[ pgavrilo @ 18.11.2007. 16:00 ] @
Ja bi želio da dobijem odgovor od ljudi sa iskustvom šta sve trebam da uradim da bi prodavao softere preko neta na legalan način.

UNAPRED HVALA!
POZDRAV!
[ pgavrilo @ 01.12.2007. 16:17 ] @
Čudno, baš čudno.
Ovde niko nemože reći šta treba za e-marketing.
Baš čudno, baš čudno, nadam se da ću dobiti odgovor!
[ acca3 @ 01.12.2007. 20:16 ] @
Ne bi bilo lose da nam kazes jesi li ti tvorac tih programa ili mislis da ih preprodajes. I jesu li za domace trziste ili za svet?
[ ||NeX|| @ 16.12.2007. 20:17 ] @
Samo ti treba znanje o E-marketingu. ;)
[ pgavrilo @ 03.01.2008. 16:08 ] @
Citat:
acca3: Ne bi bilo lose da nam kazes jesi li ti tvorac tih programa ili mislis da ih preprodajes. I jesu li za domace trziste ili za svet?

Za svijet nije.
Uglavnom moja je grupa tvorac tih programa.
Citat:
||NeX||: Samo ti treba znanje o E-marketingu.

Ne znam na kakvo znanje misliš
POZZ

P.S
Nadam se da ne smeta što sam odgovorio ovako veoma kasno.
[ acca3 @ 03.01.2008. 19:58 ] @
Moji predlozi:

1. Napravi sajt gde ces opisati programe.
2. Uradi demo ili trial verzije softvera.
3. Prijavi te demo verzije na download.cg.yu , downloads.co.yu i slicne sajtove.
4. Budi aktivan po forumima i blogovima tematike slicne kao tvoji programi. Odnosno, gde se skuplja ista ciljna grupa koja bi koristila tvoj software i stavi link ka sajtu u potpisa. naravno, bez spama.
5. Odradi dobar SEO za sajt.

Ovo je na brzinu napisano, ima jos dodatnih stvari, naravno, koje mozes uraditi.
[ pgavrilo @ 04.01.2008. 10:57 ] @
Hvala ti na informacijama.
Šta je to SEO?
Pozdrav!
[ ~Vojvoda @ 04.01.2008. 16:54 ] @
SEO ti je skracenica od Search Engine Optimization, ili ti po naski receno optimizacija za pretrazivace. To znaci da tvoj sajt mora biti prilagodjen pretrazivacu i njegovom sistemu vrednosti. Imas na ES-u citav forum posvecen tome.
Da budem kratak: najbitnije stvari vezane za SEO su:
1.Ramena linkova sa drugim sajtovima, ponudi nekim domacim sajtovima da testiraju tvoj softver pa ih zamolis da okace link na svom sajtu
2.Kvalitetan content-sadrzaj(uputstva za koriscenje itd.)
3.Dobro ispisana(kodirana stranica) da pretrazivaci lakse indeksiraju nju
4.Prijavis se u neke poznate i proverene direktorijume linkova.
5.Postaraj se da sajt bude na placenom hostingu i da imas svoj domen.
6.Stavi link ka tvom sajtu unutar samog programa.
7.Probaj neki sistem placenih oglasa: AdWords, ili baneri na nekim nasim posecenijim sajtovima, sto da ne?

acca3 je naveo isto bitne stvari, ako zelis da udjes bas u 21 vek, onda napravi e-kupovinu softvera, mada mislim da to bas i nece funkcionisati, jer malo ljudi ima adekvatna platna sredstva, a jos manji broj njih je voljan da ih koristi na internetu. Ako je tvoj softver jeftiniji onda probaj neku varijantu tipa, naplata preko SMS-a ili tako nesto...Takodje mozes da izradis sistem gde ce korisnik uneti svoje podatke, i naruciti CD sa softverom pouzecem. Morao bi i da pokrenes forum, na kome bi korisnici tvog softvera davali komentare i misljenja, kao i da imas sekciju za teh. podrsku na forumu, ako neko ima problem. Najbolji nacin jeste da posetis sajtove nekih ozbiljnih inostranih softverskih kompanija, pa vidi sta oni nude na svom sajtu, kada mogu oni da primene sve te stvari, sto ne bii ti? Vidi same mogucnosti su neogranicene, samo treba malo razmisljati. Iskreno sve je uzalud ako tvoj softver nema upotrebnu vrednost, tj. ako ne sluzi korisniku. Tako da tvoj primarni cilj, treba da bude unapredjenje softvera, sajt je tu samo pomocna alatka, sredstvo za komunikaciju izmednju tebe i korisnika, a pravi marketing ce biti dobar program...

Pozdrav i nadam se da sam pomogao !!!
[ SqlByte @ 09.01.2008. 06:03 ] @
Vazno je samo da ne prodaješ taj softver na neviđeno, to jest stavi da ljudi vide demo, trial verziju, deli besplatne full verzije po forumima..