[ mmserbia @ 20.11.2007. 14:55 ] @
Ovaj post sam postavio eto onako
ali cu ga editovati stalno i poboljsavati tekst...

HTC telefoni (moja omiljena marka ali i sa njom OPREZ!)

- pazite na touchscreen, skoro svi modeli ovog Tajvanskog proizvodjaca imaju probleme.
HTC proizvodi za Qtek, I-Mate, Palm, HP i mnoge druge firme
dakle u svetu se 90% telefona sa Windows platformom proizvode kod njih...

imao sam nekih desetak HTC telefona sa touchsreenom (PPC-ja) : SPV M500, QTEK 9100, Qtek 1010, Qtek 9000, Palm Treo 750, HP 6515...
svi ali apsolutno svi su imali nekih manjih problema sa touhscreenom

SPV i QTEK ne treba ostavljati u dzepu pantalona dugo niti na jakom suncu jer se dekalibrisu pa morate stalno kalibrisati
Palm Treo 750v/700w ima problem ako je ekran previse osvetljen (nivo 5-6) onda pocne sam da radi po ekranu bez dozvole :)


[ nmilosev @ 20.11.2007. 17:24 ] @
Dovrši ovo. :)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 20.11.2007. 21:23 ] @
Svašta, imao sam HTC-ove godinu dana (oba baš Qteci) i nisam toliko vodio računa o njima. Mislim da su osetljivi koliko i svi drugi ekrani ili tolike osetljive površine uopšte. A dekalibraciju nisam primetio u normalnoj upotrebi.
[ kevinsugar79 @ 21.11.2007. 13:39 ] @
zvuci glupo i za pomisliti, a kamoli reci ali ziva je istina; meni je qtek s200 ispadao bar 4-5 puta na beton, od toga 2 puta prilikom voznje bicikla, ne mogu vam opisati kako sam se presekao svaki put!
posebno je bilo dramaticno, kada je ispao iz dzepa jakne njegovog pripitog gazde na beer festu ove godine i to u sutki na koncertu ortodox celtsa u koju sam nenamerno uvucen , i izgazilo bar 10 ljudi, raspao se na delove, a blato i zemlju sam vadio iz njegovih spojeva jos bar mesec dana posle toga.
i nikada ali nikada nije trebala bilo kakva kalibracija, bilo kakav specijalni tretman, niti se ijednom ugasio, osim ovaj zadnji put kad je i baterija ispala.
ovo je zapravo, strah me izgovoriti, najcvrsci telefon koji sam imao.potpuno je ocuvana svaka njegova funkcija posle svih dogadjaja koje je pregmeo.
ja mu nekad i tepam , pa mu kazem; ti nisi telefon, ti nisi pda, ti si moj mali borbeni avion(doduse ne mlazni, ali dobar dvokrilac). hahaha
[ nmilosev @ 21.11.2007. 14:19 ] @
^LOL. Svi mi tepamo svojim PDA uređajima, zato nam tako dugo i traju ;).
[ BioSQUAD @ 23.01.2008. 11:36 ] @
Cim koristis jednom, vise ne mozes da se vratis u obicne telefone. Koristim vise od 4 godine. Od SPV M500 do Universala, ali uglavnom sam probao sve!
[ kevinsugar79 @ 23.01.2008. 20:28 ] @
ma kakvi nazad, samo napred, TyTN here I come!!!!!
[ ninjaz @ 23.01.2008. 20:40 ] @
mmmmmmm .... TyTN ...
[ srdjan milic @ 05.02.2008. 07:10 ] @
Pozdrav svima....

@mmserbia
Procitao sam da se zalis na probleme koji mogu nastati zbog velike povrsine ekrana, i nosenja u dzepu....Da lli je iko probao da stavi zastitnu foliju, i kakva su iskustva sa njom....

Mislim da moze da resi dosta problema....

Milic Srdjan
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 05.02.2008. 07:42 ] @
Naravno da pomaže. Ali i tada mogu nastati ogrebotine na poleđini telefona, tako da je folija u kombinaciji sa nekom futrolom najbolje rešenje.
[ srdjan milic @ 05.02.2008. 08:09 ] @
Veoma brzi odgovor, Hvala....

Takodje bi me zanimalo koliko postavljanje folije moze da utice na samu preciznost ekrana, pa cini mi se da bi je onda proizvodjac stavljao jos u proizbvodnji, a ne kasnije....Mada opet postoji rekalibracija ekrana....

Jos jedno moje razmisljanje....Koliko su dobre futrole sa magnetnim kopcama, ili magnetnim zatvaranjem (znate na sta mislim) , sa magnetom toliko blizu velikog i tako osetljivog ekrana....Najverovatnije obicna futrolica (kozna) je mnogo bolja od tih sa magnetima....

Molim Vas, ispravite me ako gresim, da te futrole poseduju magnet u sebi.....

Milic

[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 05.02.2008. 08:29 ] @
Ne utiče na preciznost, jer je ona vrlo tanka, a ti i dalje vršiš dovoljan pritisak na onaj osetljivi deo ekrana.
A ovo sa magnetom nije tačno. Ekran na PDA uređajima nije uopšte osetljiv na magnete u futrolama..u suprotnom se ne bi pravile futrole sa magnetnim kopčama za njih :) Proizvođač stavlja foliju preko ekrana, ali ona nije dugog veka. Ipak je njima cilj da za godinu dve kupiš njihov novi telefon ;)
[ Shule987 @ 12.03.2009. 18:50 ] @
Ja koristim HTC P3600 i imam foliju na ekranu i nemam nikakvih zamerki na prciznost, a sto se tice futrole sa magnetima oni mogu samo da ti "izvuku" (istrose) bateriju.