[ N_L @ 27.11.2007. 11:41 ] @
Na WiMax je IP dynamic ali ne znam kako da promijenim ip.
Probao sam da disable-ujem konekciju na par minuta, u cmd /release i /renew
ali nista ne pomaze :s

Evo sad sam opet zvao da provjerim da li je dinamicka i jeste.

Da li neko zna kako da je promijenim ili sta treba da se dogodi da bi se promijenila :s
[ misko_mi @ 27.11.2007. 12:22 ] @
Zdravo Svima,

Mislim da ti odgovor lezi kod operatora ko ti dodeluje IP adresu, ti kao korisnik ne bi mogao da menjas Ip addrese,
Ta je dinamicka za operator ko ti nudi servise i ima pravo da ti promeni IP adresse. Ako sam te dobro razumeo.

Pozdrav.
[ DusanSukovic @ 15.01.2008. 05:40 ] @
Da nemas neko reset dugme na modem boxu?
[ N_L @ 25.01.2008. 22:08 ] @
Zaboravio sam na ovu temu heh

IP se moze mijenjati samo ako promijenite MAC adresu, tako da skinite program TMAC i to je to :)
[ petar.world @ 19.03.2009. 09:50 ] @
ja sam skinuo program TMAC (Technitium MAC Address Changer) i radi super, i uvjek ima opciju da se vrati na staru IP adresu
[ nenadvr @ 04.02.2010. 12:37 ] @
Ja sam pokusao sa menjanjem MAC adrese da promenim IP ali kod mene to ne funkcionise. Kao da imam staticku adresu, u stvari u tehnickoj podrsci su mi rekli da se menja na mesec dana, dal ima neko drugu ideju kako bi mogla da se promeni IP?
[ djricky @ 06.02.2010. 17:16 ] @
ugasi uredjaj i sacekaj malo (mozda par minuta, mozda par sati...) trebalo bi da posle dobije drugu adresu... DHCP ume da bude uporan, sto najbolje znaju korisnici kablovskog interneta, kojima ume da se desi da mesecima imaju istu IP adresu...