[ gruja_digital_rebel @ 27.11.2007. 09:57 ] @
Pozdrav svima,

Bio sam prosle nedelje na razgovoru u Americkoj ambasadi za dobijanje turisticke vize, i nakon sto je moja supruga dobila vizu uz samo jedno jedino pitanje koliko dugo radi u firmi gde je trenutno zaposlena, meni su uz komentar da su mi svi papiri u redu rekli da imaju problem da se moje ime i prezime poklapa sa osobom koja se nalazi na njihovoj crnoj listi i da moraju da izvrse dodatnu proveru i da dobiju odobrenje iz vasingtona i da ce me pozvati telefonom. Molio bih ako je iko imao slicno iskustvo da mi kaze koliko se otprilike dugo ceka na njihov poziv i kakva su iskustva oko dobijanja vize.

Pozdrav!

[ Mobtel @ 27.11.2007. 14:57 ] @
zanimljiva situacija ali neverujem da i trebalo da bude problema
[ hecky @ 27.11.2007. 15:51 ] @
Nije odgovor na pitanje, ali je zanimljivo.. a i ima veze sa temom

http://www.theregister.co.uk/2...plain_about_terror_watch_list/

Vrlo je moguce da ces imati avanture prilikom svakog dodira sa predstavnicima US vlade (imigraciono, policija, ...), dok ne usavrse sistem
[ markom @ 27.11.2007. 18:45 ] @
Yup, budi spreman na svakakva maltretiranja. Ako se spremiš unapred, trebalo bi da ti cela priča bude zanimljiva.
[ Ivan Dimkovic @ 27.11.2007. 19:56 ] @
Sta li je taj drugi Branko Grujic uradio da mi je znati - ako je stigao na tu listu :)
[ yolja624 @ 27.11.2007. 20:03 ] @
Mislim da se radi o predsjedniku kriznog staba opstine zvornik sa pocetka rata u BiH... a mozda i nije ;)
Ali koliko znam taj se vec predao pravosudnim organima Srbije... ili nije?? :D
Ma ko ce ga znati...
[ Zeleni zub @ 27.11.2007. 20:16 ] @
Imao sam slican problem ali sa nasima;
U sred akcije Sablja zaustavi me pandur kod Batocine, pogleda vozacku i saobracajnu, sve u redu i pocne da me smara kako sam mu odnekud poznat.
Pocne da ispituje odakle sam (Jagodina), sta radim (studiram matematiku u KG), pa gde sam bio (na ispitu i vracam se kuci), pa me gleda i nesto razmislja. A posle svakog pitanja mi kaze da me odnekud zna (inace ispitam i ja njega - on je iz Batocine i nikad nije ziveo ni u KG ni u JA). Potrazi mi i licnu kartu i ode do sluzbenog auta, izvrsi proveru preko radio stanice i dodje i vrati mi sva dokumenta sem licne karte koju je (kao) slucajno zaboravio u autu. Uglavnom bio je korektan i OK, ali totalno zbunjen. Ja mu potrazim LK i on mi je vrati.
Dodjem kuci i uvece na vestima vidim da je u Svedskoj upravo tog dana uhapsen neki Darko Milicevic, pripadnik Zemunskog klana, izvrsilac nekih ubistava ;-)
[ gruja_digital_rebel @ 28.11.2007. 13:57 ] @
Da, covek je bio predsednik opstine Zvornik, i optuzen je pred Haskim tribunalom za zlocin protiv covecnosti. Kolika sam cuo on je odavno uhapsen i taj proces je predat nasem sudstvu, tako da je sudjenje pocelo jos 2005. godine. Malo je cudno da se takva osoba i dalje vodi na crnoj listi, s' obzirom da je covek uhapsen pre skoro 3 godine.

Usput, hvala svima na odgovorima!!!
[ dekibre @ 29.11.2007. 14:00 ] @
Slicna situacija se desila mom kolegi koji se preziva Lazarevic.

99-te smo isli odmah posle bombardovanja na Work & Travel u USA i aplicirali smo za vize u Budimpesti. Svi smo dobili vize osim njega a on je nije dobio zbog istog prezimena kao i onaj general Lazarevic. Posto su dodatno proverili i videli da nije u srodstvu sa istim, on je posle dve nedelje dosao u USA.

Tako da ako nisi u srodstvu sa doticnim, gotovo je sigurno da nece biti problema da dobijes vizu.

To je kod amera uobicajna procedura.