[ bobpp @ 17.11.2007. 19:00 ] @
Pravim neki katalog proizvoda koji se sastoji iskljucivo od Jpg (trenutno,mada nije problem da se prebace u neki drugi format) fajlova.
Treba mi neki prenosni uredjaj malih dimenzija i jednostavne upotrebe (tipa Mp3/4 player) gde bih to mogao da smestim..Jednostavna upotreba je posebno bitna (da coveka od 50 god ne moram da obucavam za rad na tome) zato pokusavam da izbegnem PDA i sl. Takodje je i cena bitna,posto mi je potrebno vise komada(recimo 150-200e max,ukljucujuci i mem. karticu ukoliko je potrebna).
Problem:
oko 200.000 slika u 4-8Gb,u vise direktorijuma i poddirektorijuma radi lakseg snalazenja,do 1000 slika u krajnjem dir.
Ekran min 2'' ,sto vise tim bolje,mada nije neophodan bas extra kvalitet prikaza
Relativno pristojna brzina i stabilnost
[ Backy @ 17.11.2007. 22:42 ] @
u cenu i jednostavnost se uklapaju oni digitalni ramovi za slike, ali nisam siguran kako će se snaći sa tom količinom slika... bolje nareži to na neki disk pa daj ljudima da gledaju na dvd plejeru (većina podržava jpg)
[ bobpp @ 18.11.2007. 00:53 ] @
A kako da DVD plejer (+TV) nosi sa sobom u nabavku/prodaju?
Ok,nisam bas objasnio koja je namena svega toga.
Mada postoje i oni mali,prenosni dvd plejeri ali mi ipak treba nesto prakticnije-neki mali mp3 sa 4-6-8 GB ili ~2 GB+kartica 4 GB koji se nece blokirati od gomile fajlova ~50 kb ili manje...a sve to ispod 200E :)
[ Backy @ 18.11.2007. 01:25 ] @
to baš teško može... eventualno ozbiljni plejeri tipa veliki ipod ili zune, ali oni imaju hard disk i skupi su... tabletpc bi bio idealan za tako nešto, al i to je isto skupo rešenje

možda neki polovan p3/p4 laptop?