[ broker @ 15.09.2003. 16:16 ] @
http://www.sonicmemo.com/

Mislim da na ovom sajtu nisu propustili da primene nijednu od "ubedjivackih" tehnika marketinga tako da neupuceni lako nasednu i kupe proizvod. Ali interesantno je videti da je svaka rec i zapeta dobro smisljena a sve u cilju da se proizvod (softver) proda.

Doduse, sve tako sjajno izgleda da je odmah sumnjivo i uz malo provere da se utvrditi da iza cele price stoji topla voda.

Vlasnik sajta se inace predstavlja kao internet marketing ekspert i vlasnik je nekoliko slicnih sajtova za prodavanje magle. Coek nije prevarant, on vam proda maglu i vi znate da kupujete maglu ali vas pre toga ubedi da je ta magla bas ono sto vam treba :)

Pogledajte, ali nemojte da se prevarite da kupite maglu :)
[ Dragan Varagic @ 18.09.2003. 07:36 ] @
U nekoliko navrata sam video/pročitao priče o sajtovima koji enormno prodaju, a da imaju izuzetno velike stranice na kojima se sve dešava. Postavlja se pitanje, da li stvarno ove stranice prodaju kako se kaže?

Moje iskustvo govori (slična iskustva postoje i na www.clickz.com) da stranice na kojima je optimizovan tekst na ono što se prodaje, i to ukratko, po principu navoda ključnih razloga zašto bi potencijalni korisnik kupio nešto, generalno bolje prolaze nego dugački tekstovi.

Ako krenem od sebe, uvek sam se najviše zadržavao na sajtu kada sam na prvoj stranici ukratko pronašao ono što mi treba. Mislim da je dobar primer prodajnog HP-a www.2checkout.com.

Čak sam pre neki dan smanji tekstove na http://pretraga.obuka.net/ , jer sam dobio nekoliko komentara od potencijalnih korisnika da ima puno teksta.

S druge strane, tu postoji i strategija landing stranica, gde se prodajna priča svodi na optimizaciju teksta na ono što je prethodno ponuđeno preko neke prodajne ponude.

Upravo smo odradili konsalting za jednu kanadsku firmu, gde je akcenat bio na optimizaciji teksta/ponude prema ciljanim ključnim rečima. Teksta inače nije bilo puno (firma već ima 50% conversion), a sada je još optimizovan.