[ radenko @ 12.11.2007. 12:23 ] @
daklem pocetnik sam u linux svetu i treba mi pomoc!
hocu da osposobim infrared receiver na serijskom portu da funkcionise sa daljncem, inache oba sam dobio uz skystar2 koju jos nisam stavio u komp, imam pclinuxos2007 i instalirao sam lirc preko synaptic-a, onda sam instalirao rucno iz kozole posto nije radio, googlao sam po netu i sledio svakakva uputstva i na kraju po testovima neki testovi prolaze ali ne svi tako da POMAGAJTE!!!

Nemam pojma na cemu sam ali uradicu sve sto budete rekli kako bih postovao vise informacija...
[ malimedo37 @ 13.11.2007. 09:08 ] @
pa zar nije logicnije da prvo nastelujes sky star 2 pa onda daljinski za nju???
[ Bastard @ 03.12.2007. 05:24 ] @
Odeš na sajt lirca i pročitaj doc ili idi u /usr/share/doc/packages ili slično i pogledaj how to
Videćeš da kao prvo treba biti pokrenut lircd proces
Za tvoj lirc uređaj ti je potreban odgovarajući modul.Moduli kod lirca mogu biti lirc_serial , lirc_gpio , lirc_sir i td.
Obično za lirc diodice koje idu u kartice je lirc_gpio a za lirc uređaje koji idu na com 1 ili 2 lirc_serial.Lirc sir bi trebao da je za sir uređaj koji ide na ploču i moze se izabrati da bude ir ili com port.
Naprimer za diodu na kartici modul se loaduje sa
modprobe lirc_gpio
Pri ovome se loaduje lirc_dev skoro uvek sam i koje module imaš loadovane vidiš sa
lsmod|grep lirc
Onda pokrenes
dmesg|grep lirc
I vidiš dali je registrovao device
Trebaš pokrenuti lircd možda samo lircd start komandom a možda trebaš pronaci exe fajl na tvom distro-u
Dali imaš pokrenut lircd proces možeš videti sa
ps -A
Da bi vido dali ti radi lirc poktreni kao root mode2 komandu u konzoli.Pri pritiskanju dugmića na daljincu ćeš videti kodove u slučaju da lircd prima signale.
Da bi ti daljinac radio sa irkick programom naprimer potreban ti je /etc/lircd.conf fajl gde su kodovi i naziv dugmića na daljincu koji imas
Gomilu ovih lircd.conf za razne daljince imas u folderu od lirca ,a mozes da ga i napraviš sa irrecord /home/korisnik.Posle ga prekopiraš kao lircd.conf u /etc

Mogući problem pri pristupu lircu je da nema /dev/lirc već samo /dev/lirc0.Ovaj link možeš napraviti ln komandom po potrebi.Ovo je bar bio slučaj na yoperu kod mene.Da bi posle pokretanja lircd i probanja sa mode2 naterao lirc da loaduje .conf fajl za tvoj daljinac trebas restartovati lircd proces

Vrlo jednostavan program i preporučujem ti da pročitaš dokumentaciju koja dolazi sa lircom a postoji i na sajtu.U dokumentaciji ti je opisano kako podesiti lirc
Koji je tvoj uređaj za ss2 karticu nemam pojma odnosno ne znam koji modul treba loadovati
Možda ipak trebaš imati ss2 u slotu

Kod ss2 nemaš šta da šteluješ jer kad je ubaciš moduli će se sami loadovati iz kernela.Posle ti treba program poput kaffeine za gledanje i kodeksi za mpeg 2