[ danko tomic @ 28.11.2007. 20:25 ] @
kako se prikljucuje gsm getway na siemens hipath 3550.trba mi blok-el. shema.objasnjenje treba biti ko za laika.
danco
[ mvojkan @ 28.11.2007. 21:51 ] @
Jednostavno je i zavisi od tipa Gsm gateway uređaja.Ako koristiš analogni (npr. 2N EasyGate,Vierling EcoTel GSM3-1x...) treba ti ploča analognih prenosnika ,a ako korististiš ISDN gateway (npr 2N Bri lite,Vierling EcoTel ISDN...) treba ti ploča sa S0 prenosnicima.Na centrali uključiš LCR funkciju i definišeš tabelu za rutiranje saobraćaja.Najbolje bi bilo da skineš KDS fajl s centrale i pošalješ na pp.Iz njega mogu videti imaš li nešto slobodno na centrali i napraviti ti ruting tabelu.
[ danko tomic @ 29.11.2007. 14:43 ] @
ja sam laik koji ima manager e za siemens hipath 3550.samo sam gledao kako se prikljucuje na centralu preko null modem kabla,a ostale radnje samo naslucujem.hteo bih da sam vrsim neke izmene(ubacivanje tel.imenika u exel formatu,..) ,ali ne znam kako da se prikljucim iz daleka s obzirom da cesto putujem i duze sam van kancelarije.napominjem da nemam mreznu kartu.znam da je moguce preko telefona-modema ali mi za to treba detaljno i pre svega uputstvo sa block shemom i objasnjenje koje mogu da skapiram(za simple ljude).siguran sam da mi mozes pomoci ukoliko mozes da svoje objasnjenje spustis na manji nivo slozenosti.
[email protected]
[ mvojkan @ 29.11.2007. 21:02 ] @
Naravno da ću ti pomoći.Pošalji mi svoj broj telefona,firmu u kojoj radiš.Rešićemo i daljinski pristup modemom.
[ milesebek @ 10.08.2008. 23:29 ] @
Molim Vas za pomoc!
Kako se na siemens-ovoj centrali zove transfer tj. flash (za prebacivanje lokala).pokusao sam da programiram dugmice ali nemogu ili ne znam da nadjem ovaj podatak.Hvala
[ mvojkan @ 08.09.2008. 21:37 ] @
Koju centralu imate i koji telefon koristite?
[ srdjan.v @ 13.12.2008. 11:00 ] @
dugme na sistemskom aparatu se zove "consultation". Obicno to bude prvo dugme na key panelu.