[ izida @ 29.11.2007. 16:15 ] @
mbd msi p9650 neo-f ms-7235 retail
intel c2d e6420 2.133GHz
ddr2 1gb ncp pc2 4300/533
256mb ddr asus ati radeon eaz1600pro-td 256m
hdd 250gb maxtor
monitor lcd sony bravia

znaci odlepicu vise sa ovim,kad sam kupio pc imao sam problem sa pracenjem video materijala i gledanjem satelitske televizije(skystar 2),naime prilikom pustanja video klipova ili filmova desavalo mi se da se slika zakuca,ekran bude zelen i nista mu ne pomaze sem cupanje kablova da bi ugasio komp,tada sam isto otvorio temu sa istim problemom gde su mi rekli da je problem verovatno u kodecima(ali nije),izmenjao sam sve moguce i problem je ostao... primetio sam da na primer kad gledam satelitsku tel. to zakucavanje se obicno desi kad menjam program,isto je i sa klipovima,filmovima,ubacim ih u listu i kad pokusam da prebacim na neki drugi klip/film slika se zakuca...
ono sto mi je cudno je to da kad igram neku igricu ili sam na netu ovo se ne desava....
jel ima neko neki predlog u cemu je problem???
[ Nenad Vranjanac @ 29.11.2007. 19:18 ] @
moguce je da su kodeci u pitanju.
prvo deinstaliraj sve kodeke koje si dosad stvaio, a zatim skini i instaliraj npr. k-lite codec pack.
[ vladai @ 29.11.2007. 19:59 ] @
Da, slazem se sa g.Nenadom, ali mozes prvo probati da izbrises samo kodek koji ti je sad po default-u za npr. .avi fajlove.
Pusti neki .avi u windows media player-u (win xp, wmp ver.11 kod mene), pritisni pause, idi na properties i videces koji je video codec u upotrebi....
Zatim deinstaliraj taj codec, restartuj comp, windows ce staviti drugu codec za default i probaj da li ima napretka :)
Pozdrav...
[ izida @ 29.11.2007. 23:38 ] @
ja imam samo k-lite

?
[ deedee5 @ 30.11.2007. 01:11 ] @
Izida:
primetio sam da na primer kad gledam satelitsku tel. to zakucavanje se obicno desi kad menjam program,isto je i sa klipovima,filmovima,ubacim ih u listu i kad pokusam da prebacim na neki drugi klip/film slika se zakuca...
ono sto mi je cudno je to da kad igram neku igricu ili sam na netu ovo se ne desava....
jel ima neko neki predlog u cemu je problem???


Ovakvi problemi su poceli kod mene da se desavaju kada sam ubacio novi hard (WD 500 giga).
Kupio chiftek napajanje i resio problem!!!
Ovo sto se tebi desava sigurno nije do kodeka jer kodeci guraju neki film ili ne (ili eventualno samo zvuk).
Ako si dobre drajvere stavio za SS2 i operativni sistem je u redu onda mislim da je isto kao i kod mene.....
Moze stvarno da bude da SS2 ne dobija dovoljno struje (meni je sve povukao hard)!!!!!!!!!
[ Binary Mind @ 30.11.2007. 11:51 ] @
Moguce je da je do napajanja.
[ vladai @ 30.11.2007. 15:12 ] @
Pa moze biti i do napajanja, a ti mozes ispitati da li je stvarno...
Izvuci kabl od napajanja DVD/CD-a i slave HD ako ih imas, izvadi sve kartice (modem,ss2) iz PCI slotova, iskljuci ventilatore u kucistu ako ih imas...
Drugim recima eliminisi sve potrosace struje koji nisu nephodni za podizanje Windows-a pa isprobaj sta ce se desiti kad pustas klipove...
Ili, naravno, stavi jace napajanje, ako imas pri ruci... :)
Javi sta si uradio...
Pozdrav
[ Nenad Vranjanac @ 30.11.2007. 15:25 ] @
Citat:
deedee5:
Ovo sto se tebi desava sigurno nije do kodeka jer kodeci guraju neki film ili ne (ili eventualno samo zvuk).

zelena slika i kocenje je tipicno za probleme sa kodecima. iako problem moze da bude i druge prirode, pitanje je- kako ti mozes tako ISKLJUCIVO da tvrdis nesto?
[ izida @ 30.11.2007. 23:14 ] @
Citat:
vladai: Pa moze biti i do napajanja, a ti mozes ispitati da li je stvarno...
Izvuci kabl od napajanja DVD/CD-a i slave HD ako ih imas, izvadi sve kartice (modem,ss2) iz PCI slotova, iskljuci ventilatore u kucistu ako ih imas...
Drugim recima eliminisi sve potrosace struje koji nisu nephodni za podizanje Windows-a pa isprobaj sta ce se desiti kad pustas klipove...
Ili, naravno, stavi jace napajanje, ako imas pri ruci... :)
Javi sta si uradio...
Pozdrav

ma nema sanse da ja sam cupam kablove posto nemam pojma koji gde ide
a koliko kosta napajanje i koje da uzmem...zbog cega mislis da je napajanje problem?
[ vladai @ 30.11.2007. 23:51 ] @
Hm, pa to je onda problem....
A jos veci je problem sto ne mozes biti siguran da li je napajanje u pitanju bez testiranja...
Jer moze biti da te i neki kodek zeza....
A da prvo probas ono sto sam ti preporucio ranije...
Znaci otvori WinMediaPlayer i pusti njime neki .avi fajl. Pauziraj ga, idi na File->Properties i vidi koji kodek koristi u polju video codec...
Recimo kod mene pise: ffdshow MPEG-4 Video Decoder...
Zatim idi na Start->Control Panel->Add or remove programs i u listi pronadji taj kodek i idi na change/remove i obrisi ga...
Restartuj komp, ponovi sve sa WMP-om i istim .avi fajlom.... U polju za video kodek bi trebalo da stoji neki drugi kodek...
Onda isprobaj scenarija pri kojima je dolazilo do kocenja slike....
Ako se slika opet koci, problem je negde drugde....
Pozdrav

I da, meni su preporucili pa ja preporucujem dalje....
Znaci napajanje firme Lc Power od recimo 500W bice i vise nego dovoljno za tvoj komp, sa cenom od cca 50 eura...
[ izida @ 01.12.2007. 00:15 ] @
probao sam to sto si mi rekao i pisalo je da ga otvara sa divx kodekom,ali mi je on u k-lite codec pack tako da nisam nasao opciju da samo njega obrisem
[ Nenad Vranjanac @ 01.12.2007. 00:44 ] @
e ovako - nadji i skini sa neta VLC player. on bi trebalo da koristi svoje interne kodeke, pa pusti problematicne klipove.
ako sve radi kako treba, kodeci su uzrok. a sta dalje- smislicemo.
[ JOJO847 @ 01.12.2007. 08:43 ] @
ps: i gom player koristi vlastite kodeke, pa koji nađeš - dobar je.
[ izida @ 07.12.2007. 22:19 ] @
evo posle 6 dana i instalacije VLC player-a slika se nije zakucala,ALI,jos uvek ima jedna stvar koja mi bode oci a to je da kad menjam sa jednog klipa na drugi u milisekundi ekran pozelni tako da mislim da je samo pitanje vremena kad ce ponovo da zakuca posto mi se to desavalo i pre...
[ vladai @ 08.12.2007. 07:37 ] @
Izida, pa ovo ti i nije bilo konacno resenje, vec samo dijagnostika. :)
Znaci codec-i su u pitanju a kako rece da si neiskusan da bi petljao po
codec-ima predlazem reinstalaciju Win-a i instaliranje samo codec-a koji ti trebaju....
Najbolje posle instalacije Win-a i driver-a za sve uredjaje instaliraj samo recimo
XviD codec pa istestiraj da li ce se opet javljati isti problemi, mislim da nece...
A za petljanje po codec-ima predlazem RadLight-ov Filter Manager, mislim da imas
uputstvo u forumu PC-DVB kartice...
Javi sta si uradio
Poz