[ tordajav @ 14.11.2007. 20:17 ] @

Pozdrav svima, evo juce sam instalirao recnik Babylon, i prvo sam mislio da je on uzrok ovome pokusavanju konektovanja na internet da bi se videla neka stranica, ali kad sam ga ugasio da se ne podiže sa sistemom, ono je ipak nastavilo.
Dakle upalim komp, i nakon startovanja svih procesa, upali se i ovaj prozorcic od cini mi se Internet Explorer-a, "Work Offline" (uploadovao sam sliku). Još jedna stvar: ono kao da ima neke veze sa precicom koja mi stoji na desktopu koja se zove My Documents a vodi ka D: particiji (gde su mi podaci a ne Windows). Dok ne ugasim ovaj prozorcic "Work Offline", ne mogu da pokrenem D preko te precice, jednostavno ne reaguje ni na milion klikova, a cim ga ugasim (ne startuje se Internet Explorer), otvori mi se prozorcic My Documents, tj. D particija. U svakom trenutku mogu uci u D preko My Computer-a.
Zna li neko kako bih mogao da saznam sta startuje prozorcic "Work Offline" i koju stranicu IE pokusava da otvori, jer mi nista od procesa u Task Manager-u nije nepoznato, skeniranje sam uradio sa Avast! Antivirusom, Lavasoft Ad-Aware Professional, Spybot - Search & Destroy i Uniblue SpyEraser-om. Iako su nesto malo nasli, i obrisali, problem je ostao.
Molim za pomoć! Vlada
[ ddrnikola @ 14.11.2007. 20:44 ] @
1. Idi na start/run pa kucaj msconfig pa na kartici startup iskljuci taj program, ako nisi znao za ovo iskljuci i sve osatlo sto mislis da treba. Zatvori prozor i trazice ti da ga resetujes. Kada se podigne dobices prozorcic da je sistemska konfiguracija menjana i stikliraj "do not show me this ....
2. Otvori internet explorer pa klikni na tools/internet options pa na kartici Connection stikliraj Never dial a connection.
Nadam se da ces sa ovim resiti problem.
P.S. start/prorams/startup odatle obrisi taj program koji se startuje za slucaj da ga ima tu