[ Dragan BL @ 22.11.2007. 17:09 ] @
Imam temu za seminarski rad pod naslovom ''Eksport podataka u XML''.
To je bio projektni rad primjer u kome smo napravili informacioni sistem u koji je bilo ukljuceno vise ljudi od kojih svako je radio svoj dio(jedni su radili modelovanje procesa i podataka, drugi implementacija baze, web, a ja trebam uraditi kao u naslovu)
Od ljudi sam dobio sql script te baze koja je mysql baza).
Koristio sam mysql turbo manager i ja sam podatke eksportovao u xml. On takodje radi i import. (moze se koristiti bilo koji program, shell naredbe recimo mysqldump itd.).
Ja to trebam dokumentovati, a ne znam sta bi pisao o tome kada se to svede na jedan klik misa.
Trebam napisati nesto o tome, vjerovatno o problemima kod eksporta a onda vjerovatno kod importa podataka, sta nesto prestavlja u bazi a sta kod xml, konzistentnost baze.

Ako neko ima neku ideju sta da pisem, neki materijal ili link bio bih mu zahvalan.
Pozdrav!
[ misk0 @ 22.11.2007. 20:04 ] @
Uhm, mozda se podrazumjevalo da ti napishes komad programa koji ce da izvrsi to exportovanje i da objasnis zasto si to uradio tako i kako to radi, koji su problemi i slicno. Ako svi radite na jednom velikom projektu onda je za pretpostaviti da pishete kod i svako je odgovoran za jedan dio tog programa tako da ne dolazi u obzir koristenje drugih alata da bi obavili taj posao.
Mozda grijesim...
[ Dragan BL @ 23.11.2007. 02:18 ] @
Ma nije problem da se napise kod. Recimo uzecu PHP i to napisati bez problema kako da exportujem i sl. No objacnicu ja kako sam to uradio takodje, citav kod no mislim da bi mi bilo potrebno malo vise podataka o nekoj vezi izmedju MySQL i XML. Neke mozda slicnosti, nesto sto bi pisao o jednom i o drugom i kako to sve radi, a ne samo kod koji je prebacio sa jednog na drugo. Ako me razumijes na sta ciljam onda bih te molio da mi kazes kakve ideje imas u vezi ovoga, sta bi se tu moglo pisati i gde bi trazio na kojim mjestima. Cini mi se da je ovo sve lako, a ne bi trebalo da bude. Kao sto napisah jedan kliktaj misa ili objasnjavanje PHP koda koji ce to da uradi.

Hvala
[ momsab @ 23.11.2007. 02:44 ] @
malo sam umoran i pospan pa se unapred izvinjavam na mogucim glupostima:

kakav XML si dobio? sa kakvom schemom? ili doctype mozda?
eto, mozes i o tome da pises... o schemi ako si takav xml dobio