[ Rockovic @ 23.11.2007. 08:26 ] @
Zdravo svima!

Da li je moguce "sakriti" site za sve osim (u mom slucaju) radnike jedne odredjene firme. Ovde ne mislim na pokazivanja stranice za ulogovoanje. Ni to ni bilo koji drugi deo site-a ne bi trebalo biti vidljivo javnosti. Nesto slicno kao da se site instalira na web-serveru u sklopu intraneta...

Hvala u napred!


[ jablan @ 23.11.2007. 08:39 ] @
Filter po IP opsegu?
[ Rockovic @ 23.11.2007. 09:43 ] @
Hvala na brzom predlogu.

I ja sam razmisljao o tome mada je problem sto postoji mogucnost da se radnici uloguju na sajt i od kuce (sto onda ukljucuje i modeme i sl) sa eventualnim "dinamickim" IP adresama...

Mozda je i nemoguce? Cisto bih zeleo biti siguran...
[ jablan @ 23.11.2007. 09:46 ] @
Pa onda login stranica, nema druge.
[ Rockovic @ 23.11.2007. 10:10 ] @
Musterija hoce da niko ne moze da upise url od njihovog site i da vidi stranu za logiranje.

Ja im kazem da tu sam website gubi svoj smisao posto je u svojoj osnovi javan onda kad se postavi na web-serveru. Sad, moze se tu kontrolisati sa logovanjem koje delove cemo zabraniti ali... Ali eto, musterija je musterija =); hoce site ali "samo za sebe"...

Ja bih samo hteo biti samo siguran pri argumentaciji sa njima. Kad kazem da ne moze da me ne iznenade sa nekim kontra-argumentom da kao "ipak moze"...
[ jablan @ 23.11.2007. 10:25 ] @
Ok, baci pogled na ovo:

http://en.wikipedia.org/wiki/VPN

I molim moderatora da premesti temu u adekvatan forum.
[ Rockovic @ 23.11.2007. 12:02 ] @
Videcu da probam nesto sa web.config filom.... Hvala @jablan na tvom vremenu i volji da pomognes.
[ mmix @ 23.11.2007. 12:15 ] @
Imas i drugu varijantu, iskljuci anonymous access na IISu i ukljuci NTLM authentikaciju, pozivom bilo koje strane sa interneta otvorice se genericnki login box browsera i radnik mora da se authentikuje nalogom sa domena na kojem je IIS, a autorizacija pristupa stranicama sajta se posle kotrolise preko web.config fajla. Posto nema login strane nema ni bojazni koju tvoj poslodavac ima.
[ Rockovic @ 23.11.2007. 12:46 ] @
Zvuci interesantno @mmix. Ovako brzo jedno pitanje bez da pogleda IIS ili web: Da li se promena na NTLM auth. moze primeniti na odredjen site na serveru (virtual catalog) ili vazi za ceo server (posto kazes "poziv bilo koje strane sa interneta")?

Nesto me zainteresovao ovaj SharePoint-a (SP)... Cini mi da bi to moglo biti alternativa (posto imaju SP instaliran) samo nemam pojma da li mogu moju aplikaciju "uglaviti" ako deo portala SP-a... Tu zaista nemam nikakvih iskustava mada sam citao da je jedan veci deo SP-a cine izmedju ostalog mogucnost izgradnje blogova i drugih slicnih web-projekata.

Moja aplikacija bi mozda mogla biti "modul" u njihovoj konfiguraciji i kominicirati sa mojim serverom (i DB)...

Znam da je ovo sad druga tema i nadam se da mala digresija nije problem.
[ mmix @ 24.11.2007. 13:22 ] @
Mislim da ni ne moze da se odredjuje na nivou servera, vec pocev od nivoa sajtova pa nadole kroz foldere. U principu gde god imas authentication tab u properties.

SP je kompletno druga tema i moguce je, moras samo da naucis kako se prave web parts za Sharepoint services. Sve zavisi koju verziju portala imaju post se desila prilicna promena izmedju WSS 2 i WSS 3