[ evolution @ 19.11.2007. 13:39 ] @
"U želji da svojim korisnicima omogućimo kvalitetnu, jednostavnu i povoljniju uslugu roaminga, od 1.12.2007. na snagu stupaju nove roaming zone i nove niže cene u većini Evropskih destinacija.

Radi lakšeg snalaženja i kontrole potrošnje, broj roaming zona smo smanjili na četiri i učinili ih geografski logičnim. Takođe, smanjili smo i cene za nekoliko ključnih destinacija.

Više nema izuzetaka - 4 roaming zone, jedinstvene cene bez obzira na izbor operatera."

Detaljnije: http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=4230

Primeticete da prenos podataka preko GPRS/EDGE/3G/HSDPA mreza u roamingu ce biti dostupan i pre paid korisnicima, kao i video pozivi. Dolazni po ceni govornih.
[ Slobodan Milivojevic @ 28.11.2007. 12:16 ] @
Pitam se samo kada cete nama Postpaid korisnicima Telenor mreze omoguciti USSD callback ili barem da cene budu uporedive sa cenama USSD callback odlaznih poziva koje imaju prepaid korisnici. Odem na letovanje (ne daj boze) u Tunis ili Egipat, i kolko placam 1minut odlaznog poziva? 360din sa PDV-om?! A kolko prepaid korisnik placa iste (sa USSD callback-om)? 120din sa PDV-om? I njemu se jos tarifiraju po sekundi. Ne daj boze da pricam 1 min i 5 sec... To je jos jedan moj postpaid racun (720din!)

Dokle planirate da nas ovako derete?

Recimo odem kao postpaid korisnik mt:s mreze u isti taj Tunis, i imam koje cene?

Tunisie Telecom:
Ka Srbiji: 62.44 din (sa PDV-om), tarifiranje na 12/12sek
Orascom Telecom Tunisia:
Ka Srbiji: 108.01 din (sa PDV-om), tarifiranje na 60/15sek

Egipat, Vodafone:
Ka Srbiji: 157.13 din (sa PDV-om), tarifiranje na 60/60sek

Telenor: 353.88 din (sa PDV-om), tarifiranje na 60/60sek

Da uzmemo Grcku i Bugarsku, kao najpopularnije turisticke destinacije:

mt:s Postpaid:
Grcka:
Vodafone Greece:
Ka Srbiji: 58.92 din (sa PDV-om), tarifiranje na 30/30sek
Cosomote:
Ka Srbiji: 66.58 din (sa PDV-om), tarifiranje na 60/60sek

Bugarska:
Ka Srbiji: oko 80.5 din (sa PDV-om), tarifiranje 30/30 ili 60/60sek, zavisno od operatera.

Telenor: 82.59 din (sa PDV-om), tarifiranje na 60/60sek

Znaci da ni u jednom slucaju nije povoljnije koristiti Telenor postpaid roaming od mts postpaid roaming-a. I jos jedna stvar, zasto bi ja koji se recimo pred put informisem o cenama, i vodim racuna kog operatera cu da koristim, morao da placam istu cenu kao i neki korisnik koji se bas i ne interesuje za to, tj, zasto bi ja morao da pokrivam i troskove takvih korisnika?

Sad znam, kad sam u roaming-u, koristim prepaid blizanac broj, koji dopunjujem sa Postpaid broja, a svi pozivi bezuslovno preusmereni na taj prepaid broj. To je to. I Telenor ima prilicno losu politiku sto se roaming-a tice, jeste da je jednostavno, ali je papreno skupo!
[ djnik @ 29.02.2008. 13:27 ] @
Od 1. marta menja se cena odlaznih poziva u romingu u drugoj zoni. Za postpejd korisnike, cena će umesto dosadašnjih 89,90
din/min biti 99,90 din/min. Za pripejd korisnike, cena odlaznih poziva sistemom direktnog biranja (CAMEL) umesto dosadašnjih 99,90 din biće 109,90 din.
Cene ne ukljucuju PDV.
http://www.telenor.co.yu/?section=about&page=5484
[ ksenija 17 @ 05.04.2008. 19:12 ] @
Jel pomenu neko interesantnu informaciju da naprimer kad odeš na Maltu ne možeš da zoveš,već da mogu dea zovu tebe, da poruka putuje 3 sata ,a da ti na Maltu stižeš samo za dva.