[ Kole 2 @ 11.11.2007. 01:07 ] @
Hteo bih da pristupim Linksys routeru WAG200G (uz PC) i izadjem na Internet sa PDA Fujitsu Siemens Pocket Loox 720.

Medjutim, imam problem jer na PDA uredjaju nemam opciju WPA2-Mixed (Encryption: TKIP + AES) koju sam postavio na Linksys ruteru.
Znam da je razlog u tome sto je OS na PDA uredjaju Microsoft Pocket PC (Windows Mobile 2003) koji ne podrzava WPA enkripcije.

Ne bih "spustio" na ruteru WPA2-Mixed na WAP iz bezbednosnih razloga.
PDA uredjaj za Encryption ima opcije None i WEP.

Kako da resim problem?

Postoji li "nacin" da nadogradim OS i dobijem WPA enkripciju?

Na zvanicnom sajtu Siemensa nema nadogradnje na novije OS.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 11.11.2007. 15:25 ] @
Pogledaj na forum.xda-developers.com i www.firstloox.org/forums da li imaju linkovi i uputstva do upgradea sistema na neki noviji WM :)
[ nmilosev @ 11.11.2007. 19:07 ] @
100% sam video "cooked" rom za taj Loox na XDA. Samo budi uporan.

PS. Ako nećeš na WM6, obično developeri WM6 romova uz download kastm (-V-O-Y-A-G-E-R- ) rom-a prilože i WM5, koji oficijelno postoji al' se plaća
[ genesys @ 11.11.2007. 20:44 ] @

Pozdrav,

prelazak na WM5 ti nece resiti problem. Ja na ruteru imam slicnu kombinaciju (wl500g je ruter, wpa-psk + tkip koristim). WM5 nema tu kombinaciju.

Ja sam uz PDA dobio softver koji se zove Odyssey Client od Funk Software-a, koji "dodaje" WPA/WPA2 u WifI interfejs mog PDA. Guglajuci sam nasao da je tu firmu kupio Juniper Network, probaj kod njih da pogledas ima li resenja za tvoj problem ovde