[ Pigoza @ 21.11.2007. 10:26 ] @
Molim vas pomoc,posto nemogu na mom sky vision playeru LG888 da gledam Xvid codec ,kako mogu filmove sa tim kodekom da konvertujem u prihvatljivi kodek za moj kucni dvd plejer(pr.Divx 5.11 codec).
Molim vas pomoc?
postoji li programcic za takvo konvertovanje,jer Xvid mi pravi problem?
[ ironman @ 21.11.2007. 13:57 ] @
Ne znam šta da ti kažem, osim da se nećeš nagledati filmova (velika većina je xvid)
[ momsab @ 21.11.2007. 15:09 ] @
postoji dosta
prelistaj teme, navedeno su brojni konverteri

nije problem u kodeku nego u podesavanju kodeka prilokm enkodovanja u XviD
[ koleNS @ 23.11.2007. 00:38 ] @
ma uradi to u VirtualDub-u, samo mu kod video kompresije das drugi kodek, DivX
[ Pigoza @ 23.11.2007. 08:49 ] @
Tako cu i morati ali Data rate mu moram povecati(Bite rate)jer ako bih ostavio kao kod Xvid gde je recimo 1200 kbit,i to ostavim kao parametar i za DivX dobio bih slicnu velicinu fajla ali veoma losa slika,nego bar 2500-3000 kbit-a da bi slika bila OK,jeste da fajl odnosno avi zauzima sada 2,5Gb ali posto cu to recnuti na DVD a verovatno na prepisivi onda i nije neki problem.
Znaci mene je bunilo to sto moj DVD plejer SkY vision LG888 koji sam skoro uploadovao novim firmware cita neke filmove sa Xvid codecom ali ne moze sve, ton je oK,on otvori taj avi(film)ali je slika razmazana kao kad bi komjuter radio na najnizoj rezoluciji,znaci kockasta slika koja se razmazuje pa ako je dovoljno stoji jedan kadar u filmu polako se kao cisti razaznaju likovi i bude bolja slika ali cim je pokreta opet razmazivanje slike ??
Dok ne kupim drugi DVD kao Sky vision IP966 koji cita Xvid a i verovatno ce se pojaviti i firmware i za njega,radicu sa Virtual Dub-om.
Pozdrav i hvala svima.
Mene je zanimalo dali postoji jos neki program koji moze konvertovati iz jednog kodeka u drugi ali bez veliog gubitka kvaliteta slike,jer Xvid je dobar kodek ali neke prednosti ima i Divx......Pozdrav i hvala svima,ako saznate za novi program pisite,Pozdrav!
[ kristi1 @ 23.11.2007. 10:39 ] @
Probaj sa pocketdivxEncoder, stavi ga na homecinema, a ako nece da ti cita titl mozes da ga zalepis, stim sto izaberes 1250 za nas jezik. Veoma je brz i ne zahteva instalaciju.
[ Stranger2 @ 23.11.2007. 20:10 ] @
Citat:
ali Data rate mu moram povecati(Bite rate)jer ako bih ostavio kao kod Xvid gde je recimo 1200 kbit,i to ostavim kao parametar i za DivX dobio bih slicnu velicinu fajla ali veoma losa slika,nego bar 2500-3000 kbit-a da bi slika bila OK

Nemoguce, ako je isti bitrate i ista rezolucija onda slika mora biti skoro iste kvalitete bez obzira da li koristis xvid ili divx codec. Pri svakoj konverziji dolazi do malog gubitka kvaliteta bez obzira da li se radi o XVID-DIVX ili DIVX-XVID ili XVID-XVID ali za to nije kriv divx codec vec sama nesavrsenost video kompresije.

DivX codec mozes lako da podesis da izvlaci maksimalni kvalitet iz svakog bitratea. Najvece povecanje kvaliteta slike se postize koriscenjem dvoprolaznog (Multipass) enkodiranja. Druga opcija kojom povecavas kvalitet je Encoding Mode, najveci kvalitet se postize koriscenjem moda Insane Quality. Naravno svako povecanje kvaliteta znaci duze trajanje konvertovanja. Najvisa kvaliteta kod divxa daje jednako dobar rezultat kao i najvisa kvaliteta kod xvida i razliku tesko da neko moze da uoci. uz VirtualDubMod ja uvek koristim divx jer je 10 puta jednostavniji za podesiti a daje isti rezultat.

Potreba za povecanjem bitratea postoji samo onda kada je podeseno na slab kvalitet li koristimo konvertere (koji su namerno tako podesni radi efikasnosti).

Citat:
jeste da fajl odnosno avi zauzima sada 2,5Gb ali posto cu to recnuti na DVD a verovatno na prepisivi onda i nije neki problem

Standardan DVD ne podrzava fajlove vece od 1GB tako da film od 2,5 GB ne bi radio na kucnom plejeru. Ako vec budes pravio tako velike video zapise onda je najbolje da ih isecas na delove od oko 1000 MB

Citat:
Mene je zanimalo dali postoji jos neki program koji moze konvertovati iz jednog kodeka u drugi ali bez veliog gubitka kvaliteta slike,jer Xvid je dobar kodek ali neke prednosti ima i Divx......

Najjednostavniji program za to je DivX Converter koji se dobija zajedno sa DivX codecom. Strasno lak za koriscenje. On koristi ubrzano dvoprolazno enkodiranje i daje dobar rezultat. Nije bas kvalitet kao kada rucno podesis kodek u virtualdub-u ali mislim da ces biti zadovoljan. Do malog gubitka kvaliteta dolazi jer je program napravljen da posao obavlja brzo. Ako zelis mozes malo povecati bitrate da otklonis ovaj nedostatak ali pazi da velicina fajla ne predje 1000 MB.

p.s.
kad kazem divx mslio sam na DivX Pro Codec. Ako ti treba DivX pro i DivX converter javi na privatnu poruku pa cu ti poslati serial.

Ako koristis stariju verziju divxa od 6.6 onda ti preporucujem da skines najnoviju verziju jer je jos laksa za podesavanje

za download DivX paketa (DivX Codec, DivX Player, DivX Converter...):
http://www.divx.com/divx/

[Ovu poruku je menjao Stranger2 dana 26.11.2007. u 22:20 GMT+1]