[ glorius @ 26.11.2007. 22:56 ] @
Ako ste citali knjigu Advanced Animation with DirectX, provalili ste da koristi stare interfejse ( IDirectXFile ) za pristup .x podacima. OK, progutao sam tu cinjenicu i sam odradio neke delove parsera sa novim interfejsom ( ID3DXFile, .... ) .

Sada dolazi prica o referenciranju unutar .x fajla. Koliko sam razumeo, referenciranje se koristi kada neki neki objekat ukazuje na neki drugi objekat ( npr, AnimationSet uvek ukazuje na objekat koji sadrzi tu animaciju )...

Stari interfejs ima objekat IDirectXObjectReference ( ili tako neshto ) koji odradi "Resolve" i nadje objekat na koji referencira... ( Mada, procitao sam negde da je Resolve() bagovita funkcija... e blago meni :) )

Ali, mozda su ispravili sve to u novom interfejsu i, zanima me, posto nema ni jedne funkcije tipa Resolve a nisam nasao ni jedan primer oko ucitavanja mesha na ovaj nacin, kako postupati sa tim referencama?

ID3DXFileData ima funkciju IsReference() ali, to je sve oko toga... Nema ni jedne dodatne funkcije tipa Resolve(), FindReference() ( bar da ima FindRandomReference() :P )...

OK, znam da ne moram da radim na ovaj nacin ali, da li zna neko neshto oko ovoga?
[ bkaradzic @ 26.11.2007. 23:20 ] @
Ukratko: http://www.collada.org