[ igorsa @ 21.11.2007. 21:52 ] @
Na sajtu imam preko 2000 outgoing linkova. Ukoliko na svaki postavim nofollow, da li to znaci da ih Google nece indexirati? Njima nije bitno da im moj sajt pospesuje rating a meni je bitno da se sa toliko outgoing linkova ne umanjuje moj rating.

Da napomenem, imao sam do pre par meseci PR5, a sada posle poslednjeg updatea je spao na PR4, pritom mi poseta nije opala. Tipujem da je zbog ovoga.
[ ||NeX|| @ 01.12.2007. 12:54 ] @
Linkovanje treba biti prirodno, na sve staviti nofollow i na ništa staviti nofollow nije prirodno.
Kada bi to uradio imao bi wikipedia efekt, više o tome ovdje:
http://www.seomoz.org/blog/tra...ts-to-the-early-pagerank-model
[ old @ 12.12.2007. 12:36 ] @
Prošlo je još 10 dana, sad sam ja na redu


Ovako kako je uvaženi Nex sročio, ispada da je trenutno stanje sajta neprirodno ako nema nijedan nofollow tag.

Staviti nofollow, zvani "SEO prezervativ" , postepeno na neke od curećih linkova je neizostavan deo uspešne SEO tehnike. (Najbolje je naravno staviti čim se linkovi pojave.).
[ freediver @ 28.12.2007. 17:13 ] @
Da li bi voleo da su svi linkovi ka tvom sajtu nofollow?

Prirodna upotreba za nofollow je link za rss feed, terms&agreements, admin, privacy policy etc...

[ bsaric @ 30.12.2007. 11:18 ] @
Citat:
na ništa staviti nofollow nije prirodno.


Odkad je to? :) Sasvim je ok imat web totalno bez nofollowa, to je opcija koja se može i ne mora koristiti. Ima sigurno na webu 90% sajtova i webmastera koji nikad nisu čuli za nofollow.
[ ||NeX|| @ 01.01.2008. 18:20 ] @
Govorim iz ugla updateiranog googlebota.
Korištenje nofollow-a je svakako znak nekog naprednog "webmasteringa". ;)
[ bsaric @ 01.01.2008. 18:50 ] @
Može bit znak da se netko brine o tražilicama, ali i ne mora. Sigurno nije neprirodno ne koristit nofollow.
[ ||NeX|| @ 03.01.2008. 10:08 ] @
U pravu si kada gledaš globalno. Ma ok, razumijemo se. ;)