[ Milos Milosevic @ 11.11.2007. 19:08 ] @
Imao sam instaliran SQL Server, mislim da je bila verzija 2000, pa je davno deinstalirao.
Sada pokuasm da instaliram SQLServerExpress2005 i sve krene kako treba,
do sledece stavke:

SQL Server Services, .........i kaze nesto kao: "An instance with the same name already exists!"
Onda se instalacija privede kraju, moze se podici SQLServer, ali ne i instanca. Tj, ne moze kreirati
ni jednu bazu.

Probao sam ponovo, deinstalacija, pa instalacija, i nece.
U servisima (ControlPanel,Services,SQLServer-SQLEXPRESS) i posle deinstalacije postoji,
ali ako pokusam da pokrenem, naravno ne radi, kaze: "can not find path...".

Treba li juriti po registry bazi pa brisati pre ponovne instalacije, ili nesto trece?
Hvala.

Pozdrav!
[ Fedya @ 11.11.2007. 21:01 ] @
Moguce da ti je vec instaliran SQLExpress (recimo instalira se zajedno sa Visual Studio-m).
Proveri da li imas SQLEXPRESS servis koji vec radi na tvojoj masini (Administrative Tools -> Services)...
[ Milos Milosevic @ 12.11.2007. 06:44 ] @
Napisao sam gore, servis postoji i posle deinstalacije, ali se ne moze pokrenuti.
Verovatno je ostatak neke ranije verzije, dobro si primetio, i uz VisualStudio instalira
se masina baze koja takodje kreira instancu. Na racunaru je vise puta instaliran i
deinstaliran i VS i SQLServer, njih vise razlicitih verzija.

Problem je sto sada ne znam sta mi je ciniti, tj. kako da validno
deinstaliram i pobrisem sve ostatke.

[ vujkev @ 12.11.2007. 11:52 ] @
Davno sam instalirao SQL server, ali ako se dobro sećam prilikom instalacija imaš opciju da uneseš ime tog servera koji instaliraš.

Pogledaj ovo i to stavku 6 i stavku 8 (mada kad si već tu pročitaj sve )

kao naziv servera upisi bilo sta osim SQLEXPRESS pošto je to default naziv koji već postoji na tvom računaru