[ perodejo @ 07.11.2007. 14:04 ] @
Htjeo bih da kupim panasonic skype telefon naime mozda bi i kupio ali ne znam na koji nacin sve to radi.
Naime u domu imam prikljucak za internet a hocu sa sestrom da se cujem preko skypa ali je problem sto nemam pare da kupim racunar ili ti laptop ali bi mi ovaj telefon dosao kao super zamjena ali ne znam dali moze da radi odvojeno od racunara.
Svako obrazlozenje bi mi dobro doslo. Hvala unaprijed...
[ gavrilo princip @ 07.11.2007. 14:09 ] @
Na zalost po tebe, skype ne moze da radi bez racunara. Ali, vjeruj ukoliko bi kupio racunar i imao dobru konekciju SKYPE je jako dobra stvar. plus kameru da instaliras pa se sa sestrom mozes i vidjeti. Jos da napomenem da je sve dzaba!!! Jedina opcija ti je da odes do nekog internet cafea i tako komuniciras.
[ deha @ 07.11.2007. 18:57 ] @
To nekad bilo, sada Skype radi bez racunara prosurfajte malo internetom
[ Kazo1 @ 07.11.2007. 19:57 ] @
Da uveli su i Skype mobilni, doduse ne jos kod nas. Ali mislim da se koristi SIP za Skype, treba imati Skype Out kredit. BAr mi se cini da sam negdje tako nesto procitao.

Pozdrav
[ misk0 @ 07.11.2007. 20:56 ] @
Trebas naci Skype telefon koji ima mrezni (ethernet) prikljucak a ne USB. Ako ima USB onda zavisi od racunara, ako ima mrezni to znaci da je samostalni mrezni uredjaj koji radi bez racunara.
[ whitie2004 @ 08.11.2007. 15:24 ] @
E, da si jos napisao na koji si to telefon mislio ... ovako...

Bilo koji noviji mobilni telefon ti moze pomoci ali G3 saobracaj nije jeftin ... Neke jefine skype telefone i povoljne cene mozes dobiti samo u GB. SIP se nigde ne spominje. Samo su mobilni telefoni dobili ozbiljnu procesorsku snagu.

Ima telefona koji se oslanjaju na wireles mrezu, ali panasonik nije od tih. Oni cesce koriste racunar ili Vosky VOIP ruter. Zajedno cene preko 100 eura najnizi neto . Filips ima takodje resenja sa ugradjenim ruterom.

Neznam posto je kod tebe polovan racunar, moze biti bas krs ... Najzad , zasto mora skype ...
[ perodejo @ 08.11.2007. 22:12 ] @
Hvala vam svima cjenim sto ste mi pomogli izgleda da cu ipak morati naci kod nekoga kolege ili pak u cafe u svakom slucaju hvala na svim odgovorima...