[ dejan024 @ 15.09.2003. 09:04 ] @
Planiram da kupim TV/FM karitcu do 50 eura. E sad posto nemam iskustva sa istima , potreban mi je savet koju kupiti i naravno ako moze neki link o karakteristikama.

Samo da napomenem da mi ne treba daljiski posto vec imam UIR koji bi iskoristio za nju.

Hvala.
[ Voodoo @ 15.09.2003. 09:27 ] @
chujem da su one PCTV dobre...

a mi smo uzeli ortaku neku Prolinkovu josh pre hrista za rodjendan, i nije se zhalio...
[ MMX @ 15.09.2003. 12:30 ] @
Da, ali te PCTV od 50e imaju samo TV prijemnik, al ne i radio :( Naravno, imaju njihovi modeli TV+Radio prijemnik, ali su mnogo skuplji. Čitao sam u poslednjem Mikru, imaš za 50e odličnu karticu da pazariš. Njen naziv je MSI TV@nywhere. Evo nekih karakteristika:
Maksimalna rezolucija snimanja 720x480
Daljinski upravljač
Softver

Kažu samo da mu je jedina mana što dolazi do mešanja signala slabih radio stanica.
[ pctel @ 15.09.2003. 12:46 ] @
Pre par dana sam baš testirao razlike izmedju TV kartica raznih proizvođača. Ispostavilo se da sve, od najjeftinije do najskuplje imaju iste čipove, istu sliku, a razlika je samo što skuplji modeli imaju lepši software, dok jeftiniji imaju samo najobicniji software kojim ce 90% ljudi biti zadovoljni. Znači, kolko god platiš, dobiješ isto. Zato sam ja sebi uzeo KWorld, sa daljinskim, teletextom i radiom, cena je ispod 40.
[ dejan024 @ 15.09.2003. 12:47 ] @
Nasao sam i ja MSI TV @nywhere (3432 din kod lokalnog dilera-sto mi odgovara) i imaju neku Kword TV/FM karticu nesto jeftinija zna li neko nesto o njoj?
I da na netu sam pretrazio sajt od Prolink , i svidjaju mi se njihove kartice (karakteristike) ali nigde nema cena? Ima li ih uopste kod nas ?
[ homoludens @ 15.09.2003. 12:50 ] @
ja imam zoltrix z-cyber genie wonder pro. u principu sam zadovoljan, mada je los daljinski (koji ti i onako ne treba), i imao sam problema sa snimanjem, ali sam otkrio windovs media enkoder 7.1, koji bas dobro radi (snima realtime u divx 352x288 sa 60% opterecenja procesora athlon xp1700+).

ali bih ti preporucio leadtek winfast 2000 tv.
ali ako imas leadtekovu graficku sa MyVIVO, onda ti je najbolje resenjne leatekova eksterna tv karta koja se kaci na taj njihov MyVIVO ulaz/izlaz, i trebalo bi da je slika bolja od pci kartica.


e da zoltrix-ov program za taletext ne radi.
mada je u linuxu sve ok, cak ima i bolju sliku nego u win.
(je**s zoltrix)
[ vujke @ 15.09.2003. 12:54 ] @
Ja imam KWORLD 878, TV+FM. Kartica radi ok, samo drajveri i softwer su stari, tako da sam morao malo da se pomucim ali se isplati.
[ dejan024 @ 15.09.2003. 13:19 ] @
Za nedelju dana stize plata , tako da imam vremena da se odlucim.
Jel ima neki link ka Kword proizvodjacu ?

[ BeastMaster @ 15.09.2003. 14:27 ] @
http://www.kworld.com.tw/
[ Djomloun @ 15.09.2003. 17:14 ] @
Interesuje me da li imate kablovsku i kakva je sliku sa obicnim `sobnim` antenama?
[ pctel @ 15.09.2003. 19:54 ] @
Sa sobnom imas 2-3 programa. Sa kablovskom 50. Slika u proseku dobra, ali izgleda da zavisi od toga koliko ljudi gleda taj kanal. Kad je na programu neka vazna utakmica, ja na monitoru uopste ne vidim loptu, a na TV-u je OK. Najgore je na TFT-u, vidi se i najmanja smetnja, a najbolje na nekom nekvalitetnom monitoru, koji se ne trudi mnogo oko smetnji, vec samo prikazuje sliku :-)
[ Milan Pavlovic @ 15.09.2003. 20:11 ] @
ja ti ne preporucujem nijednu TV kartu, koju god da sam montirao uvek je bilo seksa sa njima, mada su sve tv karte na koje su se musterije zalile kod mene radile perfektno. Bolje uzmi neki polovan TV
[ Djomloun @ 15.09.2003. 20:36 ] @
E bedak, a neka kvalitetnija sobna antena?? Da li pomaze sta, ili ipak uzimati tjuner samo ako imas kablovsku;<
[ pctel @ 15.09.2003. 20:48 ] @
Izbegavaj sobne antene. Ako ti je vecina TV stanica u jednom smeru, loga 3 je dobar izbor, u svakom slucaju, sobna je samo "za prvu pomoc" za ljude koji se cesto sele, pa ih mrzi da stalno montiraju spoljnu.
[ Djomloun @ 15.09.2003. 21:42 ] @
Logicno pitanje sledi, kakav je prijem slike, i koliko programa moze da se uhvati sa spoljnom antenom, npr. loga 3? Razume se mislim na tjuner, ne na TV;>
[ smars @ 16.09.2003. 01:15 ] @
pozdrav..

Ja imam Provideo PV951 PCI tv tuner (matoriji) + krovnu antenu (loga)
I sto je najzanimljivije, neki kanali su mi bolji nego kod ortaka koji ima kablovsku + ati all in wonder... Hvatam oko 15 kanala, ali nisu svi strava vec otprilike pola je super a ostali mogu da se gledaju (nisu okej za snimanja).
Verovatno zavisi i od kabla; nije pozeljno da 'nastavljate' kabl sa antene vec ona treba da ide direktno do kartice. Jos nesto... nema nikakvih poboljsanja (cak je gore) ako ide prvo u video rikorder/plejer pa onda u tuner.

sve u svemu dosta cimanja oko tunera, bez nekih generalnih resenja ali je zato vrlo korisna stvar kad se namesti. :))) uglavnom...jak signal je pozeljan

pozdrav

p.s.

e da.. kakva su vam resenja sa povezivanjem zvuka, kao i sam njegov kvalitet...?
meni je mnogo tiho, i nije bogzna sta...


[ pctel @ 16.09.2003. 01:33 ] @
Citat:
koliko programa moze da se uhvati sa spoljnom antenom, npr. loga 3? Razume se mislim na tjuner, ne na TV.

Tuner hvata isto kanala kao i TV, izuzimajući one baš ekstremno slabe.
[ Milan Pavlovic @ 16.09.2003. 18:03 ] @
I ja imam logu 3, izgleda da je ona prava kombinacija sa TV kartama, svi ljudi kojima sam ugradjivao TV karte su imali ceshke antene ill ne znam vec koje i nije bila slika baro
[ dejan024 @ 17.09.2003. 09:26 ] @
Izgleda da moj prethodni post, nekome zasmetao , a hteo sam samo da nasmejem raju, nema veze. Zna se koje ovde gazda.

No imam jos jednu ponudu TV/FM kartica Media Forte 48 Eura.

E sad receno mi je da pogledam na sajt Mediaforte i da vidim specifikacije te kartice. Pretpostavljam da je upitanju TV Vision P951TF koju mi je nudio(ako nije molim da me ispravite jer nigde nisam nasao cenu ove da bih uporedio).

Imali neko iskustva sa tom karticom ?
[ zvecko @ 18.09.2003. 07:30 ] @
Pozdrav
veruj mi isto pitanje me pita nekoliko ljudi ovih dana....

imao sam prilike da probam nekoliko TV kartica i to Prolink PixelView, KWorld i Leadtek WinFast 2000XP (koju trenutno imam)... u principu ne treba ocekivati previse od svih ovih kartica je ako je po poslovici "koliko para toliko muzike" onda je sve jasno. Medjutim, meni se najbolje pokazala Leadtek-ova kartica koja je relativno prosta za instalaciju, ima dobar prijem u svim opsezima i cini mi se najbolji softver u odnosu na predhodna dva modela. Sto se tice Prolinkove kartice imao sam problema sa pronalazenjem driver-a za nju, a i softver nije bog zna sta, a sto se tice prijema kanala na kotovo svakom kanalu ima malo smetnji (koje se doduse nekako mogu kompenzirati manuelnim stelovanjem). Sto se tice KWorld kartica situacija je nesto bolja.
Ukoliko si planirao da ove kartice koristis za grebovanje video signala onda odustani na vreme iako Leadtek-ova kartica daje najbolje mogucnosti. Za ovaj posao ipak probaj neki model Miro (Pinnacle) PCTV kartice (sa ovim karticama nemam licnog iskustva ali govorim recima mog prijatelja koji na poslu koristi ove kartice).
Ipak ako nisi previse zahtevan moja preporuka ti je Leadtek WinFast 2000XP.

Pozdrav
[ dejan024 @ 18.09.2003. 13:12 ] @
Evo upravo sam pazario MSI TV@nywhere Master (52 Eura) !

Ako nekoga interesuju karakteristike, evo linka:

http://www.msicomputer.com/pro...Master&search_text=TV%20FM

Prevagnulo je to sto koristi 10 bitnu A/D konverziju(ostale koje upadaju u ovu cenu koriste 8 bitnu). Naravno tu je pomogao i casopis Mikro i savet MMX-a. Posto nisam imao vise para , mislim da ce ova TV/FM kartica zadovoljiti moje potrebe.

Niko nije izneo svoja iskustva o ovoj kartici. Ucinicu to ja kad se malo bolje upoznam sa njom (dajte mi vremena, treba kupiti i colax :-)).

Jos jednom hvala svima na savetima i linkovima.

Pozdrav

[ dejan024 @ 19.09.2003. 08:09 ] @
Citat:
dejan024:
Evo upravo sam pazario MSI TV@nywhere Master (52 Eura) !

Ako nekoga interesuju karakteristike, evo linka:

http://www.msicomputer.com/pro...Master&search_text=TV%20FM


Evo i prvih utisaka!

Instaliranje hardwera je bilo malo mukotrpno. Posto je prikljucak za antenu jako blizu mestu gde je lim savijen za pricvrscivanje kartice na kuciste, morao sam da cviknem lim na kucistu jer drugacije ne bih mogao da ubacim karticu :-(.

Malo sam se pomucio sa instalaciom drijvera , nije bas sve kako je opisano u upustvu , ali je proslo redovno.

Radio bez antene je hvatao 4 lokalne stanice koje imaju najaci signal.Zvuk je bio meni na zadovoljavajucem nivou.Sa antenom hvata mnogo vise radio stanica , nego sto hvatam na muzickoj liniji sto me je odusevilo.

Sto se tice Tv tunera, nisam mnogo stigao da eksperimentisem. Sa obicnom antenom 4 kanala koja su mi inace cista na TV-u a ovde ima malog suma (pretpostavljam da zahteva malo jaci signal). TV tuner ima opciju i finog stelovanja.

Sve u svemu, zezancija sa instalaciom ima , ali kad se sve sredi lepo radi. Zadovoljan sam.




[ VLADA beo @ 23.09.2003. 14:56 ] @
Ja imam karticu MSI TV@nywhere, ali kupljenoj u Kanadi.

U Beogradu nema boje na tuneru, niti moze da se dobiju stanice sa tunerom, pa sam koristio composite za snimanje.

1.zasto nema boje u yu i ne radi tuner?Mozda zbog ?NTSC Tunera?
2.Gde se moze kupiti ta kartica u Yu/kolika cena i da li radi taj tuner/ ili da li da moju zamenim karticu ili popravim sa kojim programom tamo ili da karticu prodam ovde?

Na internetu ima puno tvcartica i tvprograma.Meni je najboljacartica MSI TV@nywhere i program sa njom, ne samo zbog cartice, vec program radi sa i PCTV i drugima carticama.

Neki programi sa Interneta koji rade sa svim karticama:

---iuvcr.zip ------pazite samo da posle traila od 30 dana ne moze se ponovo setup jer zapsuje u registar -da li to moze da se izbegne brisanjem u registru? Lepota ovog programa snima u SVIM CODECSima a najbolji je fast DIVX sem asf

---tvmail.exe super program i snima u SVIM CODECSima sem asf

Najlepse kod MSI TV@nywhere ovog programa je snimanje u ASF ==mali format, nema snega, kao dvd, a cak bolji od dvx.Velicina filova je za 2 sata u vcd 2gig a u asf je !!!!!!!!!!!!!!! ====300k.A moze se konvertovati u bilo koji codecs.Kod konverzije se treba drzati mpeg layer 3 za audio jer je najmanji audio codecs


Vlada
[ Osvetnik @ 23.09.2003. 15:21 ] @
Jeli dobra Asus tv kartica?
[ dejan024 @ 24.09.2003. 07:10 ] @
Citat:
VLADA beo:
Ja imam karticu MSI TV@nywhere, ali kupljenoj u Kanadi.

U Beogradu nema boje na tuneru, niti moze da se dobiju stanice sa tunerom, pa sam koristio composite za snimanje.

.....

Najlepse kod MSI TV@nywhere ovog programa je snimanje u ASF ==mali format, nema snega, kao dvd, a cak bolji od dvx.Velicina filova je za 2 sata u vcd 2gig a u asf je !!!!!!!!!!!!!!! ====300k.A moze se konvertovati u bilo koji codecs.Kod konverzije se treba drzati mpeg layer 3 za audio jer je najmanji audio codecs

Vlada


Evo ovako , kako sam skontao vasa kartica nema ugradjen FM tuner
samo TV tuner. E sad kod nas da bi mogli da gledate kanale treba da
koristite PAL-D (bar kod mene to radi). A da bi prebacili svoju karticu
da radi na PAL sistemu imate jumpere na samoj kartici koje treba da
pravilno podesite. Ako neznate kako dobio sam knjizicu sa upustvom za moju
karticu gde se pominje kako treba da podesite jumpere za vasaj pa mogu
sutra da skeniram taj deo i da vam posaljem. Po meni bi posle toga
trebalo da radi dobro kartica.

Sto se tice cene ja sam MSI TV@nywhere Master TV/FM platio 52 Eura
kod lokalnog dilera u Subotica. E sad ako Vam netreba FM
i zadovoljni ste kako kazete sa karticom nemoj te je ni prodavati.

Ovaj deo oko snimanja i konvertovanja me jako interesuje. Zelim da
prebacim par VHS snimka na divx. Pokusacu sa ovim programima. Inace
malo me zbunjuje podesavanja oko bitrate,rezolucije ....
Kako Vi podesavate (konkretno koji program) da bi npr. snimio 90
minuta na 700 MB ? Koja podesavanja su mi najbolja za to?

Nadam se da cete mi odgovoriti jer imam snimljen film od 7 GB na
hardu i trebalo bi konpresovati :-).

Hvala unapred i nadam se da cete uspeti osposobiti karticu za nase
uslove.

P.S. nesto mi je malo 300k za 2 sata , ima tamo u opste slike ?


[ pctel @ 24.09.2003. 14:29 ] @
Citat:
A da bi prebacili svoju karticu
da radi na PAL sistemu imate jumpere na samoj kartici koje treba da
pravilno podesite.

Ne bih rekao. Kartica koju sam ja probao nema nista slicno. Ne preporucujem ovu karticu. Tacno je da ona ima softverske mogucnosti iznad konkurencije, ali cemu to kad su drajveri losi (jel neko uspeo da instalira na W98?)
Inace, instalacija i podesavanje je najkomplikovanije, bez konkurencije.
[ dejan024 @ 25.09.2003. 08:58 ] @
Citat:
pctel:
Citat:
A da bi prebacili svoju karticu
da radi na PAL sistemu imate jumpere na samoj kartici koje treba da
pravilno podesite.

Ne bih rekao. Kartica koju sam ja probao nema nista slicno. Ne preporucujem ovu karticu.


Jeste ove kartice sa FM tunerom znaci MSI TV@nywhere Master nemaju jumpere(pretpostavljam da si to imao prilike da testiras) , ali obicna MSI TV@anywhere nema FM tuner i ima jumpere (bar tako kaze literatura koja je dosla uz karticu).