi da kupim obicnu ISDN karticu, koja ima 1 ulaz za dva kanala. A ja sam pitao pa kako cu spojiti sve to sa telefonima. A oni mi rekli pa mreznim kabelom :??....

Pomoc.....
[ misk0 @ 07.11.2007. 13:11 ] @
A kakve telefone imas? Analogne ili VoIP? Ako je to negdje u firmi, suvishe ti je skupo za to racunar instalirati, imas jednostavnijih rjesenja sa telefonima koji glume 'sekretarice' tj preusmjeravaju pozive na lokale.
[ Dusan Marjanovic @ 07.11.2007. 14:58 ] @
Da, racunali su da imas voip telefone, oni su i malo flexibilniji za tako neku pricu, ali ako si vec racunao na obicne telefone, onda ce ti trebati jedna A400P OpenVox-ova ili nesto tome slicno sa 2 FXS modula.
[ Utokudana @ 09.11.2007. 06:27 ] @
Hvala Dusane potraziti cu,

Misk0 kakvi su to telefoni koji imaju mogucnost za nasnimavanje MP3 pjesme pa potom preusmjeravanje na analogne telefone? Nisam nasao niti jedan telefon na trzistu da se u njega moze snimiti wav, ili mp3 pjesma ili uopce glazba
[ misk0 @ 09.11.2007. 07:16 ] @
Nisam rekao da mozes nasnimavati vec da jednostavno glumi sekretaricu, tj on prima pozive, ako ne odgovori niko na njemu 10 sec ili ako je zauzet automatski preusmjerava na drugi ili druge telefone. To su analogni telefoni bez VoIPa.
On ima neku melodiju vec predefinisanu za 'poziv na cekanju', tj ne mozes je mjenjati (koliko ja znam).