[ virtualVoid @ 30.11.2007. 16:31 ] @
http://www.answers.com/Test%20Driven%20Development

Od prije par mjeseci u firmi smo poceli razmisljati o TDD-u iliti Test Driven Development. Kako koristimo Eclipse za programiranje u Javi, steta je bilo ne iskoristiti sve ono sto nam Eclipse pruza. Zadnja 2 mjeseca ga i implementirano, ali ne jos 100%.

E sad, da ne idem u filozofiju, jel postoje u nas (podrucje ex-yu) firme koje programiraju na ovaj nacin? Ima li iko da se koristi ovom metodom - zanima me je li i u praksi dobra kao u teoriji? Za sada mi se cini idealna protiv run-time gresaka, ali ipak mi se cini da se i posao kodiranja vremenski produzava.
[ bkaradzic @ 01.12.2007. 02:54 ] @
Zaista je korisno, ali zavisi od toga gde primenjuješ. Npr. ja lično mislim da je glupo primeniti bilo koju metodologiju u svim oblastima. Svaka metodologija ima prednosti i mane. Npr. TDD je odlična metodologija kada imaš neku biblioteku koja se koristi u više aplikacija, mada po meni nema mnogo logike koristiti je za npr. prototip aplikacije. Što se tiče runtime grešaka, TDD može da pohvata logičke greške u testovima koje si napravio, zato testovi moraju da budu što detaljniji. Kombinuj sa statičkom analizom koda. Npr. TDD + statička analiza za biblioteke (pod bibliotekama smatram sav kod što dve različite aplikacije mogu da koriste), agile + statička analiza za aplikaciju.