[ Seoski_Vrac @ 20.11.2007. 12:12 ] @

premda sam pre izvesnog vremena poceo da radim za jednu firmu, sada su se stekli uslovi da pocnem i zacucem rukave.
Imam nekoliko pitanja, pre svega zelim da napravim sajt u lokalnoj Lan mrezi koji ce raditi kao informacioni sistem, drugim recima taj sajt bih bio od pomoci ljudima i projektantma da vode evidenciju utrosenog materijala, njihovih crteza, davala bi proizvodna zeleno svetlo sta su proizveli, koliko utrosili itd. Pitanje je dali je ovakav nacin razmisljanja ok, da se upotrebi web programiranje premda znam da radim u asp c#, i sql baza sta vi predlazete kao alternativu...

kao drugo brine me inplementacija tog resenja, nekoliko puta sam pokusao da pokrenem sajt koji je zakacen na racunar koji ima XP Profesional i IIS, sa nekog drugog racunara u mrezi i nikako da uspem, dali je neko to radio . . .

i najzad sto se tice pitanja, .. od juce jednostavno vise ne mogu da pogledam sajt ni u Localhost-u, izbacuje stalno gresku o xml-u, ali ja sam napravio sajt u aps-u i stavio samo labelu i to nece da radi .. u cemu je caka...

Bio sam jako dug, ali moram jer nemam resenja..
Hvala unapred
[ vladdy @ 20.11.2007. 14:01 ] @
1. Naravno da treba da koristis web-based u intranet-u za tvoj project management, to je savrsena implementacija ASP.net.

2. Pogledaj firewall da ne blokira port 80.
Windows XP Professional ima web server koji ima limitaciju (moze se povecati na 40 konekcija - polu-hack ;), pogledaj http://www.codinghorror.com/blog/archives/000329.html ) i samo jedan web-site moze biti aktivan tako da nije rjesenje za development i production server u isto vrijeme.

Koju xml gresku dobijas?

Pogledaj dal ti je .net pravilno registrovan za web server (regiis) i da li omogucen ("Allowed").

Za ovo ti predlazem da malo izguglas kako da pravilno podesis IIS za Asp.net, nije tesko, par koraka i radi sigurno :)