[ The_Beat @ 12.11.2007. 21:27 ] @
Imam gore navedeni mixer i htio bih ga koristiti kao kontroler za Ableton Live 6. Moze li mi neko objasniti kako ovo da podesim da radi?
Pozdrav
[ Ni ten ichi ryu @ 13.11.2007. 01:57 ] @
To je analogni DJ mixer, njime ne mozes da kontrolises nikakav sekvencer. Jedino sto mozes da uradis je da kontrolises nivo individualnih kanala, pod uslovom da ti zvucna ima barem 4 izlaza.
[ The_Beat @ 13.11.2007. 10:40 ] @
zvucna mi je 5.1
kako se to moze izvesti?
[ Ni ten ichi ryu @ 21.11.2007. 23:16 ] @
Zavisi od izlaza na tvojoj karti. Ne znam kako idu, ali verovatno imas niz 1/8" konektora na karti.

U principu, treba ti stereo izlaz na karti koji ces povezati na prvi ulaz na mikseru, i drugi stereo izlaz na karti koji ces povezati na drugi ulaz na mikseru.
Ableton Live ce u podesavanjima da ti ponudi sve mogucnosti ulaza i izlaza na tvojoj karti - aktiviraj izlaze koje zelis, i pojavice ti se kao opcija za izlaz na svakom Ableton Live kanalu.

Moguce je da su izlazi na tvojoj karti totalni konfuzni i zajebani, a mozda i ne, ne razumem se u u karte koje se reklamiraju kao 5.1. U principu, ako kartica prati bilo kakvu logiku, sve sto ti je potrebno su dva kabla, stereo 1/8" bananica s jedne, i dva chincha s druge.

Moguce je da nije tako. Moguce je da Live nece da vidi izlaze. Moguce je da ti ceo projekat nece doneti nista osim minimalne kontrole nivoa i mnogo shuma. Ja bih preskocio mikser ako je ikako moguce.