[ Ledeni26 @ 02.12.2007. 16:41 ] @
Zanima me dali je neko cuo za taj program NOKMOTE koji je u fazonu, kada pomjerate mobitel tako i on pokrece aplikacije bez da tipke dodirujete, jako fascinantno, nesto kao na Iphonu, provjereno radi, evo vidio, ako neko zna kako da se dodje do ovog programa volio bih da pomogne da dodjemo do njega,
unaprijed hvala

http://www.dailymotion.com/tag/Wii/video/x3f4o8_nokmote_tech
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 02.12.2007. 16:59 ] @
Piše se iPhone.

http://www.bysamir.fr/nokmote/

Biće tamo kad izađe finalna verzija..osim ako ne želiš da doniraš, pa dobiješ betu.
[ Ledeni26 @ 02.12.2007. 17:03 ] @
haha dakle mora se paziti i na pravopis !? iPHONE-u, moze ovako?

salim se naravno, da vidio sam nesto da se mora donirati, ali me zanima, dali je neko uspio instalirati to na svoj mob i kako mu se pokazala ta aplikacija, pa reko da je podijeli na nama ako je vec neko dosao do te aplikacije, naravno bar te BETA verzije.
[ Pici man @ 04.12.2007. 12:49 ] @
Ova aplikacija još nije podeljena nikome van okvira radne sobe samog autora iste. Jer da jeste, do sada bi već bila dostupna Symbian frikovima. ;)
Trenutno g. samir prima samo donacije tj., poklone u vidu evropskih novčanih jedinica i obećava da će nakon zvaničnog objavljivanja RotateME 2.0 početi da se zanima i sa Nokmote ...
Oni nestrpljivi koji iz nekog neobjašnjivog razloga poklanjaju novac dotičnom za još neobjavljenu aplikaciju(?!?) se moraju pouzdati jedino u strpljenje i veru da će im aplikacija biti poslata na probu kada autor utvrdi da je zaradio dovoljno para ...
Bolest ...
Pored svega, RotateME 2.0 osim kratke zabave i dokazivanja moći "n95" pred prijateljima ne nudi ništa korisno i naročito iskoristivo u praksi ... takodje je primer i sa Nokmote.
Btw. @Ledeni26, zar misliš da bi neko ko je donirao za BETA verziju i nekim čudom došao do nje(u budućnosti), istu ovde poklanja džabe onima koji to ne žele i samim tim ispadne veverica?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 04.12.2007. 15:52 ] @
Citat:
Pici man: zar misliš da bi neko ko je donirao za BETA verziju i nekim čudom došao do nje(u budućnosti), istu ovde poklanja džabe onima koji to ne žele i samim tim ispadne veverica?


Što da ne. Ljudi se u svetu ne cigane za 5-10€ :)
A imam i druga koji ima većinu licenciranog softvera za Mac i koji mi kad god mi treba neki program pošalje i to sa svojom licencom. J*ebi ga, ne gledamo svi sve kroz novac i materijalnu korist.
[ Pici man @ 04.12.2007. 16:22 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-: Što da ne. Ljudi se u svetu ne cigane za 5-10€ :)

Ljudi "u svetu"(razvijenom) imaju i mnogo razvijeniju opštu kulturu, zdravorazumno shvatanje o tome šta predstavlja intelektualna svojina i koliko vredi umni rad, imaju prvenstveno deset puta veće plate i nije ni čudo što mogu priuštiti program za 5€, ... no, da poklanjaju drugima ono što su samo platili ... hmm ... svaka čast tvom prijatelju ...
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-:J*ebi ga, ne gledamo svi sve kroz novac i materijalnu korist.

Da, da ... poznato mi je ovo ... naročito vezano za softver ~
Oni koji "ne gledaju" sve kroz materijalnu korist ---> uvek pozajmljuju(čitaj: prosjače) od onih koji kupuju legalno, moljakaju druge da im ustupe i daju kada se već ima, glavni su članovi "warez" sajtova, redovni na torentima za skidanje piraterije, .... ne daju novac jer je već neko dao pre njih pa kad može da se "ogrebe" što da ne ... zašto platiti kada je neko drugi platio umesto nas. MODERAN KOMUNIZAM
Ima veverica i ovaca koje se mogu šišati na foru: "tudje hoćemo, svoje ne damo"! Da, da ... baš je ovo robinhudovska misao: "ne gledamo svi sve kroz novac" ... ali hteli bi ako može fraj od nekoga ko je već dao svoj novac. Jer bi mi svoj novac da sačuvamo za nešto drugo i pametnije a ne da ga bacimo za nešto što i ovako očekujemo da drugi kupi.

Svidja mi se ova misao: "ne gledamo svi sve kroz novac i materijalnu korist". Ja ne gledam sve kroz novac i materijalnu korist -- dajte mi fraj aplikacije, dajte nov mobilni, platite mi mesečni račun za tel. razgovore, ulaznicu za koncert, kupite mi nov auto, platite grejanje tokom zime ... pa ljudi smo majku mu, ne gledamo sve valjda kroz taj novac?!?




[ Ledeni26 @ 04.12.2007. 16:59 ] @
Joj ovo ode u politiku majke mi, a to mi nije bila namjera zaista.
Vidim da ovaj Samir skuplja "donacije", ali ne pada mi napamet da mu to posaljem, pa me je samo zanimalo kako vam se svidja aplikacija, i dali neko ima da je podijeli sa nama, jer ja priznajem da nismo svi preposteni da kupujem i placam stvari koje ce mi biti zanimljive 15 dana i kada prodam telefon, ode i program sa njim, ili da ga mozda pobrise !!! hehe jer sam ga platio, mislim nidje veze !!

Ipak svima vama hvala, na opet nekim razmisljanjima !!

POozzz
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 04.12.2007. 18:52 ] @
Citat:
Pici man: Da, da ... poznato mi je ovo ... naročito vezano za softver ~
Oni koji "ne gledaju" sve kroz materijalnu korist ---> uvek pozajmljuju(čitaj: prosjače) od onih koji kupuju legalno


Zamenio si teze. Onaj ko ne gleda sve kroz novac će ga olako i dati nekom Samiru da mu pomogne, jer smo ljudi, kako kažeš. Onaj ko je odrastao u nemaštini, materijalnoj, a zbog okruženja i moralnoj i duhovnoj, će gledati u tih 5€ kao u milion. Baš zato što ih je kod nas mnogo teže i zaraditi nego na zapadu.

Zatim, ne zaboravi jedan banalan razlog zbog kojih ja prvi neću (a čitaj ne mogu) dati Samiru ni dolara, je taj što čovek prima donacije preko PayPala, kao i 99% donationware-a. Znači, hoću, al ne mogu.
[ Pici man @ 05.12.2007. 00:34 ] @
@-V-O-Y-A-G-E-R- u pravu si ti potpuno, ali ja mu iskreno ne bih dao i da imam par miliona evra i da same uplate prima preko nacionalne štedionice ...
Zašto? Pored dobrog znanog srpskog inata, odgovor leži možda u ovom postu:
Citat:
Ledeni26: .... kada prodam telefon, ode i program sa njim, ili da ga mozda pobrise ...

Baš to, kupovali mi legalno aplikacije kao sav normalan svet i poštovali tudja autorska prava, bla, bla, ... ko će to nama uvažiti kasnije?!? Pa majku mu, da li neko poštuje "naša" prava tj., dodatni softver u istom kada se uredjaj otkupljuje polovan ili kada se treba zameniti za novi bolji?!? Da li će moja Nokia N70 vredeti 500€ trenutno zato što u njoj imam softver u vrednosti od preko 1000€ ili će bez obzira na tako nešto i dalje vredeti u radnji ispod 100€ koliko mi nude za isti i to sa mem. karticom od 1GB unutar iste?!? Ista je priča i oko PC-a ... Neka se podrazumeva da je sav taj softver kupljen legalno naravno.
Šta to govori? Da niko dodatne aplikacije ne računa ni 1% prilikom zamene ili prodaje polovnog uredjaja. Ovo ne spominjem samo vezano za našu državu gde je piraterija legalna stvar već uzimam u obzir i razvijenu Evropu gde je isti primer.
Ista je gotovo priča i sa PC-em i jedino što vredi su profesionalni programi za knjigovodstvo i razne kancelarijske gluposti. "Microsoft Office" ovde niko ne računa "u vredno" iako isti košta na zapadu 600€ i služi za "kancelarijsko poslovanje" ... radije će vredeti PC sa nekim "uradi sam" programom za knjigovodstvo iz pera nekog Žike iz Jagodine i okoline, ma daj.
[ Catch 22 @ 05.12.2007. 03:52 ] @
Bitna stvar je što i legalan Windows isključivo ide uz mašinu, pa tu onda važi baš to što je Ledeni26 rekao ("kada prodam telefon, ode i program sa njim, ili da ga mozda pobrise")...
Office je već druga priča, a specijalizovani poslovni softver potpuno treća (uglavnom se plaća na godišnjem nivou, takoreći "rentira")
Ne smem ni da pomislim šta bi se desilo, ako bi i sav softver za PC korisnik morao da overava digitalnim sertifikatima na način kako se to sada radi sa novim aplikacijama za Symbian...
[ Pici man @ 24.12.2007. 23:15 ] @
Najzad se pojavila prva "beta" verzija ove aplikacije. Iskreno, probajte sami, ne vredi pomučiti se ni sertifikovati je ...
Možda neka naredna verzija bude nečemu valjala. Mogu samo reći da je na snimcima koje je autor postavljao na "YouTube" bila predstavljena neka sasvim druga verzija koja je radila, dok se ova "beta" verzija namenjena kojekavim donatorima ne ponaša uopšte kao na video snimcima.

Verujem da autor pokušava da kupi još vremena, tj., SKUPI još koju gomilicu para od naivnih donatora pre nego izbaci neku valjanu verziju bez naočitih bagova ...

Verziju postavljam za download dole jer je navodni freeware:
[ svedok @ 05.01.2008. 00:10 ] @
Slazem se....ja je probao i uopste ne funkcionise kako treba dok recimo RotateMe radi....
[ ADI007 @ 15.04.2008. 07:33 ] @
Dali je neko uspio uraditi digitalno potpisivanje ovog programa da ovim publisher id sto se sad trazi???
[ grizzly @ 12.05.2008. 21:49 ] @
Citat:
Pici man: Pored svega, RotateME 2.0 osim kratke zabave i dokazivanja moći "n95" pred prijateljima ne nudi ništa korisno i naročito iskoristivo u praksi ... takodje je primer i sa Nokmote.


Meni RotateME bas sluzi, a i nije bas neka moc... Nokmote nisam probao sad planiram...
[ ul71m0 @ 14.08.2008. 16:32 ] @
imate i beta3 verziju koja je dosta optimizovanija,manje osetljiva i moze se podesiti druga kombinacija tastera na koju se aktivira aplikacija!Shto je najvishe trebalo na n82 jer nema pen key ;)
[ adistuzan @ 21.11.2009. 15:07 ] @
Imal iko Nokmote ili ako ga instaliram nema mi ga nigjd eneznam da nadjem dje je instalirano?Hvala unaprijed