[ Anthony @ 07.11.2007. 17:27 ] @
Hej ljudi , znam da je bilo brdo ovakvih tema , ali su jako zamrle i starije od 2 god. Moje pitanje je ja mislim jasno . Trenutno sam 2 god. gimnazije i planiram da odem u 3 god. tamo . Kakva su iskustva? Jer vredi? Koja agencija? koji min. uspeh u skoli? Stvarno bi mi bilo jako drago kada bi ste se ukljucili u ovu temu, i pomogli mi i podelili vasa iskustva . Veliko hvala ... Anthony
[ ventura @ 09.11.2007. 09:52 ] @
Agencija imaš raznih, i u principu one rade sa nekoliko fondacija koje se bave time... Minimalni uspeh u školi ti ne treba, poznavanje Engleskog takođe (ja sam tamo sretao ljude koji su došli preko student exchange a nisu znali reč Engleskog)... Ja sam svojevremeno išao preko agencije Matico, a koja sarađuje sa ICES (International Cultural Exchange Services)... Možeš očekivati da ćeš biti u ruralnom delu USA, eventualno predgrađe nekog većeg grada, ali da si u gradu to zaboravi odmah... Ako misliš da ideš na neko zezanje, ludilo i sl. to isto zaboravi, toga neće biti... A ako hoćeš da stekneš nova iskustva, da upoznaš neki drugi način života koji je totalno različit od onoga koji mi u Srbiji znamo, onda toplo preporučujem... To će ti biti jedno dragoceno životno iskustvo...
[ Anthony @ 09.11.2007. 22:28 ] @
Hvala ... ima li jos nekoga ko bi hteo da mi pomogne ...
[ ramirezz @ 14.11.2007. 00:13 ] @
Probaj kod AYUSA agencije. Znam da oni imaju neke programe za srednjoskolce. http://www.ayusa.co.yu/
Raspitaj se dobro oko svega i juri dosta.... ima dosta agencija koje se ovim bave... sigurno ima nesto sto ti odgovara.
Srecno