[ Sony Erecsson @ 08.11.2007. 14:34 ] @
Da li neko zna kako izgleda procedura zatvaranja radnje (pausalni poreski obveznik)? Pretpostavljam da se prvo vrsi defiskalizacija kase, pa onda brisanje iz registra u Agenciji i onda na kraju podnosenje poreske prijave poreskoj upravi? Ili gresim? Jel moze neko da pomogne?
[ VARDILO @ 24.09.2011. 16:08 ] @
Citat:
Sony Erecsson: Da li neko zna kako izgleda procedura zatvaranja radnje (pausalni poreski obveznik)? Pretpostavljam da se prvo vrsi defiskalizacija kase, pa onda brisanje iz registra u Agenciji i onda na kraju podnosenje poreske prijave poreskoj upravi? Ili gresim? Jel moze neko da pomogne?


Da nebi otvarao novu temu osvezicu staru. Interesuje me procedura za zatvaranje radnje (pausalac),imam i kasu kako sam razumeo odjavim kasu prvo,brisanje iz APr-a i na kraju podnosim u poreskoj sluzbi daokaz o defiskalizaciji i resenje od apr-a. Dali neko zna nesto vise o samoj proceduri ?
[ nemesis @ 23.11.2011. 13:11 ] @
poshalji mi email na pp da ti poshaljem neshto za tu tematiku ...
[ VARDILO @ 24.11.2011. 16:27 ] @
Hvala na ponudi, radnju sam odjavio i nije bilo teško, U APR'u sam izvršio odjavu radnje posle sa rešenjem APR'a ide se u poresku službu posle čega ti sračunavaju zaostale obaveze. Po plaćanju ovih obaveza dobija se uverenje da su obaveze izmirene sa kojim se ide u Nemanjinu za upis radnog szaža.
[ trader6 @ 10.11.2014. 14:13 ] @
Koja je procedura sada za zatvaranje preduzetnicke radnje? Da li se prvo odjavim u APR, pa u poresku da vidim dug ili obrnuto? Kada se projavljujem na biro i sl.?