[ hodac @ 20.11.2007. 12:15 ] @
Pregledoa sam malo domache kompanije koje su uvodile erp sisteme , i uglavnom se sve svelo na uglavnom 3 sistema (sap, MS dynamics ,upis ) . Za baan sam nashao samo primer metalca ALI ne i domachu kompaniju koja implementira ovaj sistem . .Takodje za halcom sam video da postoji kompanije koja ga implementira ali nema listu kompanije gde ga je implementirala .

Pa bi mi jako pomoglo ako neko ima informaciju o firmama gde je implementiran neki od ovih sistema ili domachu kompaniju koja se bavi implementacijom nekih od konkretnih sistema .
[ STOMAR_3 @ 20.11.2007. 13:03 ] @
BAAN (ili ti INFOR kako ga sad zovu) ti je takodje implementiran u Soja Proteinu i u Dijamantu (za ovo nisam 100% siguran). Sto se tice kompanije koja implementira BAAN u Srbiji je to SNT i mislim da su oni jedini sto se tice ovog prostora.

Sto se tice JD Edvardsa bio je pokusaj implementacije u Imleku ali to nije bas uspesno zavrseno a da je implementiran u nekoj drugoj firmi to ne znam.

Sto se tice Peoplesofta mislim da postoji jedna instalacija u Hayatu i da je to sve od njega u Srbiji.
[ totovic @ 20.11.2007. 13:21 ] @
JD je implementiran u Imleku, ali uz dosta problema sa ino implementatorom.
Baan implementacije radi S&T.
[ kopca @ 20.11.2007. 13:22 ] @
Mogu potvrditi za SojaProtein da imaju BAAN. Dobio sam bio davno ponudu za posao tamo.
[ radenko @ 20.11.2007. 13:51 ] @
JDEdwards jeste implementiran u Imleku i uz pomenute poteskoce na pocetku sada je operativan. Koliko je meni poznato ne postoji kompanija u zemlji koja implementira JDE.
[ totovic @ 28.11.2007. 12:09 ] @
Od poznatih ERP rešenja, u našoj zemlji postoje i uspešne implementacije Axapte.
[ mirko.mirko @ 28.11.2007. 14:10 ] @
Gde je implementirana Axapta (pretpostavljam by NPS) ? I uopšte u regionu, koliko ima AX implementacija ? Znam da je u ZG u toku neki Axapta kurs/seminar/šta li je već...
[ totovic @ 28.11.2007. 14:17 ] @
Koliko ja znam, postoje implementacije u Wurthu i Deltasportu. Sledeće godine je u planu nekoliko implementacija. U regionu znam za Birač iz Zvornika.

U Zagrebu je trenutno AX Akademija.