[ pixister @ 25.11.2007. 21:47 ] @
el se neko pozabavio sa ovim programom. ja sam skinuo sve i instalirao na fon (n73) program funkcionise jedino sto ne kapiram kako da unlockujem kartu. nju sam skinuo sa garminovog yu sajta.takodje imam i garminkey exe al nesto mi tu ne ide pa ako ima nekog ko bi to objasnio bilo bi lepo. hvala
[ Pici man @ 26.11.2007. 01:19 ] @
Extra program, extra!

Dok se ovo nije pojavilo, navigacija u N95 sa integrisanim GPS sistemom je bila smešna sa tkz. "nokia" mapama u ovoj našoj državi Srbiji jer su mape bile siromašne detaljima da je to bio primer kako GPS mapa može siromašno izgledati ...
Pojavom Garmin Mobile XT v4.10.40(poslednja verzija) i naravno mape Srbije sa odličnom pokrivenošću(bar tako nazovi) SCG Route 1.41 je najzad omogućeno da se taj GPS u primera radi N95 i počne koristiti komotnije i dostojanstvenije sa govornom navigacijom i svim ostalim dodacima koji čine jednu današnju GPS navigaciju pride.
Kako hakovati mape ne verujem da će neko napisati ovde jer je jedna sl. tema u GPS "odseku" otišla u smeće baš zbog toga ...
Mogu samo reći da bih vrlo rado napisao ceo postupak registrovanja mape Srbije iz revolta prema ceni SCG Route 1.41 karte. Cena bi mogla biti i 10 puta(deset puta) niža ...
DERIKOŽE, treba ih iz bunta piratizovati na svakom koraku. Reklame sa kodom za otključavanje SCG Route bi trebalo okačiti po gradovima širom Srbije kako bi se najzad opametili i shvatili da ne mogu ucenjivati sopstveni narod tako visokim cenama za jednu najobičniju GPS kartu.

Treba se ugledati na Contrast Plan Plus u nekim segmentima i videti šta je patriotizam, ljubav prema sopstvenom narodu, razumevanje za nemaštinu, mala primanja, RAZUMNU cenu i ponajviše ljubaznost.
[ Rubiroza @ 29.11.2007. 18:03 ] @
Garmin Mobile XT v4.10.40 je, na zalost, Tajvanska verzija i moze se skinuti samo sa Tajvanskog Garmin sajta. Kod mene GarminMobileXT + NE-GARMIN GPS modul radi perfektno i sa verzijom v4.10.20
[ pixister @ 29.11.2007. 19:40 ] @
mogu vam reci da je proradio i meni i to na n73 verzija 4.10.20 sa nokia gps modulom.
nisam ga mnogo koristio jer sam modul posudio probe radi. postoji jedan problem sto ne mogu da mu zadam adresu do koje da me navodi. da li je problem u mapi ili nesto drugo jos nisam provalio. da li se to desava jos nekome?
[ Rubiroza @ 30.11.2007. 06:21 ] @
Citat:
pixister: mogu vam reci da je proradio i meni i to na n73 verzija 4.10.20 sa nokia gps modulom.
nisam ga mnogo koristio jer sam modul posudio probe radi. postoji jedan problem sto ne mogu da mu zadam adresu do koje da me navodi. da li je problem u mapi ili nesto drugo jos nisam provalio. da li se to desava jos nekome?



U glavnom meni-u idi na "Navigate to" i to je to. Posle toga treba da upises drzavu, grad, ulicu i broj.
Naravno da, ako si u Srbiji, moras da imas SCG route da bi to radilo kako treba.
[ dalek @ 30.11.2007. 16:47 ] @
Citat:
Pici man: Extra program, extra!

Dok se ovo nije pojavilo, navigacija u N95 sa integrisanim GPS sistemom je bila smešna sa tkz. "nokia" mapama u ovoj našoj državi Srbiji jer su mape bile siromašne detaljima da je to bio primer kako GPS mapa može siromašno izgledati ...
Pojavom Garmin Mobile XT v4.10.40(poslednja verzija) i naravno mape Srbije sa odličnom pokrivenošću(bar tako nazovi) SCG Route 1.41 je najzad omogućeno da se taj GPS u primera radi N95 i počne koristiti komotnije i dostojanstvenije sa govornom navigacijom i svim ostalim dodacima koji čine jednu današnju GPS navigaciju pride.
Kako hakovati mape ne verujem da će neko napisati ovde jer je jedna sl. tema u GPS "odseku" otišla u smeće baš zbog toga ...
Mogu samo reći da bih vrlo rado napisao ceo postupak registrovanja mape Srbije iz revolta prema ceni SCG Route 1.41 karte. Cena bi mogla biti i 10 puta(deset puta) niža ...
DERIKOŽE, treba ih iz bunta piratizovati na svakom koraku. Reklame sa kodom za otključavanje SCG Route bi trebalo okačiti po gradovima širom Srbije kako bi se najzad opametili i shvatili da ne mogu ucenjivati sopstveni narod tako visokim cenama za jednu najobičniju GPS kartu.

Treba se ugledati na Contrast Plan Plus u nekim segmentima i videti šta je patriotizam, ljubav prema sopstvenom narodu, razumevanje za nemaštinu, mala primanja, RAZUMNU cenu i ponajviše ljubaznost.


Jesi li probao UIQ 3 verziju?
[ Pici man @ 30.11.2007. 17:43 ] @
Citat:
dalek: Jesi li probao UIQ 3 verziju?

Nisam, nemam UIQ3 telefon.
Reče mi prijatelj u email-u da radi lepo kod njega na P990i sa externim bluetooth GPS-om, tako da, verujem mu na reč u potpunosti!
[ pixister @ 30.11.2007. 21:09 ] @
Citat:
Rubiroza: U glavnom meni-u idi na "Navigate to" i to je to. Posle toga treba da upises drzavu, grad, ulicu i broj.
Naravno da, ako si u Srbiji, moras da imas SCG route da bi to radilo kako treba.


U tome i jeste problem sto mi ne daje da odaberem drzavu a bogami ni grad. Mapa je uzeta sa garmin.co.yu.?????
[ dalek @ 01.12.2007. 23:13 ] @
Citat:
Pici man: Nisam, nemam UIQ3 telefon.
Reče mi prijatelj u email-u da radi lepo kod njega na P990i sa externim bluetooth GPS-om, tako da, verujem mu na reč u potpunosti!


Mozes li da mi pomognes i da preneses ovde njegovo iskustvo u vezi instalacije na UIQ3? Radi se o SE W950i ali isto je valjda za svaki telefon.
[ dwolf @ 04.12.2007. 17:26 ] @
Da li neko mozda zna kako treba da se iskopiraju fajlovi na karticu tako da mogu da imam vise mapa istovremeno na kartici i da ih Garmin Mobile prepozna?
Probao sam stavljanjem mapa u razlicite foldere i sa rename fajlova, ali ne ide?

[ Rubiroza @ 07.12.2007. 15:45 ] @
Svi koji imaju problema sa instaliranjem Garmin Mobile XT-a, kao i mapa za ovu aplikaciju neka mi pisu na [email protected]

Ako bi o tome diskutovali ovde, pretpostavljam da bi administrator foruma zakljucao ovu temu.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 07.12.2007. 18:35 ] @
Ma nee bih, samo bih brisao poruke :)

[Ovu poruku je menjao -V-O-Y-A-G-E-R- dana 07.12.2007. u 19:50 GMT+1]
[ pixister @ 11.12.2007. 22:02 ] @
Posle duzeg i manje vise mukotrpnog rada i razmenjivanja iskustava mogu se pohvaliti da je sve uspelo i da sve radi bez problema.
Kupio sam i gps modul nokia ldw3 (ili tako nesto) koji takodje rradi bez problema.S obzirom da sam stalno u pokretu zbog posla kojim se bavim nemam vecih zamerki a bogami ni manjih sto se tice navigacije i preciznosti prilikom navodjenja.
Hvala svima na odgovorima.
[ cveve @ 12.12.2007. 14:05 ] @
Na mom telefonu E50 kako sam instalirao Garmin Mobile XT baterija traje tri puta krace. Napominjem da je to u rezimu iskljucene aplikacije Garmin, iskljucen bluetooth i u aplikaciji disable-ovan externi GPS receiver. Da li je neko zapazio slican problem na svom telefonu?

[ boki78 @ 14.05.2008. 23:00 ] @
Nisam hteo da otvaram novu temu vec se nadovezujem na ovu a zanima me kako radi Garmin na vasim telefonima? Posle mnogo muka da instaliram Garmin mobile XT i mapu SCG route 1.6 na Nokiu N73 ME bio sam vrlo zadovoljan. Medjutim ubrzo su se poceli javljati prvi problemi, naime program nisam mogao da pokrenem se precice na stanby-u vec sam morao da ulazim u sam folder sa aplikacijama. Ovo mi nije tesko palo i nisam se nervirao. Posle toga sam i primetio da nekada nece uopste da mi pokrene program jer navodno nemam dovoljno slobodnog ram-a u tom trenutku ali znam da je najveca mana pomenutog telefona spor procesor i mala kolicina ram memorije pa mi ni to nije tesko palo jer sam problem resio restartom odnosno paljenjem i gasenjem telefona. Medjutim vrhunac je sto sada uopste na bilo koji nacin ne mogu da pokrenem Garmin odnosno aplikacija se pokrene i krene da trazi eksterni GPS uredjaj i posle toga sama od sebe pukne i telefon se sam vrati u standby. Probao sam da upalim i ugasim telefon ali nije pomoglo. Ponovna instalacija celog programa mi ostaje kao poslednja varijanta ali me zanima kako se program ponasa na vasim telefonima odnosno koliko je stabilan i da li je neko imao slicne probleme? Unapred hvala!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 15.05.2008. 08:53 ] @
Kranja mera koju možeš da preduzmeš nije reinstalacija programa, nego celog sistema :)

Potraži ovde "stonoga reset", pa uradi to, tako ćeš se najpre rešiti bede.
[ boki78 @ 15.05.2008. 11:32 ] @
Ok Mario, hvala puno na odgovoru!
[ dbranko @ 27.08.2008. 08:19 ] @
Samo da obavjestim forumaše da sam instalacijom najnovije verzije Garmin Mobile XT Navigation for Smartphones 4.20.20 imao problema sa N95! Otkad su podesili podršku za neki Samsung sa integrisanim GPS-om,verzija 4.20.20 ne radi dobro na N95! Instalirao sam nekoliko puta i stalno isti problemi (GPS se ne snalazi dobro,neprecizno određivanje položaja)!Vratio sam na verziju 4.10.18 i sad radi kao sat!
[ elektros @ 01.09.2008. 10:48 ] @
Imam istalisan garminxt i karte srbije i cg, na koji nacin da proverim koja je verzija karte srbije.
I da li moze da se dodaju i druge evropske karte?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 01.09.2008. 17:09 ] @
Mogu se dodavati druge karte, a verziju karte upravo vidiš tamo u meniju za izbor karte. Ne znam ovako napamet, ali ne bi trebalo da je teško pronaći taj deo.
[ Pici man @ 02.09.2008. 15:13 ] @
Khmm .. u prevodu: ako je tebi stvorio problem automatski mora stvarati isti problem svim vlasnicima N95 modela?
Kod mene naprotiv, na regularnom Nokia N95 modelu radi savršeno i još brže od prethodne verzije 4.10.18.
[ Pici man @ 02.09.2008. 15:19 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Kranja mera koju možeš da preduzmeš nije reinstalacija programa, nego celog sistema :)

Potraži ovde "stonoga reset", pa uradi to, tako ćeš se najpre rešiti bede.

Kakav crni sistem na N73 ...
Krajnja mera koju treba da preuzme ako bi da koristi navigaciju na mobilnom telefonu je da BACI tu ragu od N73 u SMEĆE i kupi neki model sa 80 i kusur MB slobodnog RAMA poput Nokia N95 8GB modela, sl. i uživa u Garmin navigaciji ili pak da kupi neki uredjaj kome je i sam bog dao dozbvolu za egzistenciju u vidu HTC TytnII WindowsMobile modela i uživa u blagodetima savremene tehnologije i vožnje.

Što se tiče rada Garmin aplikacije na N95 regularnom modelu recimo, takodje zna da zabaguje i izleti na desktop ako je više od jedne mape ubačeno u istom, naročito zavisi od veličine same mape.

[ gti2 @ 02.09.2008. 16:11 ] @
Da li ovaj program moze da radi bez GPS risivera tj da sluzi samo kao pokazatelj najkraceg puta od tacke A do tacke B?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 02.09.2008. 16:26 ] @
Trebalo bi da moze. Svaki od programa koje sam koristio do sada su
imali demo mod, u kome si mogao da gledas tlocrt plana grada ili da
razgledas turn-by-turn navigaciju do mesta B.
[ gti2 @ 02.09.2008. 17:00 ] @
Onda skidam,hvala
[ Pici man @ 02.09.2008. 17:35 ] @
Da vas ovaj ne razočaram, ali mislim da Garmin mape mogu biti vidljive jedino ako se prethodno bar jednom program konektovao na GPS.
Pre toga nikako ne dozvoljava pregledavanje mapa. Čak šta više i PC verzija ovog programa isto prvo traži konekciju pa tek zatim može da se mape pregledavaju i bez aktivnog GPS-a ---
[ gti2 @ 02.09.2008. 17:45 ] @
Onda mi ne preostaje nista drugo nego da pozajmim neciji risiver za tu svrhu.
[ Pici man @ 02.09.2008. 17:49 ] @
Eh da, mape mogu da se pregledavaju na PC-u jedino ako se sa oficijelnog sajta skidaju u paketu sa MapSource aplikacijom.
Ova aplikacija u većini slučajeva dolazi u instalacionoj verziji .exe paketa samih mapa koje se skidaju. Može se skinuti i posebno.
Jedino u tom slučaju se mape mogu pregledati na PC-u bez ikakve potrebe za Garmin programom ili prethodnim priključenjem na GPS ..

[ stola @ 07.09.2008. 13:05 ] @
Pzdrav, Imam na Nokia N73 instaliran GarminMobileXT sa mapama, a na PC-u sam instalirao ArdiaRoute 2.10 i SCGRoute 1.70. Neki dan sam našao neke tačke na SCGRoute i klasično prebacio na mobilni, međutim sad ih ne mogu naći na mobilnom. Kako da nađem i kako da kad nešto nađem na MapSource i prebacim na telefon to nađem na telefonu?
Hvala