[ Valerij Zajcev @ 27.11.2007. 10:27 ] @
Evo ovako posto jos nisam izasao iz konzolnog sveta, a radim u .NET(C#) odlucio sam da pre nego odem dalje probam da napravim neku konzolnu igricu.
Hteo bih da napravim ili "Zmijice" ili nesto slicno "Pakmanu".
Molio bih nekog ko je (a neko sigurno jeste) radio ove projekte da mi baci neki link da vidim odakle da pocnem. Mozda i gotov kod ako vec postoji (samo da je .NET i konzola).
Hvala
[ bkaradzic @ 27.11.2007. 18:39 ] @
Igre tipa PacMan, Frogger, Tetris, Snake, i slično su praktično "hello world" za game dev, kao što je prozor sa OK dugmetom za GUI programiranje, ili adresar za DB programiranje. Siguran sam da ima negde tutorijala, ali bi trebao da probaš bez ikakvog tutorijala da sam napraviš tu igru.
[ vladaboy93 @ 28.11.2007. 17:33 ] @
Citat:
Igre tipa PacMan, Frogger, Tetris, Snake, i slično su praktično "hello world" za game dev, kao što je prozor sa OK dugmetom za GUI programiranje, ili adresar za DB programiranje.




Ne slazem se, ne mozes pacman porediti sa "hello world", pacman,tetris,snake su veoma uspesne igre i ljudi su verovatno zaradili lepe pare na tim igrama, a od "hello world" je nesto sto svaka budala moze napisati. Sasvim pogresno poredjenje. 2D igre su takodje igre ko i 3D netreba ih potcenjivat.

Pre bi reko da je pomeranje tacke po ekranu "hello world" u game dev-u...
[ bkaradzic @ 28.11.2007. 18:02 ] @
Mešaš dizajn originalne igre i kloniranje igre. Dizajn originala je komplikovan proces, dok je kloniranje što je ovde slučaj veoma jednostavna stvar. Pomeranje tačke na ekranu je jednostavan poziv API-ja, npr. SDL. To ti je onaj 'printf' deo od "hello world" programa. ;) Takođe pomeranje tačke je 50% igre Snake. Ostalih 50% je da umesto jednog pixela ti iscrtaš 4x4, da izbrišeš 4x4 blok koji je bio prikazan n frejmova ranije, i ako naletiš na kružić da produžiš zmiju. Kada imaš ove mogućnosti sledi poliš, tj. dodavanje skora, meniji, instaler, itd.
[ StarCraft @ 02.12.2007. 14:24 ] @
Ako vec imas osnovno znanje u programiranju, predlazem ti da se ne mucis da pravis igre u "golom jeziku" nego uzmi neki game builder. Ja ti toplo preporucujem Torque Game Builder koji ima ogromne mogucnosti relativno se lako uci a bolji je od Game Makera.

[edit]tosa: Obrisan e-mail[/edit]
[ tosa @ 02.12.2007. 14:33 ] @
Citat:
StarCraft: Ako vec imas osnovno znanje u programiranju, predlazem ti da se ne mucis da pravis igre u "golom jeziku" nego uzmi neki game builder. Ja ti toplo preporucujem Torque Game Builder koji ima ogromne mogucnosti relativno se lako uci a bolji je od Game Makera.

Zbog čega bi savetovao tako nešto? Zašto je pisanje u "golom jeziku" lošije od raznih mejkera?
Kako ćeš porediti nešto u čemu nisi napravio ništa sa nečim drugim u čemu nisi napravio ništa?


[Ovu poruku je menjao tosa dana 02.12.2007. u 15:58 GMT+1]