[ Aleksandar Ilić @ 08.11.2007. 09:49 ] @
Kada unesem neki događaj, u stvari ne neki nego Meeting, podsetink se pojavi na ekranu 8 dana pre tog događaja. Je l' postoji neki način da se to podsećanje smanji na manje dana, npr. na 3 dana pre događaja?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 08.11.2007. 13:00 ] @
Pa trebalo bi da pri unosu podsetnika imaš opciju koliko unapred da
te podseti (ako staviš da podsetnik ima alarm).
[ Catch 22 @ 08.11.2007. 13:10 ] @
Pa trebalo bi da postoji polje u koje unosiš tačan datum, kao i vreme alarma za taj događaj... dodatne opcije su da uneseš da li se događaj ponavlja dnevno, nedeljno, mesečno, godišnje...
[ Aleksandar Ilić @ 08.11.2007. 16:17 ] @
Uh, žurio sam se danas pa nisam lepo obrazložio problem.
Svaki događaj u kalendaru se prikazuje na desktopu (ekranu) ispod onih 6 ikonica ako su vam uključene standby aplikacije. Kada u kalendar unesem neki Meeting unapred, na desktopu se pojavi 8 dana pre tog datuma, i stoji ispod ''No cal. entries for taday''. Je l' me razumete sada? Da li je moguće da se taj period smanji na 3 dana, npr. Znači, zakazao sam nešto za 25.11. Standardno, na ekranu se već pojavi 16.11 da imam tu obavezu ukoliko nemam ni jednu pre nje. Meni je to rano i hteo bih da se pojavi npr. 22.11. Da li ima neko podešavanje za to ili su ovih 8 dana tako fabrički namešteni?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 08.11.2007. 20:14 ] @
Ne sećam se da li sam to negde video na E61, ali, pogledaj tamo gde uključuješ te desktop plugine da nema neko podešavanje.

Mada, 8 dana ti je nedelju dana, računajući i taj u kom si, pa je to faktički pregled dešavanja za nedelju koja sledi..verovatno zato 8 :)
[ Catch 22 @ 09.11.2007. 03:28 ] @
Ne postoji drugo rešenje jedino možeš kompletno da isključiš plug-in u "Active standby plug-ins"... ali to i nije neko rešenje.
Druga opcija je da instaliraš:
-Phone.Shortcuts.v1.02 Retail Tektronic
-Handy.Calendar.v1.0.S60v3 Epocware
(mnogo bolji interfejs i opcije nego originalni calendar)
Isključiš prikaz kalendara u standby modu, a za Handy.Calendar dodeliš neki "hot-key" u Phone.Shortcuts (svi tasteri 0-9, kao i [*] i [#])...
( U mom slučaju je to taster [4]...)

Takođe preporučujem Handy Clock 4.07 (1) Epocware daleko bolji podsetnik od standardne calendar - organiser aplikacije