[ RiV @ 17.09.2003. 12:50 ] @
Da li je moguce poslati apsolutno anonimni mail?
Posto je navodno ubijena svedska ministarka dobila
mail sa pretecim sadrzajem pre dve nedelje! Znachi ovde su angazovani najbolji struchnjaci, tajna sluzba,razni ECHELONi i ostalo!
Da izuzmemo situaciju da je poslao iz nekog Inet caffea jer se ovde ostavlja obichno ID kartica(lichna) ili biblioteka poshto se skoro u 99% snimaju security camerama koje su sad bagatela!
Nadam se da nije pogreshan forum!
[ Tyler Durden @ 17.09.2003. 14:48 ] @
Mozes li ukratko da napises princip, bas me zanima kako...
[ byTer @ 18.09.2003. 01:56 ] @
Ei mene ovo zanima... idem da gu glam :)


10 minutes later
Sumnjam... potreban je neki debeli virus da bi se sve to uradilo. Uostalom ubistvo poznate licnosti tesko je zataskati... Sve se to brzo pronadje samo je pitanje toga ko cuva pronadjene informacije...
[ tzeljko @ 18.09.2003. 12:12 ] @
Oh Oh,

Svi znamo da From: moze da sadrzi sta pozelis, i to je odma jedan od nacina, ali IP u headeru poruke ostaje pravi IP. Znaci sve sto je potrebno jeste promeniti taj IP. E sad, to je prakticno veoma tesko izvodljivo (cak mislim i nemoguce) ili ja nisam dovoljno upucen u te stvari, ali postoje drugi nacini.
MOZDA bi moglo da napises svoj smtp server ;) ili izmenis postojeci tako da ne zapisuje IP u header ;) Ili recimo da upadnes na jedno 5 servera sirom sveta( po mogucnosti solaris ;) i onda da dignes na svakom proxy koji ne loguje nista. I onda nadjes neki free webmail levi neki ... i preko svih tih proxy-a posaljes mail ;) I to je pozeljno da se uradi iz nekog levog internet cafe-a(ako je to slucaj sa ovom ministarkom taj koji je to uradio je mogao lako da angazuje nekog iz srbije recimo gde nema tih shitova sa ID karticom ili bilo gde u svetu, da uradi to, znaci nije potvrdjeno da je mail poslat iz svedske), i onda da se ugase ti proxy-i pobrisu svi fajlovi .. bla bla bla ....
E sad, logovi na router-ima ostaju, ali ako je neko iz neke leve zemlje angazovan da to uradi i to iz internet caffe-a, dobijas bezizlaznu situaciju cak i ako dodju do tog internet caffe-a(a trebace im neko vreme sigurno) i taj radnik se nece secati ko je kad bio sigurno ...

Ma ... batali to ;)
[ RiV @ 19.09.2003. 00:17 ] @
E ma kontam koliko je ovo Svedsko javno mnjenje zatupljeno kad je ladno
proshla zvaka kako je on pretio anonimnim mejlovima a onda otisho
i ubio! A tip sve izveo profi, i pobacao jaknu, kapu, noz i patike sve ono najbitnije i sad uhapsili nekog al' on nema veze sa ubistvom nego tek onako!
Mislim ako je vec bio ovako profi koj' djavo bi najavljivao svoje nedelo!
[ enterx_ @ 10.10.2003. 12:42 ] @
elite security <=> elite potez

ip spoof (potrebno programiranje RAW_SOCK)

jedino preko rutera ostaje trag

[ genesys @ 10.10.2003. 23:20 ] @
Citat:
enterx_:

ip spoof (potrebno programiranje RAW_SOCK)

jedino preko rutera ostaje trag



http://riot.eu.org/anon/doc/nym.html

[ BobMarley @ 11.10.2003. 18:35 ] @
neke verzije Sendmail demona imaju security flaw za slanje anonimnog maila, sa spoofanom adresom
[ optix @ 11.10.2003. 19:33 ] @
Da li u Svedskoj postoje besplatne wlan pristupne tacke (na aerodromima) ili slicno?

U tom slucaju, reseno je 99% problema oko slanja anonimnog email-a.