[ djnik @ 30.11.2007. 16:50 ] @
Poklon minuti i sms poruke za korisnike Bel tarifnih paketa.

http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=2110

http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=202&Type=1

[Ovu poruku je menjao djnik dana 03.12.2007. u 18:40 GMT+1]

edit: Dodat link ka informacijama vezanim za MIX pakete.

[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 29.02.2008. u 21:20 GMT+1]
[ Emil Ranc @ 30.11.2007. 17:05 ] @
Hehehe treba pročitati ceo tekst

Prvi minut razgovora se zaokružuje, a nakon toga se tarifira po sekundi. Zauzeće ili poziv na koji nije odgovoreno se ne tarifira.

Nadam se da se ovo ne odnosi i na tarifiranje saobraćaja u okviru pretplate...

Izgleda da smo, kao i prepaid korisnici, dobili góvno upakovano u kutijicu s mašnicom
[ Jbyn4e @ 30.11.2007. 17:51 ] @
mts je opet uspeo da nadmasi samog sebe u sr***ima... znaci posle prepaid, sad i postpaid korisnici imaju zaokruzivanje prvog minuta. Koliko vidim na sajtu, to je zasad samo za bel tarife, a ove nove su i dalje na sekundu. Zanimljivo mi je kako da bi provukli nesto (zaokruzivanje na prvi minut, ali i POVECANJE USPOSTAVE VEZE sa 1.5 na 1.9 bez pdv), oni daju nesto drugo - povecanje minuta i sms-a.
A zanimljivo da su to dodatno povecali za decembar i januar:
http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=2036
[ batancev @ 30.11.2007. 18:10 ] @
iznenadjenjima nikad kraja...
steta samo sto jadan narod ne zna sta mu se iza (sneznog belog) brega valja...
ali neka
all is not lost, ostali su i dalje tarifni dodaci pa ce ljudi morati da vode racuna i da se dopunjuju njima kako kome bude odgovaralo

p.s.stvarno mi je vise muka od ovih silnih promena u petak uvece
kao niko tada ne obraca paznju

[Ovu poruku je menjao batancev dana 30.11.2007. u 19:35 GMT+1]
[ Laki024 @ 30.11.2007. 18:32 ] @
Iskreno kako je mts uradio ovo zaokruzivanje na minut mislio sam da da ce to vec od narednog meseca da uradi i za pospeid korisnike.

Cudi me samo kako to nije uradio i za sve postpeid paketa.....
Iako su dodali ove besplatne minute, postpejd pakiti mix su i daje mnogo povoljniji sto se tice mts-a, ali ovo mi sve vise lici kao da su se mobilni operateri dogovorili medjusobno da zaokruzuju prvi minut......

Isto tako i ove novogodisnje promocije mi izgledaju kao da su se mobilni operateri dogovorili medjusobom....jedino cekam jos sutra da vidim sta je Vip smislio za period od 1 decembra do 31 januara.....oni ocigledno najduze cuvaju tajnu..... isto je bilo i kada su poceli da rade, do ponoci niko nije ni znao koliko ce da kosta jedan minut na prepaidu, takodje i kada su poceli sa postpeid ponudom do ponoci niko nije ni znao koje su tarife u ponudi , kao i mobilni telefoni po kojoj ceni....

Kao sto rekoh mislim da su se operateri dogovorili i jedino cekam da vidim sta je Vip smislio mada tesko da ce dati bolju ponudu od telenora, koja je u ovom trenutku iznad konkurencije....

Ali bilo kako bilo ovo je 1. put u istoriji Srbije da mobilni operateri daju neku vrstu poklona svojim korisnicima ( I TO SVI U ISTO VREME )....sve u svemu bilo kako da posmatramo lepo od njih a pogotovo od telenora.

Ali pre ili kasnije kada Vip stane na svoje noge svaki mobilni operater ce imati manje-vise iste cene i ponudu....
[ Emil Ranc @ 30.11.2007. 20:00 ] @
Postavio sam pitanje KS-u oko zaokruživanja na minut kod razgovora u okviru besplatnog saobraćaja. Naravno, znao sam odgovor, ali ipak sam želeo da dobijem i zvaničnu potvrdu. Evo odgovora telekoma:

Postovani korisnice,
i u besplatnim minutima se prvi minut zaokruzuje na60 sec.

s postovanejm MTS
[ thedulebe @ 30.11.2007. 20:58 ] @
Znači katastrofa, godinama koristim Bel tarife i imam jedan jedini broj i taj broj zna milion ljudi i sada po prvi put dolazim u iskušenje da raskinem ugovor i odreknem se broja. Ovo zaokruživanje na minut je za mene katastrofa u pravom smislu te reči. Uvek sam bio za MTS ali sada su me stvarno razočarali, samo toliko.
[ kime1 @ 30.11.2007. 21:13 ] @
pa dobro, oni koji pričaju duže od 1 minuta su ipak na dobitku. Činjenica je da je vipova ponuda dosad bila najbolja (najviše minuta) i da se sad prilagođavaju njima...

kao što rekoh na drugom mestu, jedino bel1000 ne može da se meri sa postpaid 1500 (kod vipa možeš da zoveš na sve mreže) u svim drugim paketima mts je bolji, počev od povoljnijih telefona, postpaid extra, do povoljnijih razgovora za republiku srpsku i cg... poklonu se u zube ne gleda, pričajte opušteno, više od minut :)
[ Emil Ranc @ 30.11.2007. 21:25 ] @
Citat:
pričajte opušteno, više od minut :)

Pa da, ali čar postpejda je baš bila u tim specifičnim kratkim razgovorima! Pošto u saobraćaju u okviru pretplate nema tarifiranja "odgovora na poziv", kratki razgovori su bili maltene džaba! Sada neće više biti onih "E, tu sam ispred, čekam te", "Aj dođi gore", "Šta još da kupim", "Jel treba i mleko", "E, tu sam na tom i tom ćošku" i sl. A SMS ipak nije adekvatna zamena za ove kratke razgovore, jer ipak, kad se s nekim čuješ, siguran si da je primio informaciju.
[ thedulebe @ 30.11.2007. 21:31 ] @
Upravo tako, draž je bila baš u tim kratkim razgovorima, nadam se da ovo zaokruživanje neće preći i na ostale pakete.
[ misaj @ 30.11.2007. 21:39 ] @
Da li mi se cini ili je to BEL SMS najnovijim izmenama ukinut? Ne vidim ga u popisu BEL tarifa?! Ima li neko proverenu informaciju?


Poz
[ Laki024 @ 30.11.2007. 21:44 ] @
Slozio bih se stim da se u poklonu zubima negleda, medjutim ima jedno zapazenje.

Onaj ko razmislja vec je odavno presao na mix pakete mts posto u mix paketima dobija vise besplatnih minuta i poruka nego u bel tarifnim paketima., a i minuti mogu da se koriste u bilo kojoj mrezi.

Meni ce svakako dobro doci ovo posto koristim bel 150 paket a kada mi zafali da zovem nekog van mreze mtts onda uzmem vip pripeid ( koji mi se jos duplira ) i to je razlog sto nisam presao na mix250 napr, posto mi ugovor istice sa mts-om krajem godine pa nisam hteo na 2-3 meseca da menjam, tarifu a i uvek je tu pored mene bila vip prepaid kartica kada mi je zaskripilo sa besplatnim minutima.

Ovo ce mi svakako dobro doci, necu morati da potezem vip prepeid karticu do kraja godine, a i jako retko pricam manje od minut moji razgovori najcesce na mobilnom traju izmedju 45 sekundi i 2 minuta.

Ali kada mi bude isteklo jos ovih mesec dana sa mts-om raskidam ugovor i dobro cu raznmisliti kada budem birao novog operatera.
Zasada mi je najblizi vip posto daje najvise besplatnih minuta i poruka, bicu i sledece godine postpeid posto sam navikao da sam postpeid , a i jeftiniji je nego prepeid, ali je moguce da necu odma da potpisem ugovor na 2 god, negu cu ovaj put da razmislim malo bolje pre nego sto budem potpisao ugovor na 2 godine sa nekim, znaci vip ima najbolje uslove za sada , a i telefone koji ipak nisu jako povoljni pa se zbog toga nebih zarobio kod njih osim ako ne ponude neku novogodisnju extra paket povoljan onda necu razmisljati vise....

Tako da je moj zakljucak da mts i nije nesto poklonio korisnicima bel tarife osim zaokruzivanja na 1minut , jer se otprilike ovoliko besplatnih minuta se dobija u na mix paketima na koje su vecina postpeid korisnika pobegli, a pritom su ostali samo malo korisnika na bel tarifama.....

Ocekujem da se ovo zaokruzivanje na minut napravi i na svim ostalim postpeid paketima mts-a posto su verovatno to naumili , jer su sve prepeid pakete zaokruzili na minut i gde je bilo i gde nije bilo logike....
toliko od mene
[ zALFex @ 01.12.2007. 00:52 ] @
mt:s odgovara na vipovu postpaid ponudu...Ali ne uvodi nove pakete,nego frizira Bel!
[ batancev @ 01.12.2007. 01:27 ] @
Citat:
misaj: Da li mi se cini ili je to BEL SMS najnovijim izmenama ukinut? Ne vidim ga u popisu BEL tarifa?! Ima li neko proverenu informaciju?


Poz



i dalje je tu samo je izdvojen od ostalih kao i my bel i sport bel
[ zzviktor @ 01.12.2007. 01:29 ] @
Mozda je moja tvrdnja i ne tacna ali su sada pre pajd ponude vip i mts
jeftinije od post pajd ponuda ove dve kompanije.

Ovo je samo pocetak jedne kampanje za smanjivanje broja mobilnih telefona
jer ih mreze u ovolikom broju ne mogu prihvatiti.



[Ovu poruku je menjao bakara dana 01.12.2007. u 11:48 GMT+1]
[ kime1 @ 01.12.2007. 04:45 ] @
Citat:
zALFex: mt:s odgovara na vipovu postpaid ponudu...Ali ne uvodi nove pakete,nego frizira Bel!



pa novi paketi su mix, a stare friziraju da bi parirali mix-u. Ok vip daje +20% min, ovde se minuti prenose, nekima odgovara ovo drugo...

ne znam samo čemu tolika uzbuna, ipak su cene prepolovljene uopšte dolaskom vip-a, što se ne bi desilo nikad inače...
[ Catch 22 @ 01.12.2007. 05:08 ] @
Imajući u vidu da većina razgovora traje kraće od minuta, ovim tarifiranjem prvog minuta su razgovori DRASTIČNO POSKUPELI (u rasponu od 100-500%) !!!!.
Čim uspostavite vezu, plaćate:
Uspostavu veze (koju su takođe podigli za Bel tarifu)
+ Cena celog minuta
================
+18% PDV na gornji zbir


Ovo je nečuveno poskupljenje, zamazano nekakvim simboličnim bonusima.
Zamislite samo kad bi nam npr. za toliko digli cenu struje na nekakvu sličnu "sitnu foru"!?!

A krivac je VIP, pošto su tu "novotariju doneli na naše tržište", a narod navalio... eto nam ga sad, kad može Vip što bi nas pa mts poštedeo... sad stvarno važi ona stara Mobtelova: "Slobodno razgovarajte" (jer nam je već u startu to i naplaćeno)



[ Jbyn4e @ 01.12.2007. 08:02 ] @
Prijatelj iz mts-a se raspitao i kaze da tvrdnja korisnickog nije tacna - u besplatnim minutama se i dalje za bel naplacuje koliko si potrosio. Zaokruzivanje na minut pocinje nakon isteka besplatnih minuta. Ako je tako - onda je bar to dobro za one koji su u okviru "kvote".

Kime1, tarife mozda jesu prepolovljene dolaskom vip-a, ali ne u prepaidu, gde sad u toki tarifi (osnovna uz karticu) kratak razgovor sad kosta 10-ak dinara umesto 1,2,3...

Ako budu zaokruzivali i ostale postpaid pakete, "prenesi" telenora ce biti najpovoljniji - tako od najskupljeg telenor postaje najjeftiniji! A za prepaid za paket "prica" da i ne pricam :)
[ kime1 @ 01.12.2007. 09:51 ] @
pa ok, slažem se, toki je strašan (pogotovo što je default, tj. verujem da je bar 70% ljudi na njemu), totalno je višak, bolje da su ostavili samo kul onda, kao vip...

ali generalno, stvari idu ka boljem, ne tako davno nisi mogao uzeti telefon, ako si postojeći korisnik i sl. nije se znalo ko je gori, mts ili telenor, ovo je sad sjajno, svako može da ima telefon (od 40€ za 1 din) uz pretplatu od 295 din i da priča dovoljno, ako ne potroši, prenosi se...

hoću reći moraju i oni negde da zakinu, ne može sve biti džaba, na vama je da sve to prilagodite sebi, kao i dosad...

kod mene kući, konkretno, su računi znatno smanjeni od kad je bel pojeftinio itd.
[ sEaGhOsT @ 01.12.2007. 10:07 ] @
Citat:
Jbyn4e: Prijatelj iz mts-a se raspitao i kaze da tvrdnja korisnickog nije tacna - u besplatnim minutama se i dalje za bel naplacuje koliko si potrosio. Zaokruzivanje na minut pocinje nakon isteka besplatnih minuta. Ako je tako - onda je bar to dobro za one koji su u okviru "kvote".


Je l' to proverena informacija?
[ Emil Ranc @ 01.12.2007. 11:19 ] @
Citat:
Jbyn4e:Zaokruzivanje na minut pocinje nakon isteka besplatnih minuta. Ako je tako - onda je bar to dobro za one koji su u okviru "kvote".

Jako bih voleo da je ovo tako, ali čisto sumnjam... Jer u principu, svi ovi dodatni besplatni minuti i novogodišnji pokloni došli su baš da bi se 60sec tarifiranje bolje kamufliralo. Ako je ipak onako kao što su tebi rekli, pa to je onda super, jer imamo više besplatnih minuta, prenošenje u tri naredna meseca, sekundno tarifiranje u okviru pretplate, sve za istu cenu paketa ko pre par meseci. Ali, to mi zvuči suviše nerealno.

Čim proradi stanje za par dana, videćemo (valjda) na čemu smo.
[ sasa_vu @ 01.12.2007. 11:37 ] @
Upravo sam zvao korisnicki servis i rekli su mi da se zaokruzivanje na minut vrsi i u okviru besplatnih minuta(pretplatnih minuta). Pitao sam dva puta da ne bi bilo zabune. A valjda znaju sta pricaju i valjda su upuceni u promene?
[ zzviktor @ 01.12.2007. 11:56 ] @
Zasto se ne promeni naslov teme
Pa novi naslov bi mogao da bude
Prividne Pogodnosti za korisnike mt:s
[ Emil Ranc @ 01.12.2007. 12:08 ] @
[ VOJVODA01 @ 01.12.2007. 12:29 ] @
to je sve KIKI-RIKI
[ synn @ 01.12.2007. 19:33 ] @
Mislim da je neko u MTS-u uzeo debelu lovu da bi ovako nesto progurao kod menadzmenta kompanije i time ucinio ogromnu uslugu VIP-u i Telenoru. Mts kao fima koja drzi 65% trzista , nema potrebe da radi ovakve stvari. Poenta je sacuvati poziciju koju imate na trzistu, a Telekom je ima. Definitivno su sada mesto najpovoljnijeg operatera prepustili VIP-u a kako stvari stoje, trenutno je i poslovicno najskuplji Telenor sa akcijom "dinar u mrezi" povoljniji od MTS-a. Zaokruzivati razgovor na pun minut je fazon iz proslog veka. Zalosno je da se MTS vraca 10-tak godina u nazad.

[Ovu poruku je menjao synn dana 01.12.2007. u 21:22 GMT+1]
[ Slobodan Milivojevic @ 01.12.2007. 19:57 ] @
MTS ocigledno da voli da kopira, samo su poceli da kopiraju Vip sa tim zaokruzavanjem prvog minuta. A to im ne valja...
[ Arrow @ 01.12.2007. 20:16 ] @
Prenosim Vam moje pismo njima u originalu, a prenecu i odgovor koji cu dobiti:


Dragi moji saradnici,

Korisnik sam 064 mreze vec punih 9 godina. Generalno - ZADOVOLJAN.
Ne znam da li planirate neko iznenadjenje za vernost nasoj mrezi, ali se svakako nadam da to nece biti ovaj "novogodisnji poklon".

Naime, kako koristim BEL50 i BEL100 tarife, imam 2 broja, nikako MI NE PRIJA ovo Vase poklanjanje, jer koliko sam shvatio, ukinuli ste tarifiranje poziva na sekunde, tj, uspostavljanje veze sa bilo kim me kosta bar minut, ma koliko kratko pricao.

Kako se moji razgovori u toku dana, zbog obaveza koje imam, svode uglavnom na veci broj kratkih poziva, realno ste mi ovom promenom PODIGLI cene razgovora VISESTRUKO !!!

Zelim da znam, da li je to zaista tako i od kada, i da li je to u skladu sa pravima potrosaca?

Takodje bih voleo da znam postoji li neko iz pravne sluzbe Vase kompanije koji bi mi objasnio koja su moja prava kao korisnika, da li je i cime predvidjeno da se jednostrano menja ugovor sacinjen izmedju nas i kakvim merama ja mogu da se branim od takvih buducih "lepih" iznenadjenja.


U potpisu JA sa svim podacima i brojevima telefona.
Da vidim sta su gospoda smislila kao odgovor.

Ako to tako bude evo im njihov telefon i kartice nazad nek brisu dupe sa njima.
Mislim da nemaju pravo da jednostrano u svoju korist menjaju ugovor.

[ 2220666 @ 01.12.2007. 20:53 ] @
Evo ovog momenta sam im ja srocio poruku koju im u ponedeljak saljem na fax (posto jedino tako mozes da se zalis).
Imas tacku u govoru pod brojem 11.2 koja ti kaze da ako se promene cene, uslovi ... korisnik ima pravo 8 dana od dana dobijanja racuna da ulozi zalbu, raskine ugovor ...

Sta time dobijas ...?

Oni ljudi koji su skoro uzeli telefone na ugovor od 12-24 meseca mozda uspeju da raskinu ugovor, zadrze broj, prebace se na ... mix i to je to a oni koji nisu vezani ugovorom mogu lepo odmah da raskinu, menjaju tarifu ili ...

Ja sam u onoj prvoj grupi i nadam se da cu uspeti da izvedem to

Ako ne uspem to znaci da Telekom moze kao BOZICNI poklon da uvede pretplatu za bel400 od 4000 din i kazu imate mnogooo minuta i svega a ti ostao vezan ugovorom jos npr kao ja 18 meseci.



Rekao sam im ja ili krse zakon ovim ili cu moci da raskinem ugovor. To cemo saznati u toku sledece nedelje.


[ batancev @ 01.12.2007. 21:10 ] @
obojicu vas max podrzavam
obavezno javite sta su odgovorili
[ zzviktor @ 01.12.2007. 22:13 ] @
p NPR KAO MOBTEL ILI TELENOR DA UVEDU MOGUCNOST PRELASKA NA PRE PAJD.

sVE OVO SE RADI SAMO ZATO STO NE MOGU LJUDI DA MENJAJU SVOJ DOSADASNJI
BROJ i to operateri obilato koriste i ucenjuju ljude sa brojem.
[ PiceCLuE @ 02.12.2007. 01:07 ] @
Danas sam nekim mojim drugarima koji su na telekomovom postpaidu pokusavao da objasnim kako su nas prevarili, oni me gledaju u fazonu: sta se uzbudjujes pa dobili smo vise besplatnih minuta. MTS je naucio od VIP-a da je sve u marketingu i da mozes da sisas ovce koliko hoces ako to lepo zapakujes. Bojim se da to sto nas nekoliko sa [es] protestuje nista ne vredi.
Meni je ovo katastrofa i ako se za par dana nesto ne promeni bezim nazad se na pripejd, makar nemam obaveznu pretplatu.
[ Jbyn4e @ 02.12.2007. 07:48 ] @
@Seaghost:
Citat:

Je l' to proverena informacija?

Kao sto rekoh, prijatelj je pitao prijatelja u mts-u. Znaci sve nezvanicno. Ali onaj koga je bitao bi trebalo da zna bolje od KS - tj. koliko sam shvatio taj neko radi na tom kako se obracunava sve to. Ako nije tako - je** ga. Sacekajmo pa cemo videti.
[ pisac @ 02.12.2007. 08:53 ] @
Citat:
PiceCLuE: Danas sam nekim mojim drugarima koji su na telekomovom postpaidu pokusavao da objasnim kako su nas prevarili, oni me gledaju u fazonu: sta se uzbudjujes pa dobili smo vise besplatnih minuta.


Pa reci im da pogledaju koliko im je poziva mesečno kraće od minuta (a koji se sada računaju kao minut), i onda neka vide da li imaju više takvih poziva ili dobijenih minuta.
[ owim @ 02.12.2007. 10:53 ] @
Nakon promotivne akcije, od 31.jan 2008., BEL paketi će standardno biti uvećani za 50% iznosa koji je sada u promociji.

Primer za Bel200:
Ranije: 200 min + 200 SMS
Sada: 280min + 280 SMS
Posle 31.jan: 240min + 240 SMS, ostaje zaokruživanje 1. minuta

Dakle, 240min + 240 SMS za 900 din je povoljnije od Mix1000 tarife, pa se Bel više isplati i van promocije. Tokom promocije se daleko više isplati od Mix-a, sem ako nema baš puno poziva van mreže.

Poređenja radi, kod Vip-a za 1000 din dobije se 325min + 325 SMS, što je 35% više za 11% višu cenu. Svuda zaokruživanje minuta, kod Vip-a nema prenošenja (još uvek).

[ plava_motorola @ 02.12.2007. 11:11 ] @
Sada sam zvao 789,kazu vrsi se zaokruzivanje prvog minuta.Kako ujebase Bel pakete svaka im cast.
[ majce22 @ 02.12.2007. 13:34 ] @
zar ste toliko naivni da mislite da ce oni tek tako da nam poklone svoj profit?
sve su to njihovi "strucnjaci" prethodno sracunali i uveli promenu koja njima moze samo da poveca zaradu a nikako da smanji!
[ zALFex @ 02.12.2007. 17:07 ] @
Nazovite svi korisnicki servis u isto vreme,da ih malo zaposlite, i zatrazite promenu paketa u MIX!
[ I_L_I_J_A @ 02.12.2007. 18:17 ] @
Telekom postpaidtm:

"Natr****mo Vas na 2 godine pa cemo da vas j***mo kako, koliko i kada zelimo"
[ strba @ 02.12.2007. 18:51 ] @
Ako je tako onda je to dobro u losem. Provericu i ja pa javljam... p.s oni koji "iskacu" izvan tarifa uglavnom prave razgovore duze od minut :)
[ 2nd to none @ 02.12.2007. 23:05 ] @
Citat:
owim:
Dakle, 240min + 240 SMS za 900 din je povoljnije od Mix1000 tarife, pa se Bel više isplati i van promocije. Tokom promocije se daleko više isplati od Mix-a, sem ako nema baš puno poziva van mreže.


kako si to zakljucio kad je mix tarifiranje na sekundu a bel na minut?
[ owim @ 03.12.2007. 03:49 ] @
Citat:
kako si to zakljucio kad je mix tarifiranje na sekundu a bel na minut?

U pravu si. Vođen time da su sve prepaid tarife dobile 60+1 zaokruživanje, omaškom sam pretpostavio isto i za postapid Mix. Mea culpa.
[ Catch 22 @ 03.12.2007. 13:21 ] @
Citat:
2nd to none: kako si to zakljucio kad je mix tarifiranje na sekundu a bel na minut?

Bel je prvi minut na minut, a posle na sekundu... (što za većinu korisnika predstavlja nizak udarac)
[ 2nd to none @ 03.12.2007. 13:32 ] @
Citat:
Catch 22: Bel je prvi minut na minut, a posle na sekundu... (što za većinu korisnika predstavlja nizak udarac)

upravo. gledao sam prethodni racun, od nekih 200 poziva, oko 130 mi je ispod minut..
[ Slobodan Milivojevic @ 05.12.2007. 14:59 ] @
http://www.elitesecurity.org/p1785641
Citat:
Slobodan Milivojevic: Informacija sa 064 789:

Zaokruzuje se prvi minut, ali samo nakon prekoracenja kvote minuta za dati Bel tarifni paket. Dok ste u kvoti nema ni naplate uspostave veze ni zaokruzivanja prvog minuta.
[ Ciprijani @ 06.12.2007. 09:36 ] @
Novogodisnja promocija ne vazi za My Bell??? Nije mi jasno zasto to..
[ wwwx @ 06.12.2007. 10:06 ] @
Sve u svemu prepaid je izgleda sloboda, a postpaid okovi.
Operateri su kao banke. Ugovori su takvi da su oni zasticeni
a korisnici kako im bude.
[ Catch 22 @ 06.12.2007. 11:51 ] @
Citat:
wwwx: Sve u svemu prepaid je izgleda sloboda, a postpaid okovi.
Operateri su kao banke.

Samo ako si uzeo od njih telefon "na kredit", običan postpaid ugovor može da se raskine u svakom trenutku bez ikakvih problema.
[ Davor Vlajkovic @ 06.12.2007. 11:57 ] @
Citat:
wwwx: Sve u svemu prepaid je izgleda sloboda, a postpaid okovi.

Zapravo je obrnuto - na prepaidu, kao po nekom pravilu, kredita nema baš onda kada je najpotrebniji ;)
[ zzviktor @ 06.12.2007. 12:00 ] @
PAbatice skupa ti je ta sloboda.
[ Davor Vlajkovic @ 06.12.2007. 12:05 ] @
Em skupa, em je nema
[ Laki024 @ 06.12.2007. 12:23 ] @
slazem se da se pod ovakim uslovima kada se nikada nezna kada ce koji operater da promeni tarifu postpeid isplati samo ako se ne potpisuje nikakav ugovor na 2 godine , posto se izgleda sada vec kod mts-a nikada nezna kada ce da promeni neku tarifu.

Po ovom pitanju mi je telenor najstabilniji posto oni ponekad ponude i neke nove tarife ali oni koji nece da predju na tu tarifu nemoraju a do sada nikada nisu promenili tarife, ali kod njih uzeti telefon se opet neisplati nikako posto je jeftinije uzeti u slobodnoj prodaji nego kod njih a jos se pri tome i potpisuje ugovor na 2 god..... ne hvala

Sto se tice vipa oni za jeftinije telefone koje idu uz najjeftinije tarife imaju sasvim ok ponudu, a za skuplje telefone imaju takodje nepovoljnu ponudu, ali oni 1. minut zaokruzuju sto mi se nesvidja pa zasada i njima mogu reci samo ne hvala.

Najvise se isplati uzeti neki postpeid ( zbog toga sto se ne racuna uspostava veze i tarifiranje se vrsi na sekundu u okviru besplatnih minuta ) i to kombinovati sa odgovarajucim prepaidom, posto na pripeidu malo malo pa svaki operater napravi neku promociju.
[ zzviktor @ 06.12.2007. 13:48 ] @
postovani a a kako resiti stalnu potrebu da se promeni broj telefona
prilikom promene operatera preusmerenje je skupo a jos ne postoji ni
takozvani nmp number mobile portability
[ Laki024 @ 06.12.2007. 14:12 ] @
Neznam kako si to ti resio ali ja sam to resio npr na ovaj nacin.

Imam jedan primarni postpeid broj koji koristim i uvek nosim sa sobom, a uz to imam jos dva telefona koji zajedno nevrede 10eur a koji su pouzdani nokia 2100 i nojia 3410 koji mi stoje kuci i u kojima mi je smestena odgovarajuca prepaid kartica i koje retko nosim sa sobom. Ja mislim da je ovo sasvim ok resenje.

Ja sam konkretno danas ovo poceo da primenjujem , a pre nego sto sam dosao do ovog analizirao sam svoja 3 zadnja postpeid racuna i dosao do zaljucka da mesecno oko 50 min razgovaram sa jednim 064 brojem, mesecno 20 minuta razgovaram sa 2. 064 brojem a ostatak inace koristim bel150 potrosim ravnomerno.......
[ Ciprijani @ 06.12.2007. 16:36 ] @
Citat:
Ciprijani: Novogodisnja promocija ne vazi za My Bell??? Nije mi jasno zasto to..


Evo sam sebi da odgovorim ako nekoga zanima :

Citat:
Postovani korisnice,

Po odluci marketing sluzbe kompanije promocija se primenjuje na bel tarifne profile. Iz promo-
dije je iskljucen my bel tarifni profil jer ne spada u klasicne bel tarife.

S' postovanjem MTS
[ Arrow @ 06.12.2007. 18:40 ] @
Za sve koje to zanima, ja sam dobio odgovor preko mail-a

------------------------------------------------------------------

Postovani korisnice,
od 1.12.2007.doslo je do izmene u BEL tarafama.
Svakoj BEL tarifi smo na postojeci besplatni saobracaj dodali jos 40% besplatnog saobracaja,
ali ce se nakon potrosenog besplatnog saobracaja, prvi minut razgovora zaokruzivati na 60 sec.
i uspostava veze ce se tarifirati 1.90 din + PDV.

S postovanjem MTS

------------------------------------------------------------------




Dakle, izgleda da su vratili na staro za sada !

Juhu :)

Bravo MTS :)

[ Catch 22 @ 06.12.2007. 19:59 ] @
Citat:
Arrow:... nakon potrosenog besplatnog saobracaja, prvi minut razgovora zaokruzivati na 60 sec.
i uspostava veze ce se tarifirati 1.90 din + PDV.

S postovanjem MTS
....

Dakle, izgleda da su vratili na staro za sada !
...
Bravo MTS


Uspostava veze podignuta sa 1.50 na 1.90!
Uvedeno besomučno čerupanje korisnika kad potroši pretplatu :
Čim korisnik uspostavi vezu odmah ga oderu za
1. Uspostava veze
2. Cena punog minuta
3. 18% PDV na 1.+2.


Šta je tu onda vredno hvale: "Bravo MTS" ?

Pa jeftinije je zvati mobilni sa fiksnog nego skoro iz bilo koje prepaid / postpaid tarife

CENA MINUTA RAZGOVORA ZA POZIVE FIKSNA --> MOBILNA MREŽA
slab saobraćaj (impulsni interval 4 sekunde) cena minuta = 4.56 + PDV = 5.38 din / minut
jak saobracaj (impulsni iterval 2 sekunde) cena minuta = 9.11 + PDV = 10.75 din / minut


Nema uspostave veze i drugih "špecija"!!!

Svi operateri su nam totalno zamaglili svest konstantnom propagandom i ponudama sa cenama koje uopšte ne postoje!

Ako je išta pozitivno ispalo od pojave "konkurencije" to je onda jedino mogućnost prenošenja u naredne mesece neutrošenog saobraćaja, koji spada u okvir pretplate.
(Prevedeno: primoravaju nas da se pretplatimo na paket, koji prevazilazi naše realne mesečne potrebe, što nam onda stvara iluziju da smo u nekakvom dobitku)???!!!!

Sve se svodi na osnovni postulat potrošačkog drustva "Ušteda je u povećanoj potrošnji!", što ja eto nikako ne uspevam da prihvatim svojim balkanskim mozgom i dupetom u poderanim gaćama.



[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 06.12.2007. u 21:12 GMT+1]
[ Emil Ranc @ 06.12.2007. 20:26 ] @
Iskreno, meni više odgovara sadašnja situacija, gde imam više minuta u okviru pretplate, i minutsko tarifiranje posle, nego da imam manje minuta u okviru pretplate (kao do ovog meseca) i sekundno tarifiranje posle.
[ wwwx @ 06.12.2007. 22:23 ] @
Sloboda nikad nije skupa, narocito kad postoje i druga sredstva komunikacije.
Fiksni, e-mail, messanger ... Ali ok priznajem, ko se bavi biznisom ne sme da ostane
bez corbe (kredita).
[ pisac @ 07.12.2007. 00:05 ] @
Pa, ako sam ukapirao, minuti su dodati samo do februara, a tarifiranje ostaje i posle.
[ Catch 22 @ 07.12.2007. 03:17 ] @
Citat:
pisac: Pa, ako sam ukapirao, minuti su dodati samo do februara, a tarifiranje ostaje i posle.

Tarifiranje ostaje dok ga ne promene, ali za Bel tarifne profile su "besplatni minuti" povećani trajno + postoje dodatni minuti koje daju do kraja novogodišnje promocije...

Citat:
Od 1. decembra svi BEL korisnici svakog meseca dobijaju dodatne besplatne minute i SMS poruke.
...
I to nije sve!
U toku decembra i januara svaki BEL korisnik svakog meseca dobija dodatne besplatne minute i SMS poruke. Više informacija o novogodišnjoj BEL promociji možete pročitati ovde.





[Ovu poruku je menjao Catch 22 dana 07.12.2007. u 04:39 GMT+1]
[ icemanbg @ 30.01.2008. 23:45 ] @
Izgleda da je MTS ponovo vratio (tj oduzeo) BEL paketima stare besplatne minute ili se možda varam?????

[att_img]
[ Catch 22 @ 31.01.2008. 02:02 ] @
Citat:
icemanbg: Izgleda da je MTS ponovo vratio (tj oduzeo) BEL paketima stare besplatne minute ili se možda varam?????

Verovatno si u pravu, mada na stranici mts express još uvek stoje Bel paketi sa uvećanim minutima(!?!!?)
Sajt mts-a je već dugo potpuno nepouzdan izvor informacija, mnogo su im česte "greške i ispravke" da bi to bilo slučajno!
Svi muljaju, a u mobilnoj telefoniji (najkurentnijem biznisu na planeti) naročito...
[ Jbyn4e @ 31.01.2008. 08:32 ] @
Verujem da tom ko radi mts express niko jos nije rekao da se nesto promenilo. Ali raspitao sam se i izgleda da je to ipak puj-pike ne vazi, vracamo se na staru minutazu... zanimljivo, malo podignemo, da se ljudi navuku, potpisu ugovor na 2 godine uz telefon, pa onda smanjimo na kako je bilo... moze nam se.

Alo bre, ima li ovde neka organizacija za zastitu prava potrosaca da reaguje javno?
[ owim @ 31.01.2008. 11:21 ] @
Danas u 10h MTS je ZANEMARIO CENOVNIK koji je stajao na sajtu (dat iznad, u catch22 postu), sa cenama od 1.feb i vratio se na cene od pre Nove godine za BEL tarife, cime su MIX paketi opet bolji izbor. Sve promene prave uoči preseka.
[ Slobodan Milivojevic @ 31.01.2008. 13:32 ] @
http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=2110
Citat:
Tokom korišćenja saobraćaja uključenog u mesečnu pretplatu tarifiranje se vrši po svakoj sekundi razgovora, nakon toga razgovori se tarifiraju tako što se prvi minut razgovora zaokružuje na 60 sekundi, a zatim se poziv tarifira po 1 sekundi razgovora.


A ovu "sitnicu" nisu vratili na staro
[ Jbyn4e @ 31.01.2008. 15:29 ] @
... i uspostava veze je otisla sa 1.5 na 1.9 (bez pdv) ali se ni ta "sitnica" nije vratila... znaci bel tarife su sad nepovoljnije nego ranije...
[ icemanbg @ 05.02.2008. 17:59 ] @
Lopovi i kriminalci!!!!!!!!!!
[ Slobodan Milivojevic @ 05.02.2008. 21:57 ] @
Da li su vas obavestili o promenama na nacin propisan ugovorom? Ako jesu, onda molio bih da ih ne nazivate lopovima ili kriminalcima.
[ icemanbg @ 05.02.2008. 23:37 ] @
Pa jesu obavestili, - kad su rekli da su povećali BEL100 na 95min,
a kad sam ja potpisao 2-godišnji ugovor na BEL400,
onda su smanjili i nisu se udostojili da mi kažu da će smanjivati!!!
Pri potpisu ugovora jasno sam pitao da li to povećanje ostaje za stalno
Rekli su: DA!
(A sada je to kao bio neki grejs period, ja ga tumačim kao navlakušu)
[ Emil Ranc @ 05.02.2008. 23:52 ] @
E, stvarno, ko je ovde lud? Pa šta su onda uopšte povećavali te minute pa ih sada smanjuju?

Inače, valda je to povećanje minuta pre mesec-dva, kad beše, bilo gromoglasno reklamirano, i tekstovi u novinama su ih (telekom) obasipavali hvalospevima, da bi tek pred kraj teksta onako stidljivo bilo objavljeno "prvi minut se zaokružuje, tarifiranje po sekundama"... Naravno, nikada nas nisu direktno (SMS-om, mailom) obavestili o ovoj promeni...

Inače, ja sam na BEL100 (550din bez poreza) i ne mogu da pređem na MIX500, pošto je jeftiniji od BEL100 za 50din, a MIX1000 mi je mnogo. 'Bem ti...
[ srdjee @ 06.02.2008. 07:15 ] @
Citat:
Emil Ranc:
Inače, ja sam na BEL100 (550din bez poreza) i ne mogu da pređem na MIX500, pošto je jeftiniji od BEL100 za 50din, a MIX1000 mi je mnogo. 'Bem ti...


Mozes da predjes na MIX500 100%, moja 2 drugara jesu , jedan sa BEL100, a drugi sa BEL150

[ Slobodan Milivojevic @ 06.02.2008. 08:46 ] @
Hint: Ugovorna obaveza?
[ Emil Ranc @ 06.02.2008. 09:52 ] @
^ Tačno tako. Zaboravio sam to da naglasim.
[ zzviktor @ 06.02.2008. 12:24 ] @
Pa postovani da li mts vrsi zaokruzivanje na min i u mix tarifi kao npr vip
[ Slobodan Milivojevic @ 06.02.2008. 13:50 ] @
http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=2117
Citat:
MIX
...
Uspostava veze se tarifira 2,90 dinara(bez PDV-a), a obračunski interval je 1 sekunda.
[ Slobodan Milivojevic @ 21.02.2008. 12:47 ] @
http://www.elitesecurity.org/t...anje-prenosa-besplatnih-minuta

Citat:
axx420: Dakle, zvao mts:express pa zatim korisnički servis koji mi je potvrdio.
Konkretno sam pitao za BEL150.

Ako imate besplatnih minuta, trošite ih, ostalo je manje od 9 dana.
[ Slobodan Milivojevic @ 29.02.2008. 20:18 ] @
http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=202&Type=1

Citat:
Korisnike Mix postpaid tarifnih profila, od 1. marta nagradjujemo sa do 30% više SMS poruka i minuta uključenih u mesečnu pretplatu. U tarifnom paketu Mix 1000 korisnik će, umesto dosadašnjih 250 minuta razgovora ka svim mrežama i 250 besplatnih poruka, ubuduće dobijati 325 besplatnih minuta razgovora i 325 besplatnih poruka.
Mobilna telefonija Srbije od 1. marta uvodi za korisnike Mix tarifnih profila novi obračunski interval, tako da će se razgovori nakon potrošenih minuta uključenih u pretplatu tarifirati po sekundi nakon prvog minuta.
Na isti način, za poslovne korisnike tarifnih profila Biznet 5, Biznet 10 i Biznet 20 razgovori će se ubuduće obračunavati po sekundi nakon prvog minuta.
[ Laki024 @ 29.02.2008. 22:57 ] @
http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=2117

sada sam proverio na sajtu i ipak je lepo objasnjeno da dok se ne potrose besplatni minuti i besplatne poruke tarifiranje se vrsi po sekundi.
Ipak iz razloga sto se stalno nesto menja preko noci i iz razloga sto imam kartice iz promocija srecan je tvoj mts broj i 980+ na kojima imam pre svega brdo sms poruka koje nikada necu iskoristiti mislim da cu ipak baram za sada ostati na prepaidu da potrosim ovaj kredit koji mi se nakupio.
Bilo kako bilo mislim da su nakgore prosli korisnici bel tarifa ( ako ih ima jos ), koji nisu ovim dobili nista a uz to su im ukinuli i prenos minuta i poruka.
Ako uzmemo realno na nasem trzistu sada ovako stoje stvari ukoliko je i telenor ostao pri starom obracunu/

poredjenje postpeid paketa telenor prenesi, mts mix , i vip postpeid izgleda ovako

1. mesto telenor 1000 din 325minuta, 325sms, obracunski interval 1 sekunda, moguc prenos minuta i sms poruka u naredna 3 meseca
2. mesto mts mix 1000din 325minuta 325 sms, obracunski interval 1 sekunda u okviru besplatnih minuta, 60+1sec nakon potrosenih
3. mesto Vip postpeid 1000din 325minuta, 325sms obracunski interval 60+1 sekunda

nesto je ovde malo cudno , odnosno sto su se i telenor i telekom u isto vreme setili da poveceju besplatne minute i poruke, pa se sada postpeid tarife sva 3 operatera naizgled jednake, ali postoje opet znacajne razlike u njima.

I barem po ovoj mojoj proceni malo je cudno da Vip kao najmladji perater koji treba da se probije i izbori mesto na nasem trzistu ima najgoru postpeid ponudu.
Videcemo, dugo cekamo odgovor Vipa , nadamo se da cemo ga i docekati konacno
[ Slobodan Milivojevic @ 01.03.2008. 01:39 ] @
mala ispravka u vezi telenora, ima stare pakete sa manjim brojem minuta/sms i tarifiranjem na sekundu, i nove pakete sa vecim brojem minuta i poruka i zaokruzivanjem prvog minuta. To izgleda ovako:

Citat:
Slobodan Milivojevic: http://www.telenor.co.yu/?section=private&page=3879

Dakle, imate ovakvu situaciju

250din, Prenesi 50, 50 minuta i sms, tarifiranje po sekundi
250din, Prenesi 60, 60 minuta i sms, tarifiranje 60+1 (prvi minut se zaokruzuje)

500din, Prenesi 125, 125 minuta i sms, tarifiranje po sekundi
500din, Prenesi 150, 150 minuta i sms, tarifiranje 60+1 (prvi minut se zaokruzuje)

1000din, Prenesi 250, 250 minuta i sms, tarifiranje po sekundi
1000din, Prenesi 325, 325 minuta i sms, tarifiranje 60+1 (prvi minut se zaokruzuje)

2000din, Prenesi 550, 550 minuta i sms, tarifiranje po sekundi
2000din, Prenesi 700, 700 minuta i sms, tarifiranje 60+1 (prvi minut se zaokruzuje)

Plus sto se prenose u naredna 3 meseca kao i do sada.

Necu da zurim, ali ovo je najbolja ponuda za postpaid u ovom trenutku. Svako moze da izabere sta mu odgovara.

Ja nemrdam sa paketa Prenesi 125.


[Ovu poruku je menjao Slobodan Milivojevic dana 01.03.2008. u 09:22 GMT+1]
[ calexx @ 01.03.2008. 19:56 ] @
Ovde bi dobro došao i paket koji sada nudi mts tj (u mom slučaju) 500 dinara, 150 minuta, tarifiranje po sekundi, nema prenošenja. Ja inače koristim malo veći paket nego što obično trošim pa nisam siguran da li mi je bolje da mi dodaju još malo minuta ili ih prenosim, uglavnom mi nije od neke koristi ni jedno ni drugo. ;)
Citat:
Laki024
poredjenje postpeid paketa telenor prenesi, mts mix , i vip postpeid izgleda ovako

1. mesto telenor 1000 din 325minuta, 325sms, obracunski interval 1 sekunda, moguc prenos minuta i sms poruka u naredna 3 meseca
2. mesto mts mix 1000din 325minuta 325 sms, obracunski interval 1 sekunda u okviru besplatnih minuta, 60+1sec nakon potrosenih
3. mesto Vip postpeid 1000din 325minuta, 325sms obracunski interval 60+1 sekunda
Ovo što je na prvom mestu ne postoji.
[ BioSQUAD @ 01.03.2008. 22:42 ] @
1. mesto telenor 1000 din 325minuta, 325sms, obracunski interval 1 sekunda, moguc prenos minuta i sms poruka u naredna 3 meseca.

Postoji samo zaokruzivanje na mint!
[ Laki024 @ 02.03.2008. 03:17 ] @
upravu ste na telenoru je obracunski interval 60+1 ali sam pisao pre nego sto je izasla zvanicna ponuda na sajtu, pa posto je kod mt:s-a zadrzan obracunski interval 1 sec mislio sam da ce i telenor da ostavi takav obracunski interval posto su copy paste.

Bili kako bilo i mt:s je povoljniji od Vipa zbog tarifiranja na sekundu, i telenor zbog mogucnosti prenosenja besplatnih minuta u naredna 3 meseca.
[ Misha_ES @ 02.03.2008. 17:36 ] @
Pod hitno osnovati "udruzenje korisnika MTS-a", i onda mislim da nece smeti tek tako da manipulisu. :)
[ Swearengen @ 06.03.2008. 02:19 ] @
Citat:
Korisnike Mix postpaid tarifnih profila, od 1. marta nagradjujemo sa do 30% više SMS poruka i minuta uključenih u mesečnu pretplatu. U tarifnom paketu Mix 1000 korisnik će, umesto dosadašnjih 250 minuta razgovora ka svim mrežama i 250 besplatnih poruka, ubuduće dobijati 325 besplatnih minuta razgovora i 325 besplatnih poruka.
Mobilna telefonija Srbije od 1. marta uvodi za korisnike Mix tarifnih profila novi obračunski interval, tako da će se razgovori nakon potrošenih minuta uključenih u pretplatu tarifirati po sekundi nakon prvog minuta.
Na isti način, za poslovne korisnike tarifnih profila Biznet 5, Biznet 10 i Biznet 20 razgovori će se ubuduće obračunavati po sekundi nakon prvog minuta.


Znajući MTS i njihove fazone neće me iznenaditi ako se ovo odnosi samo na MIX 1000 paket, ne i na ostale MIX pakete.
[ Catch 22 @ 06.03.2008. 03:12 ] @
@Swearengen: Proveri sam ovde

http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=2117



PS
Nezvanična informacija: Povećanje broja minuta na MIX paketima je "PROMOCIJA", koja će trajati (kažu) do septembra, a onda se sve vraća na staro. Ovo "sve vraća na staro" se pretpostavljam neće odnositi na zaokruživanje prvog minuta kada ste van kvote besplatnih minuta...

Informacija je nezvanična i neproverena!
[ Slobodan Milivojevic @ 06.03.2008. 07:49 ] @
Da li je ovo ponovo neažurnost ili?
BEL SMS: http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=21101
Citat:
Korisnici BEL tarifa imaju mogućnost da minute i SMS poruke uključene u mesečnu pretplatu potroše u naredna tri meseca. Na primer, minute i SMS poruke koje je korisnik dobio uz septembarsku pretplatu može da troši do kraja decembra.

Citat:
Razgovori se tarifiraju u sekundama bez zaokruživanja. Zauzeće ili poziv na koji nije odgovoreno se ne tarifira.


Da li ima korisnika ovog paketa, i da li se prenose minuti i sms još uvek, i kakvo je stanje sa taarifiranjem poziva nakon prekoračenja pretplate?
[ Jbyn4e @ 06.03.2008. 08:04 ] @
Ja bih rekao da je neazurnost.
U svakom slucaju, odnos prema korisnicima im je sve gori i gori. To izvlacenje da je nesto bilo "promocija" a nije tako naglaseno - je u stvari podje****nje korisnika.
[ Catch 22 @ 06.03.2008. 12:35 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Da li je ovo ponovo neažurnost ili?
BEL SMS: http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=21101


Da li ima korisnika ovog paketa, i da li se prenose minuti i sms još uvek, i kakvo je stanje sa taarifiranjem poziva nakon prekoračenja pretplate?

Te informacije su još pre par dana skinute sa mts sajta, biće da ti browser čita stare podatke... očisti malo cache (ili je to do proxy server cache)...
;)

http://www.mts.telekom.yu/index.php?ID=2110
Citat:
Tokom korišćenja saobraćaja uključenog u mesečnu pretplatu tarifiranje se vrši po svakoj sekundi razgovora, nakon toga razgovori se tarifiraju tako što se prvi minut razgovora zaokružuje na 60 sekundi, a zatim se poziv tarifira po 1 sekundi razgovora.

Napomena: Cene su prikazane bez PDV-a.

Uz svaki BEL tarifni profil obavezno izaberite i tri Friends & Family broja iz mreže 064/065 sa kojima razgovarate po 50% nižoj ceni od tarife u kojoj se nalazite.

Cena po odlaznom pozivu (odgovor na poziv) se naplaćuje 1,90 dinara (bez PDV-a). Odgovor na poziv se ne naplaćuje za uslugu WAP preko GSM.

[ Slobodan Milivojevic @ 06.03.2008. 12:46 ] @
Jutros je bilo na stranici kad sam postovao, i nije u pitanju cache, jer sam juce kliknuo clear cache, a proxy ne koristim...

Skinuli taj info... He he, al su brzi.
[ Catch 22 @ 06.03.2008. 13:09 ] @
Onda pratimo različite stranice... pošto ih ja "nadzirem" svakodnevno od 01.03.

Moj browser je podešen da isprazni sav cache čim ga zatvorim, a bar jednom dnevno koristim opciju "Delete browsing history..."
[ enthusy @ 06.03.2008. 14:29 ] @
Posle svega što je mts uradio, a naročito posle ove mts-ove jadne i bezobzirne laži o navodnoj "promociji" sa prenošenjem minuta i poruka, svaki put kada pročitam ili čujem onu njihovu ciničnu parolu "MTS - IMATE PRIJATELJE" padne mi mrak na oči!!!
[ Jbyn4e @ 06.03.2008. 16:50 ] @
Kvaka i Slobo - govorite o dve razlicite stranice stvarno, 2110 i 21101. Na 21101 i dalje stoji to o sekundnom zaokruzivanju.
[ MatezYU @ 07.03.2008. 19:03 ] @
Dobro je naslovljena tema "pogodnosti"...
[ Catch 22 @ 08.03.2008. 04:57 ] @
Evo vam glavni razlog za uvedene promene opisan ovde:
http://www.elitesecurity.org/t313869-Telekom-Profit-manji-za





PS
Citat:
Jbyn4e: Kvaka i Slobo - govorite o dve razlicite stranice stvarno, 2110 i 21101. Na 21101 i dalje stoji to o sekundnom zaokruzivanju.

Kod mene 21101 otvara stranicu "BEL SMS", a 2110 "Bel tarifni profili"

BEL SMS: "Razgovori se tarifiraju u sekundama bez zaokruživanja."

BEL tarifni profili: "Tokom korišćenja saobraćaja uključenog u mesečnu pretplatu tarifiranje se vrši po svakoj sekundi razgovora, nakon toga razgovori se tarifiraju tako što se prvi minut razgovora zaokružuje na 60 sekundi, a zatim se poziv tarifira po 1 sekundi razgovora."
[ Jbyn4e @ 08.03.2008. 08:37 ] @
Pa da, Slobodan je i naglasio da je u pitanju BEL SMS kad je postovao. Ja verujem da su samo zaboravili da to isprave..
[ Catch 22 @ 08.03.2008. 13:45 ] @
Vrlo verovatno... mada BEL SMS je bitno drugačiji od ostalih Bel profila jer skoro da i nema besplatne minute u okviru pretplate (samo 10 minuta)...
[ MatezYU @ 11.03.2008. 20:42 ] @
Šta sam rekao.. Stanje je "proradilo", pokazuje neke kretenske vrednosti... Stoji mi stanje 250din a znam da nisam potrošio besplatne minute.. Podvukao sam crtu i na kraju meseca gasim karticu definitivno..
Dosta je bilo bezobrazluka...
[ Slobodan Milivojevic @ 11.03.2008. 20:52 ] @
Usled promena na postpaidu Telenora, pozvao sam mt:s call centar da se raspitam o tarifi MIX 250, i operater mi je rekao da ona ukljucuje 50 minuta i 50 SMS poruka ka nacionalnim mrezama, na moje pitanje pa zar nije 60 minuta i poruka, dobio sam odgovor da je to promocija za postojece korisnike u martu i da se ne zna da li ce vaziti i u aprilu.

Sad sam u dilemi da li uopste da ulazim u avanturu sa mt:s-om ili da ostanem na Telenoru i pomirim se sa sudbinom.
[ calexx @ 11.03.2008. 23:26 ] @
Ja skoro mogu da se kladim da je pitanje dana kada će i Telekom da isprati ... konkurenciju pa uvede zaokruživanje. Iznenadiću se ako ne bude tako.
[ Aleksandar Ilić @ 18.03.2008. 17:16 ] @
Da li mt:s u paketima MIX naplaćuje uspostavu veze i u okviru besplatnih minuta?
[ Catch 22 @ 18.03.2008. 18:40 ] @
Citat:
Aleksandar Ilić: Da li mt:s u paketima MIX naplaćuje uspostavu veze i u okviru besplatnih minuta?

N E !
[ MatezYU @ 18.03.2008. 18:52 ] @
Još samo to fali...
[ enthusy @ 18.03.2008. 20:34 ] @
Kako su počeli poslednjih meseci ne bih se uopšte začudio da uvedu naplatu za uspostavu i za prekid veze
[ jorgos @ 26.03.2008. 12:56 ] @
juce sam u jednoj poslovnici pitao kako je moguce da se sa bel50 moze preci na mix250 ako si pod ugovorom(jos 11 meseci) sto sam ja uradio preko automata i dobio sam odgovor da je to nije moguce... ne znam zasto ali sam se posle toga lepo osecao... kako to komentarisete i sta mislite kakve mi sankcije slede ako to neko provali...
[ maxxxic @ 15.10.2008. 12:08 ] @
par pitanja u vezi Bel tarifnih paketa (& tarifnih dodataka) ??

1. da li se još uvek neutrošeni minuti (u mreži i van nje) i SMS-ovi , od pretplate , prenose u naredni mesec tj. u naredna 3 meseca maximalno !??

2. da li zaokruživanje prvog minuta (60+1) važi i za :
- besplatne minute (od pretplate) ,
- F&F brojeve ,
- mt's najdraži broj ,
- Postpaid extra : pozivi u mt's mreži !??

3. da li se "uspostava veze" (odgovor na poziv) obračunava na :
- besplatne minute (od pretplate) ,
- F&F brojeve ,
- mt's najdraži broj ,
- Postpaid extra : pozivi u mt's mreži !??

4. ako danas (15.10.) izvršim promenu tarifnog paketa (u okviru Bel-a) , kada promena stupa na "snagu" , od narednog dana (ili dva . . ) ili od početka sledećeg meseca ??

5. da li se Postpaid extra (tarifni dodatci) : "pozivi u mt's mreži" i "SMS poruke" moraju aktivirati početkom svakog meseca ili se automatski zanovljavaju (do same deaktivacije) ??
- ako se ne iskoriste aktivirani tarifni dodatci (pozivi/SMS) u potpunosti , da li se prenose u sledeći mesec ili ne ??

čitam ja MT'S site ali više volim kada mi "neki" korisnik MT'S-a sa ES-a potvrdi i objasni (iz sopstvenog iskustva) !!
MT'S je suviše "konfuzan" i poznato mi je da svoje "greške i propuste" (čitaj: neodgovaraju za netačne/pogrešno date "izjave") pripisuju naivnim korisnicima !!
bolje ZNATI nego ISPRAVLJATI . . .

unapred hvala ,
maxxx
[ septimus @ 15.10.2008. 19:05 ] @
1. da li se još uvek neutrošeni minuti (u mreži i van nje) i SMS-ovi , od pretplate , prenose u naredni mesec tj. u naredna 3 meseca maximalno !??


NE


2.da li zaokruživanje prvog minuta (60+1) važi i za :
- besplatne minute (od pretplate) ,
- F&F brojeve ,
- mt's najdraži broj ,
- Postpaid extra : pozivi u mt's mreži !??


DA


3. da li se "uspostava veze" (odgovor na poziv) obračunava na :
- besplatne minute (od pretplate) ,
- F&F brojeve ,
- mt's najdraži broj ,
- Postpaid extra : pozivi u mt's mreži !??


Uspostava veze samo kada se istrose "paketni minuti". Najdrazi broj ima uspostavu za prepaid a kod postpaida skoro NIKO ne koristi najdrazi broj. Razlog je taj sto se prvo trose paketni minuti pa tek onda stupaju na scenu Tarifni dodaci i Najdrazi broj.


4. ako danas (15.10.) izvršim promenu tarifnog paketa (u okviru Bel-a) , kada promena stupa na "snagu" , od narednog dana (ili dva . . ) ili od početka sledećeg meseca ??


Od sledeceg meseca



5. da li se Postpaid extra (tarifni dodatci) : "pozivi u mt's mreži" i "SMS poruke" moraju aktivirati početkom svakog meseca ili se automatski zanovljavaju (do same deaktivacije) ??

Automatski se ponavljaju dok ih korisnik sam ne stopira.

- ako se ne iskoriste aktivirani tarifni dodatci (pozivi/SMS) u potpunosti , da li se prenose u sledeći mesec ili ne ??

NE