[ Mardz Simpson @ 18.11.2007. 06:28 ] @
Pozz svima pre svega!
Do sada nisam imao prilike da rezem dvd filmove za kucne dvd uredjaje i sada je to doslo na red!
Elem, kada zelim da narezem 6 divx filmova na 1 dvd i to odradim u nero-u 7+ verzija jednostavno kucni dvd ne prepoznaje narezan materijal!
Brzina je na minimumu!
Gde li gresim u opcijama jer mu ja zadam komandu burn data files!
Hvala na pomoci!
[ Daniel011 @ 18.11.2007. 07:15 ] @
Da li ne prepoznaje materijal u smislu da prikaže spisak fajlova/direktorijuma na DVD-u ali ne može da reprodukuje, ili čak ne može ni da prikaže nazive direktorijuma i fajlova?
Jesi li proverio da li taj kućni DVD uopšte podržava DivX standard?
[ Mardz Simpson @ 18.11.2007. 08:10 ] @
Podrzava divx standard!
Dakle ja ubacim neki dvd narezan u nero-u posto imam dosta takvih narezanih!
Neki prepozna tj izbaci spisak foldera ali kad stisnem play on vrti po 10sec napred svake sekunde znaci ide ubrzano a nekada kao da krene autoplay i opet se isto desava!
Probao sam preko usb-a i tada ide normalno i jos neki dvd ma kojima je 6 divx idu normalno tj reprodukcija je ok!
u pitanju je neo pdx 77 marka playera!
Kako neki moj dvd tera a neki ne?
Dali ima nesto u opcijama nera?
Burn without multisesion?
DAO mod ili....?
Nisam pametan vise!
[ sinabl @ 18.11.2007. 12:59 ] @
To ti je do DVD uredjaja. Ja imam isti problem.
DVD podrzava DivX ali sa ''obicnog'' diska. A ako je DivX na DVD disku nastaje problem.
Isti DVD kod kolege na nekom znj playeru ( da se tako izrazim) pusta bez problema a kod mene na Sony playeru nece.
Probaj kod nekog drugog da odneses sigurno ce kod nekog upaliti.
Ajd uzdravlje!!!
Pozz
[ calexx @ 18.11.2007. 16:21 ] @
Teško da je u pitanju podrška divx filmovima na DVD disku. Problem može da bude ako je rezano kao multisesija, ako su diskovi noname i od slične firme kao i ako DVD uređaj loše čita pa ne uspeva da se izbori sa mnogim diskovima.
[ Stranger2 @ 27.11.2007. 23:18 ] @
Probaj da snimas u Nero Express jer u njemu nemozes da pobrkas opcije. Samo pazi da ne bude multisesn. Ja koristim Nero Expres i uvek snimi potpuno standardan disk i bude citljiv u svim uredjajima.