[ hakerche @ 13.11.2007. 18:07 ] @
Znam da postoji puno slicnih tema ali moj slucaj je VEOMA SPECIFICAN. Potrebna mi je neka batch ili neka druga skripta da skinem fajlove u posebnom redosledu. Tacnije u pitanju su jpg slike mape Beograda. Link ide ovako

http://mape.b92.net//maphandle...Y=4947120&LayerActive=Mapa

znam da zvuci nebulozno ali ja bih da skinem celu mapu Beograda u full zoom-u! Koordinate u gore navedenom linku (X=7443900 i Y=4947120) su pocetne koordinate i kao rezultat daju jpg sliku formata 670 x 670 px. Da bi dobio narednu sliku potrebno je sliku pomeriti za vrednost 355 u x ili y koordinati.

E sada ono sto meni treba je: skripta koja ce skinuti sliku u ovim koordinatama pa onda dodati na x vrednost 355 pa skinuti tu sliku pa na sve to opet jos 355 na x i sve tako nekih 80tak puta otprilike i onda prelazi na y osu gde isto doda vrednost 355 pa skine sliku pa onda pocne da od x vrednosti oduzima po 355 opet tih nekoliko 80 puta i skida svaku sliku posebno. Naravno da sve upamcene slike budu po nekom redosledu zbog organizacije podataka.

E sada, nadam se da shvatate sta mi je potrebno i sigurno se pitate zasto bih skidao sve to, a odgovor je jos nebulozniji, jer celu BG mapu planiram vektorizovati. I da bi sve bilo jos smesnije najverovatnije cu tu mapu postaviti na net kao open source projekat, ali to vec nije text za ovu temu.

Unapred se zahvaljujem ljudima koji bi da pomognu!
[ VRider @ 13.11.2007. 19:28 ] @
Na kom operativnom treba to da se izvrsava?
Inace, moze se lagano napisati to sto ti treba u perlu, bashu i tako dalje...
[ hakerche @ 13.11.2007. 20:27 ] @
Na Windowsu XP. Ja ne znam perl ni nista slicno, ali ako je neko voljan da to napise naravno da ce biti ukljucen u celokupni projekat koji planiram!
[ VRider @ 13.11.2007. 20:45 ] @
Za Windozu sacekaj nekog drugog...
Ako ne budes nista uradio, dacu ti perl kod, pa ga pokreci na cemu hoces...
[ hakerche @ 13.11.2007. 21:01 ] @
Imam ja instaliran i ubuntu posto vidim da ti koristis valjda to, ali jedini problem za to je sto imam internet vezu preko usb-a, a driveri za ubuntu ne postoje za taj usb modem, tako da mi net ne radi u ubuntu. Ali ajde salji pa videcemo sta moze.
[ hakerche @ 19.11.2007. 21:39 ] @
Izgleda da niko ne moze da mi pomogne oko ovog problema. Evo sta sam ja do sada uspeo sam nauciti uz pomoc primera googlajuci po internetu. Planiram da generisem txt fajl sa linkovima svega sto se treba skinuti i taj fajl ucitati preko wget da on skine svaki od tih linkova!
Neznam kako da ogranicim skriptu da posle 80 izvrsenih LOOP-ova promeni y koordinatu za odredjenu vrednost i onda opet pocne da vrti x koordinatu. AKO ZNATE STA MISLIM?

Code:

set intX=7443900
:mapa
set /a intX=%intX%+355
echo "http://mape.b92.net//maphandle...Y=4947120&LayerActive=Mapa" >> linkz.txt
goto mapa


Znaci ova skripta upisuje u txt fajl sve linkove, ali beskonacno tako da se mora rucno prekinuti posle par sekundi da bi se video txt fajl.
Ah da i ovo: kako da pamtim SAMO link u txt fajlu, jer sam pokusao bez navodnika ("") a onda dos to prepoznaje kao neku komandu i buni se.

Znam da je ovo sve primitivno ali sta da radim kada jos nema programa za fino podesavanje batch downloada!!!

Nepotpuna url adresa u datom kodu batch fajla, ZATO BOLJE SKINITE BATCH FAJL!
[ daigu @ 29.07.2008. 19:49 ] @
malo kasnim, ali evo u powershellu:

Code:

[int]$x = 7443900
[int]$y = 7443900

$wc = New-Object system.Net.WebClient

for ($xi=1;$xi -le 80; $xi++)
{
    for ($yi=1;$yi -le 80; $yi++)
    {
        $url="http://mape.b92.net//maphandle...Height=670&Zoom=335&X=$x&Y=$y&LayerActive=Mapa"
        $file = "c:\karte\$x$y.jpg"
        $wc.DownloadFile($url,$file)
        $y += 335
    }
    $x += 335
}


Ne vidi se dobro url u kodu, pa ovaj zadnji dio ponavljam:

maphandler.aspx?Width=670&Height=670&Zoom=335&X=$x&Y=$y&LayerActive=Mapa

[Ovu poruku je menjao daigu dana 29.07.2008. u 20:59 GMT+1]