[ RBSMC @ 18.09.2003. 01:29 ] @
Koliko je rizicno raditi jedan ozbiljniji projekat pomocu nelicenciranog Delphija.
Naime skoro mi je pala na pamet ideja da odradim za diplomski, program za nekakve proracune iz masinstva pa sam uvideo da ako bi to prosirio i malo se vise potrudio iz toga bi mogao da se stvori jedan solidan komercijalan program, ostaje dilema da li to raditi ili ne prvenstveno da li neko kod nas vodi racuna o tome da li su ovakve aplikacije radjene u originalnom (kupljenom) delphiju (mada ne znam i da li je to uopste moguce proveriti).
[ pctel @ 18.09.2003. 13:02 ] @
Evo kako to ide...
Kupac programa trazi ugovor u kome proizvodjač-prodavac programa navodi da je program izradjen isključivo legalnim softverom, i da ako to nije tako isključivo proizvođač-prodavac dalje zakonski odgovara ukoliko je upotreba programa protivzakonita. Ako "ne potpisujemo više ugovore, uzmemo keš i vidimo se posle", kupac programa ga nelegalno koristi, bez obzira da li je izrađen legalnim ili nelegalnim softverom, izuzev ako ima svoj legalan ili besplatan softver kojim se takav program može napraviti. Mislim da niko ne može biti kažnjen dok god je nemoguće utvrditi da li je program izrađen nelegalnim ili besplatnim softverom.
[ babylonian @ 18.09.2003. 23:53 ] @
Citat:
pctel:
"ne potpisujemo više ugovore, uzmemo keš i vidimo se posle"


uno, due, tre ...... BC BC