[ Tesla90 @ 13.11.2007. 15:34 ] @
Pocetnik sam sto se tice PHP-a i MYSQL,od mog zadnjeg posta ovde naucio sam ono dosta stvari o PHP-u i MYSQl Bazi...

Znaci instalirao sam Xampp i pokrenuo kontrol panel vec mi bio pokrenut mysql i apache server..e sada posto taj kontrol panel sto sam pokrenuo je od nesto malo starije verize 1.6.0a,nije nesto puno ali hteo sam da instaliram noviju verziju trenutno 1.6.4 i to instal verziju,sto sam i uradio kada mi se taj instal zavrsavao,pokrenuo sam xampp i apache my bio pokrenut a mysql nije kada sam ga hteo pokrenuti stvara my se error:

Busy...
ERROR...MySql service not started [-1]

e sada kada sam hteo da instaliram MySQL v5.0.24a i kada sam zavrsio instal tamo ima opcija MySQL Server Instance Config Wizard,kada sam je pokrenuo isao sam na standard config.next izabrao password i kada sam kliknuo execute pocine da radi i kada dodje do opcije start service stvori se error:

Cannot create Windows service for MySql.Error: 0

a kada sam hteo preko services(control panel/Administrative Tools/Services)da pokrenem obicno tamo pokazuje:

Could not start the mysql services on local Computer
Error 2 : The System cannot find the file specified.

Znaci kako god da sam probao znaci nikako nece da mi se pokrene

A kod Wamp-a to mi je pre isto radilo dok nisam bio instalirao windows,a sada nece da mi udje u localhost ni u phpmyadmin.zasto ne znam

a najvise me to nervira sta na drugom kompu radi i Wamp i Xampp.

e da a localhost uopste nece da mi otvori ne znam kako,preko phpDesigner sam uspeo ali sam ali mysql i dalje neradi preko tog programa..

Da li neko zna mozda sta je problem..

[ Milan M. Radovic @ 29.11.2007. 00:53 ] @
Kad ne znas sta je,a ja jos manje znam - Promeni ono sto se najcesce menja na kompu -> Windows!