[ chuPavi @ 29.11.2007. 10:59 ] @
U celiji se nalazi zapis u sledecem obliku:

string1 ; string2 ; string3 ....; stringN

Kako da izdvojim poslednji string, string koji se nalazi nakon poslednjeg simbola ";" ?

Resenje mi je potrebno primenom Excel formula, bez VBA koda.

Ako bih uspeo da okrenem citav "zapis" vrlo lako bih mogao da resim problem sa find funkcijom ...

[Ovu poruku je menjao chuPavi dana 29.11.2007. u 12:27 GMT+1]
[ Jpeca @ 29.11.2007. 12:11 ] @
Neka se original string nalazi u A1. Ukoliko izvršiš zamenu ; sa praznim stringom i napraviš razliku dužine originala i nakon manipulacije dobićeš koliko puta se u stringu pojavljuje znak ;
Code:
=LEN(A1)-LEN(SUBSTITUTE(A1,";",""))

Sad u originalnom stringu možeš da izvršiš zamenu poslednjeg znaka ; sa nekim specijalnim znakom koji se ne pojavljuje u stringu npr "^^"
Code:
=SUBSTITUTE(A1,";","^^",LEN(A1)-LEN(SUBSTITUTE(A1,";","")))

i onda odsečeš zadnji deo stringa od pozicije tog znaka.
Konačna formula:
Code:
=RIGHT(A1,LEN(A1)-SEARCH("^^",SUBSTITUTE(A1,";","^^",LEN(A1)-LEN(SUBSTITUTE(A1,";","")))))
[ chuPavi @ 29.11.2007. 12:46 ] @
Uh, kako je ovo dobro :)

Po meni, funkcija SUBSTITUTE sa svojim poslednjim argumentom resava ovaj problem.

A jel postoji resenje za invertovanje stringa iz excela ?
[ Jpeca @ 29.11.2007. 13:20 ] @
Relativno je lako navraviti korisničku funkciju koja to radi. Takođe moguće je ukoliko je tekst već podeljen na karaktetre (u posebnim ćelijama) nešto uraditi sa matričnom forumulom. Ovako, korišćenjem standardnih funkcija ne znam.
[ chuPavi @ 30.11.2007. 09:42 ] @
Kako dopraviti ovo resenje tako da pokriva mogucnosti da je celija a1 prazna ili da je u njoj upisan samo jedan string, sto znaci bez simbola ";"

Code:
=RIGHT(A1,LEN(A1)-SEARCH("^^",SUBSTITUTE(A1,";","^^",LEN(A1)-LEN(SUBSTITUTE(A1,";","")))))


Sve sto sam pokusao da napisem je ispalo predugacko, takoreci u 3 reda, uspeo sam da skratim na 2 ali sa IFERROR funkcijom koja ne radi u Excel 2003
[ chuPavi @ 30.11.2007. 10:06 ] @
Evo kako sam ga ja skrpio:

Code:
=IF(ISBLANK(VLOOKUP($A2,STSve,36,FALSE)),"",IF(ISERR(FIND(";",VLOOKUP($A2,STSve,36,FALSE))),VLOOKUP($A2,STSve,36,FALSE),RIGHT(VLOOKUP($A2,STSve,36,FALSE),LEN(VLOOKUP($A2,STSve,36,FALSE))-SEARCH("^^",SUBSTITUTE(VLOOKUP($A2,STSve,36,FALSE),";","^^",LEN(VLOOKUP($A2,STSve,36,FALSE))-LEN(SUBSTITUTE(VLOOKUP($A2,STSve,36,FALSE),";","")))))))


Kako bih mogao da se otresem ponavljanja "VLOOKUP($A2,STSve,36,FALSE)"
[ 3okc @ 30.11.2007. 12:27 ] @
Interesantno rešenje preko formule.

A sve je moglo i drugačije "da je Pera odmah otišao u policiju". :D
Alternativa: sortiranje brojeva tipa 123/07
(ujedno bi trebalo i da reši prethodno pitanje)

A ako baš mora formula, pa ubaci Pecino rešenje u jedan IF.
npr: IF(CELL IS BLANK; NOTHING; OTHERWISE)..