[ cvele1989 @ 13.11.2007. 21:15 ] @
Ljudi, citao sam ove teme i sve to, ali ja nista ne kapiram.Izvinite sto otvaram novu temu ako vec postoji (ne sumnjam da postoji):
moj cale oce da predje na voip telefoniju, jer mu je mnogo jeftinije, posto non-stop zove inostranstvo zbog posla.
i on meni dao zadatak da to resim sad.
e, koristili smo sada voipstunt. i zadovoljno smo njime, s obzirom na nacin uplacivanja kredita..malo je zeznuto...
da li ja mogu da kupim neki VoIP telefon a da koristim voipstunt? i kako se to podesava? jel to preko accounta i passworda?
i da li ja mogu sa tim telefonom da zovem i kada mi je isljucen komp?
da li mogu da zovem fiksne brojeve u Srbiji?
da li oni mene mogu da zovu na taj telefon (da izbacim ove fiksne telefone?da li je to moguce?)
eto, toliko za sada, hvala puno!
[ Kazo1 @ 13.11.2007. 21:27 ] @
Moguce je.....
Dakle, ima kupiti sip telefon za koji ti ne treba racunalo, osim za podesavanje. Jedan od mnogih je i Simens Gigaset C 450 IP koji ima i SIP telefon i obican u sebi. Drugim rijecima, mozes birati hoces li zvati preko Voipa ili Fixne linije.
I naravno...mozes koristiti i dalje Voipstunt. U postavke telefona uneses korisnicko ime i pasvord .... i jos neke podatke i stvar radi ok.
Jedini problem je IN broj.
Ali za to imas Fixni tel.
Pozdrav
[ cvele1989 @ 13.11.2007. 21:35 ] @
Hvala na odgovoru!
jel mozes samo da mi kazes nekog drugog proizvodjaca, jer caletova firma je bas konkurent sa siemensom (Genereal Electric)...jel postoji jos neki drugo telefon u toj klasi?
hvala na odg, barem znam sta treba da trazim...:)

[ Kazo1 @ 13.11.2007. 21:46 ] @
Ma bilo koji Sip telefon.
U ostalom Mrle je svojevremeno pisao o Fritzboxu. Jako...jako dobra stvar. U njega ukopcas obican telefon i stvar sljaka super.
Imas o tome nesto tu pa procitaj http://www.freevoiphr.com/html/instalacija.html.
Pozdrav.
[ cvele1989 @ 15.11.2007. 15:53 ] @
ljudi, ovo je pakao1!
niko ne prihvata visa elctron karticu i ne znam sta sad da radim?!?!
jel moze neko da mi kaze neke resellere?? bio sam na voipstuntu, i tamo su neki reseleri ali su svi ofline a meni je ovo potrebno hitno zbog caleta!
tnx
[ Kazo1 @ 15.11.2007. 16:44 ] @
Imas PM.
[ cvele1989 @ 15.11.2007. 17:08 ] @
sta je to??
ne mogu sa ovm reselirima da stupim u kontakt (preko voipstunta)
[ Kazo1 @ 15.11.2007. 17:14 ] @
Imas tamo broj telefona, nazovi ga...dogovori preko cega ces uplatiti, posalji mu kopiju uplatnice ili vec nesto i rijesi ce ti to bez problema.