[ -zombie- @ 15.09.2003. 03:48 ] @
na blogčetu Bruce Eckela su objavljena mišljenja njegovih čitalaca o raaaznim UML alatima.

http://mindview.net/WebLog/log-0041

ne bi bilo loše da još neko ovde da svoje mišljenje. ja baš ne mogu da doprinesem mnogo, pošto sam aktivno koristio samo RationalRose, a svi znamo da je on prilično nezgodan za korišćenje ali i dalje standard. (nešto kao IE među browserima ;)
[ Dragi Tata @ 15.09.2003. 05:26 ] @
Citat:
-zombie-:
pošto sam aktivno koristio samo RationalRose, a svi znamo da je on prilično nezgodan za korišćenje ali i dalje standard.


RR je odvratan, a ni MS Visio nije mnogo bolji. Ostale nisam ima priliku da probam.
[ leka @ 15.09.2003. 09:02 ] @
M$ Visio nije dobar - on je NAJBOLJI! Ja, s obzirom da nemam love da ga kupim (a kupio bih ga da mi bash, bash treba), koristim ArgoUML, koji je besplatan, a sasvim funkcionalan.
[ sspasic @ 15.09.2003. 09:50 ] @
Kod ArgoUML-a mi smeta to sto (bar u poslednjoj verziji) ne postoje sekvencijalni dijagrami.

Probao sam PoseidonCE (koji je, valjda, napravljen od ArgoUML-a) i deluje mi kompletnije. Samo sto je spooooor... Sporiji cak i od Rose-a.
[ -zombie- @ 17.09.2003. 14:21 ] @
hmm... da li sam to upao u zonu sumraka (čujem muziku u pozadini).

da li je ovo neka iskrivljena, uvrnuta i bolesna dimenzija u kojoj je supermen loš, a ja pametan?

da li sam ja to upravo video da nemanja kudi, a leka hvali neki m$ proizvod?!?



o NEEEEeeee!!!! pa ja imam 5 prstiju na svakoj ruci!!!!!!!
(simpsonovi -- ko razume, shvatiće :-P)
[ srki @ 17.09.2003. 22:37 ] @
LOL!

Mada nisu ni jedan ni drugi zaludjenici (samo preferiraju linux/windows) tako da nije cudno ali ima ovde na forumu dosta drugih zaludjenika , mada nije to lose :-)
A pored toga Visio nije bio od pocetka MS proizvod nego je posle nekog vremena tu firmu kupio MS. Isto kao sto je i IBM kupio Rational.

Btw i ja mislim da je Visio ok.
[ Dragi Tata @ 18.09.2003. 03:31 ] @
Hehehe. Uglavnom, kod MS proizvoda mi se najviše sviđa to što ti omogućavaju da se koncentrišeš na problem koji treba da rešiš, a ne da se baviš alatom. Kad sam prvi put otvorio Word, odmah sam krenuo da kucam tekst i sve je išlo kao podmazano. Prelazak sa DOS-a na Windows je bio potpuno bezbolan: sve je bilo logično i prosto. E, Visio se ne uklapa u tu filozofiju. Kad uključim Visio, želim da se bavim UML (i ostalim) dijagramima, a ne da učim Visio pola godine da bih mogao nešto korisno da napravim. Naravno, RR je još gori, ali to mi i nije neka uteha.